Konkurs Duda-Cars Challange 2023

O Duda-Cars myślimy perspektywicznie. Dlatego wsłuchujemy się w głos młodego pokolenia, które niebawem dołączy do grupy naszych klientów i pracowników. Z Gen Z współpracujemy na różnych poziomach - w ramach stażów, ankiet i badań. Zaspokojenie potrzeb młodego pokolenia to jeden z naszych celów na nadchodzące lata.

Konkurs Duda-Cars Challange 2023

 

Młodych ludzi zaangażowaliśmy do udziału w konkursie, w którym mieli możliwość rozwijania kompetencji. Za nami druga edycja Duda-Cars Challenge. W ramach zadań studenci przygotowywali rozwiązania wspierające sprzedaż samochodów używanych online. Propozycje były oceniane przez ekspertów z Duda-Cars, którzy na co dzień zajmują się tą częścią biznesu. Konkurs składał się z 4 etapów: prezentacji drużyny, a także przygotowania projektu i jego omówienia.

 

Do pierwszego etapu zgłosiło się 15 drużyn. W następnym nakreśliliśmy zasady i wytyczne, a także określiliśmy konkretne ramy czasowe - 48 godzin na wykonanie zadania "Nowa strategia sprzedaży pojazdów używanych w dobie rozwoju cyfryzacji w świecie automotive".

 

 

Po zapoznaniu się z efektami wyłoniliśmy najlepszych. Pięć drużyn zaprosiliśmy do Poznania do salonu Duda-Cars przy ulicy Ptasiej. W trzecim etapie zadanie polegało na rozwinięciu pomysłu z poprzedniego etapu i zaprezentowanie go przed Duda-Cars. Podczas finałowych zmagań drużyny otrzymały dwa identycznie brzmiące zadania:

 

Zakupiliśmy jako Spółka 100 sztuk pojazdów używanych, elektrycznych EQA. Są to pojazdy 2 letnie, z małym przebiegiem (do 30.000 km). Zasięg baterii to około 250-300 km. Zaproponuj kampanię marketingową, która będzie skierowana na określoną grupę docelową Klientów, uwzględniając specyfikę produktu tj. mały pojazd osobowy, elektryczny, używany, duża ilość samochodów.

 

Na wykonanie drugiego zadania uczestnicy finału mieli zaledwie 45 minut na zaproponowanie innowacyjnych rozwiązań dla dealera samochodowego. Ich zadanie polegało na znalezieniu sposobu, jak wzbudzić zainteresowanie klienta w salonie ofertą odkupu obecnego samochodu oraz zaproponować atrakcyjną wycenę. W związku z tym, studenci musieli wykazać się kreatywnością, strategicznym myśleniem oraz umiejętnościami prezentacyjnymi, aby przekonać wymagające jury konkursowe. Ich zaangażowanie i zapał zaskoczyły wszystkich obecnych na finale. Konkurs Duda-Cars Challenge stanowił nie tylko doskonałą okazję do wykazania się talentem i umiejętnościami w obszarze handlu samochodami używanymi, ale także stanowił inspirujące doświadczenie dla uczestników, którzy mogli zdobyć cenne doświadczenie praktyczne i poznać realia branży motoryzacyjnej.

 

 

Na realizację projektu mieli niecałą godzinę, po czym nadszedł czas na prezentację przed Zarządem i TOP Managmentem Duda-Cars. Wszystkie zespoły przedstawiły innowacyjne pomyły, ale jedna wyróżniła się nieszablonowym myśleniem, przygotowała gotowe rozwiązanie od początku do końca i wygrała konkurs Duda-Cars Challenge i 10 000 złotych.

 

Gratulujemy Zuzannie, Michałowi i Grzegorzowi, drużynie z Wrocławia. Każdy uczestnik otrzymał paczkę z gadżetami #KochamyMercedesy, natomiast finaliści konkursu otrzymali możliwość odbycia stażu w Duda-Cars oraz statuetki.

 

Powrót do listy artykułów
nowy CLA dla branży IT

2023-10-30

Kategoria: Mercedes-Benz Twój kod: CLA 200 FL za 1 440 zł netto miesięcznie.

Oferta zaprogramowana do Twoich potrzeb. Mercedes-Benz CLA 200 FL za 1 440 zł miesięcznie. Sprawdź kod tej propozycji – przekonaj się, że ten model będzie Twoim IDE.

Przeczytaj artykuł
Klasa C Duda Cars Wrocław

2023-10-05

Kategoria: Mercedes-Benz Design i motoryzacja – dwie pasje, jedna idea.

Ekonomia, która buduje przyszłość. W dobie zrównoważonego rozwoju i dbałości o środowisko, Mercedes-Benz Klasa C łączy w sobie luksus z odpowiedzialnością. A dzięki naszej specjalnej ofercie leasingowej, stanie się on dostępny dla każdego ambitnego architekta.

Przeczytaj artykuł
autopilot w Mercedes-EQ

2023-10-04

Kategoria: Mercedes-Benz Mercedes-Benz uruchamia system AUTOPILOTA

Kolejny raz Mercedes-Benz przekracza granice - tym razem technologiczne. Koncern uruchomił systemem autonomicznego AUTOPILOTA na rynku amerykańskim. Gotowa do produkcji wersja DRIVE PILOT zadebiutuje na drogach w Kalifornii i Nevadzie pod koniec bieżącego roku. Dostępny będzie w ograniczonej flocie sedanów EQS. Koncern planuje dalsze dostawy dla klientów w 2024 roku: DRIVE PILOT będzie oferowany w ramach subskrypcji w amerykańskim sklepie Mercedes me connect dla modeli Klasy S i EQS.

Przeczytaj artykuł
×