"Hej Mercedes" - poznaj przydatne komendy

Wiele osób zastanawia się na pewno w czym może nam pomóc inteligentny system głosowy w nowych modelach Mercedesa, więc przychodzimy z odpowiedzią - dowiedzcie się o najważniejszych komendach i korzystajcie ze swoich Mercedesów w najlepszy możliwy sposób.

"Hej Mercedes" - poznaj przydatne komendy

Połączenia telefoniczne:

 • "Zadzwoń do ..." - najprostsza lecz bardzo częsta używana komenda, która ułatwia wykonywanie połączeń podczas jazdy. Hej Mercedes działa bardzo intuicyjnie, więc jeżeli zamiast prostego "Zadzwoń do ..." wypowiesz np. "Chciałbym zadzwonić do ... na telefon komórkowy" efekt będzie taki sam, a Mercedes połączy Cię z daną osobą lub numerem.
 • "Ostatnie połączenia" - komenda dzięki, której sprawdzisz kto do Ciebie dzwonił w ostatnim czasie bez odrywania rąk od kierownicy. Tak samo działają komendy "Połączenia nieodebrane", "Połączenia przychodzące" i "Połączenia wychodzące".
 • "Odczytuj książkę adresową" - nie pamiętasz nazwiska swojego lekarza, a musisz do niego zadzwonić? Nie musisz odrywać rąk od kierownicy i przeglądać długą listę kontaktów w swoim telefonie, wystarczy, że powiesz trzy słowa, a Mercedes zrobi to za Ciebie.

Nawigacja:

 • "Nawiguj do Warszawa, ulica Emilli Plater" - Mercedes wybierze najszybszą trasę do wybranego przez Ciebie punktu.
 • "Nawiguj do najbliższej stacji paliw" - Mercedes pokaże stacje benzynowe w okolicy, a po wybraniu przez kierowcę jednej stacji samochód określi trasę do niej, tak samo działa komenda "Nawiguj do najbliższej restauracji". Jeszcze jedną alternatywą dla tej komendy jest wypowiedzenie "Jestem głodny", Mercedes określi wtedy restauracje blisko Ciebie, da Ci możliwość wyboru i ustali do niej trasę.
 • "Ustaw McDonald's w Warszawie jako cel pośredni" - Podczas długiego wyjazdu i kilku godzin w samochodzie postoje są jak najbardziej wskazane, nawet te nieplanowane, dzięki tej komendzie nie musisz zmieniać całej swojej trasy, ale możesz dodać cel pośredni, dzięki któremu cel końcowy zostanie taki sam, natomiast twoje miejsce do postoju zostanie dodane do nawigacji.
 • "Wyszukaj hotel w miejscu docelowym" - Mercedes wyszuka hotel w miejscu do którego się udajesz. Możesz dodać własne wytyczne, np. "Wyszukaj hotel 5 gwiazdkowy", Mercedes pokaże wtedy tylko te hotele, które zgadzają się z twoją komendą.
 • "Odczytaj czas przybycia", "Odczytaj pozostały czas jazdy" - Spieszysz się do swojego celu podróży i nie wiesz czy zdążysz na czas? Mercedes chętnie odpowie na to pytanie, a po wypowiedzeniu komendy "Pokaż trasy alternatywne" lub "Pokaż inne trasy" będziesz mógł wybrać inną trasę.

Wiadomości:

 • "SMS do ..." czy "Wyślij SMS do ..." to komendy, które działają na tej samej zasadzie co bliźniaczo podobna komenda z wykonywaniem połączenia, gdy wypowiesz te słowa, Mercedes przeniesie Cię do kolejnego ekranu gdzie - oczywiście słownie - będziesz mógł utworzyć wiadomość dla wybranego wcześniej odbiorcy.
 • "Wyświetl nowy SMS" lub "Pokaż ostatni SMS" - Dostałeś nową wiadomość, ale musisz skupić się na drodze? Żaden problem, wypowiedz trzy słowa, a Mercedes pokaże Ci ostatnią wiadomość, dodatkowo, po wypowiedzeniu komendy "Odczytaj nowy SMS" lub "Odczytaj ostatni SMS od ...", samochód przeczyta Ci daną wiadomość, a Ty będziesz mógł w pełni skupić się na drodze.
 • "E-mail do ..." - Komenda, która działa na takiej samej zasadzie co "Wyślij SMS do ..." , oczywiście z tą różnicą, że zamiast SMSa możemy wysłać e-maila.

Funkcje pojazdu:

 • "Temperatura 22 stopnie" - Mercedes ustawi temperaturę wnętrza samochodu na wybraną przez Ciebie, w tym przypadku na 22 stopnie.
 • "Włącz ..." - Jest wiele funkcji, które możesz użyć dzięki tej komendzie tutaj niektóre z nich: cyrkulacja, A/C, odszranianie, ogrzewanie szyby tylnej, automatyczną klimatyzację, ogrzewanie fotela, wentylacje fotela, lampkę do czytania, światło z tyłu.
 • "Oświetlenie Ambient Niebieskie" - Komenda dzięki, której zmienisz oświetlenie we wnętrzu samochodu.
 • "Dane pojazdu", "Dane silnika", "Zużycie", "Zasięg", "Średnie zużycie" - Komendy, które pomogą Ci określić stan Twojego samochodu. Nie wiesz czy dojedziesz do celu bez potrzby tankowania? Zapytaj o to Mercedes, na pewno z przyjemnością udzieli Ci odpowiedzi.

Radio i nośniki:

 • "Stacja radiowa Polskie Radio", "Częstotliwość 93.00 MHz" - Komedy pozwalają Ci zmienić stację radiową, albo dzięki wypowiedzeniu nazwy danej stacji lub po częstotliwości pasma radia.
 • "Czego aktualnie słucham" - Spodobał Ci się jakiś utwór, ale nie znasz jego nazwy? Mercedes na pewno go zna i pomoże Ci go znaleźć!
 • "Odtwarzaj Michael Jackson, Billie Jean" - Po podłączeniu własnego urządzenia nie musisz własnoręcznie wyszukiwać utworu, którego chcesz posłuchać w tym momencie, powiedz czego chcesz posłuchać i ciesz się z muzyki lecącej z głośników Twojego samochodu.
 • Mercedes na takie pytania jak np. "Co sądzisz o BMW?" czy "Kochasz mnie?" udzieli Ci zabawnej odpowiedzi, jakiej dokładnie? Sprawdź sam w naszych salonach!

 

To najważniejsze komendy, które musisz znać gdy wybierasz się w podróż Mercedesem, jest ich oczywiście wiele więcej, natomiast system "Hej Mercedes" działa na tyle intuicyjnie, że ciężko wypisać każdą jedną komendę.

Powrót do listy artykułów
wiosenna promocja w Duda-Cars

2023-03-15

Kategoria: Mercedes-Benz Wiosna w Duda-Cars!

Wiosna to nie tylko czas kompletowania garderoby....To także rewelacyjny czas na odświeżenie swojego samochodu! W Duda-Cars zaopatrzysz się w niezbędne gadżety i przeprowadzisz serwis przed sezonem.

Przeczytaj artykuł
portret Berthy Benz

2023-03-06

Kategoria: Mercedes-Benz It's (not) a man's world

Dzień Kobiet w Polsce stereotypowo jest łączony z okresem PRL. Znakiem rozpoznawczym święta - bukiet czerwonych goździków. Geneza Dnia Kobiet jest związana z trudem walki o emancypację... i zupełnie nieusłana kwiatami czy słodkimi pralinami.

Przeczytaj artykuł

2023-02-01

Kategoria: Mercedes-Benz EQS SUV. Stworzony z myślą o kobietach

Gdy Mercedes-Benz ogłaszał wprowadzenie na rynek swojego najnowszego modelu, EQS SUV, my nie mogliśmy się doczekać, gdy trafi do naszych salonów i oferty sprzedażowej. Zorganizowaliśmy sesję zdjęciową ukazując kobiecą, eteryczną odsłonę samochodu, konfrontując ją z jego siłą i postawną sylwetką. Zobacz efekty!

Przeczytaj artykuł
×