Pierwsza w alfabecie Mercedes-Benz | Klasa A

Jedno jest pewne: Klasa A to typoszereg, który przeszedł największą metamorfozę na przestrzeni lat. Paradoksalnie, bo sama jest najmniejszą z gwiazd w ofercie Mercedes-Benz.

Czwarta generacja miejskiego kompaktu

Historia aut tej linii niemieckiego marki sięga końca lat dziewięćdziesiątych, kiedy pierwsze egzemplarze zjechały z taśmy produkcyjnej. Modele pierwszej generacji A Klasy w niczym nie przypominały jednak serii bieżącej — były to to niewielkie minivany należące do zupełnie innego segmentu pojazdów. Przełom nastąpił dopiero w momencie wypuszczenia generacji trzeciej, a najnowsza A Klasa stanowi ewolucję filozofii wtedy zapoczątkowanej - odmładzania wizerunku Mercedes-Benz.

 

 

Klasa A niewątpliwie stanowi przykład typoszeregu, który przeszedł spektakularną metamorfozę wizualną na przestrzeni lat. Nadwozie aut z serii zdecydowanie zyskało na drapieżności, o czym decyduje zarówno ogólna bryła, jak i szereg detali. Tutaj wyróżnić warto między innymi charakterystyczną osłonę chłodnicy, powiększone wloty powietrza czy też nadającą całości unikalnego wyrazu linię lamp. W wersjach 35 czy 45 AMG Klasa A ma jeszcze więcej pazura.

 

Jak bardzo zmodernizowany został wygląd Klasy A w porównaniu do pierwszej generacji? Bardzo. CLA, produkowany od 2013 roku, był nazywany „sedanem Klasy A” – czy to niewystarczający dowód?

 

Silniki 180, 200 czy 220 montowane w nowych autach Mercedes-Benz z tej serii pracują niezwykle płynnie i cicho, jednocześnie oferując pokłady mocy, które zdecydowanie czuć podczas jazdy. Świetne wrażenie robi także dwusprzęgłowa automatyczna przekładania biegów — zmiany są praktycznie niewyczuwalne, co tylko podkreśla wrażenie płynnej jazdy. Dostępne są warianty z napędem na koła przednie lub 4matic. Warto również zaznaczyć, że nowa generacja to auta bardziej oszczędne od swoich poprzedników, a jaki wiadomo aspekt ekonomiczny ma ogromne znaczenie dla wielu klientów.

 

Konstruktorzy Klasy A nie pozostali obojętni wobec trendów w motoryzacji. Najmniejsza spośród gwiazd dostępna jest także w wersji hybrydowej.

 

Klasa A w sedanie? 

 

Tak, Klasa A jest dostępna w nadwoziu sedan. Model ten charakteryzuje minimalistyczna sylwetka, która swoją formą nawiązuje do sportowego stylu, zachowując przy tym charakterystyczną dla modeli tej marki elegancję. Tym, co z pewnością przyciąga wzrok są wyprofilowane błotniki i przetłoczenie oraz dwuczęściowe lampy - sprawiające, że tył pojazdu wydaje się szerszy. Elementy te zdecydowanie dodają pojazdom stylu i doskonale eksponują nadwozie, dzięki czemu z pewnością zwrócą na siebie uwagę przechodniów. Przestronne wnętrze i bagażnik o pojemności załadunkowej ponad 400 litrów to zdecydowanie elementy, które wyróżniają Klasę A limo na tle konkurencji. Sedan Klasy A zaspokoi potrzeby naprawdę każdego kierowcy, który ceni sobie wygodne i funkcjonalne rozwiązania.

 

 

Kompaktowe rozmiary limuzyny Mercedesa, zapewnią komfortową jazdę, a także swobodne parkowanie, nawet w centrum miasta. Polecamy go szczególnie dla osób, które dużo podróżują i sporą ilość czasu spędzają w samochodzie. Klasę A, charakteryzuje także niskie zużycie paliwa i dobry zasięg na pełnym baku. Warto pamiętać, że nie jest to samochód o ogromnych osiągach, ma jednak sporo innych zalet, które cenią sobie kierowcy.

 

 

DLA KOGO JEST KLASA A?

 

Mercedes-Benz A Klasa to auto niezwykle wszechstronne, które zależnie od wersji przypadnie do gustu różnym grupom odbiorców. Stosunkowo duży wybór wariantów silników, a także możliwość napędu na cztery koła 4matic znacząco zwiększa swobodę wyboru. Modele z tej serii sprawdzą się doskonale w roli auta rodzinnego, z uwagi na przestronne wnętrze oraz dużą ładowność, jednocześnie oferując wszelkie zalety klasy kompaktowej, stworzonej z myślą o miejskiej dżungli. Masa dodatkowych systemów, stylowy wygląd oraz wysoka jakość wykonania to z kolei atuty, które z pewnością docenią osoby regularnie wyjeżdżające w nieco dłuższe trasy, na przykład w ramach podróży służbowych.

 

Powrót do listy artykułów
Wnętrze 190SL

2022-09-13

Kategoria: Mercedes-Benz Nowy Mercedes-AMG SL w Duda-Cars

SL to znany na całym świecie znak rozpoznawczy wyjątkowej tradycji samochodów sportowych Mercedes-Benz. Od 70 lat skrót ten oznacza “sportowy i lekki” (niem. sport-leicht), jest synonimem prędkości i dynamiki w motoryzacji. Dzisiaj, po 7 (szczęśliwych) dekadach historia SL zatacza pętlę, niczym na torze wyścigowym.

Przeczytaj artykuł
Nowy elektryczny SUV Mercedes-Benz

2022-09-07

Kategoria: Mercedes-Benz Nowy EQS SUV

W Mercedes-Benz nie lubimy próżni. Oferta marki jest szeroka i odpowiadająca na potrzeby wielu grup odbiorców. Dbamy o to, by nasze portfolio sprostało Waszym oczekiwaniom – różnimy się, lubimy personalizować rzeczywistość. Nie zamykamy się na kilka możliwości, dajemy Wam całe multum. Gamę elektrycznych SUV zasilił nowy model: EQS SUV.

Przeczytaj artykuł
Koszulka z bawełny. Klasa G Duda-Cars

2022-08-24

Kategoria: Mercedes-Benz Odzież Mercedes-Benz w Duda-Cars. Kolekcja #KochamyMercedesy

#KochamyMercedesy nie jest pustym sloganem. Nasza miłość do Mercedesów trwa nieprzerwanie od ponad 30 lat, a od 17 dzielimy się nią z Wami. Od teraz na kolejnym poziomie!

Przeczytaj artykuł
×