PRZEGLĄD ZEROWY MERCEDES-BENZ

Post delievery inspection to ostateczna kontrola przeprowadzana bezpośrednio przed wydaniem auta nowemu właścicielowi. W prezentowanym przypadku: Mercedes-AMG GTR.

Darmowy przegląd auta

- bo pierwszy i przed wydaniem samochodu klientowi! Z tego krótkiego artykułu dowiesz się, na czym polega. Jako przykład wybraliśmy badanie techniczne modelu AMG GTR, ale poddawane są mu wszystkie samochody. Nie tylko z gwiazdą w logo.

 

 

Czym jest przegląd zerowy i w jakim celu się go wykonuje?

 

Przecież każdy nowy Mercedes-Benz podlega restrykcyjnym kontrolom jeszcze przed opuszczeniem fabryki i wyruszeniem do salonu dealerskiego. Co więcej, po przetransportowaniu do miejsca sprzedaży jest poddawany inspekcji Działu Logistycznego. Ale dbając o bezpieczeństwo i satysfakcję klientów nie możemy pozwolić na żadne niemiłe niespodzianki.

 

 

Na przegląd zerowy składa się wiele elementów, jak badanie techniczne i ocena samochodu pod kątem wizualnym.

 

Po pierwsze potwierdzamy działanie kluczyka: odblokowywanie, zablokowywanie drzwi, odpalenie samochodu. Następnie sprawdzamy poziom płynów eksploatacyjnych. Testujemy akumulator pod kątem pełnego naładowania. Oceniamy stan układu wydechowego i elementów zawieszenia. Badaniu podlega zbieżność kół. Niezwykle ważne jest upewnienie się, że nakrętki zabezpieczające są prawidłowo dokręcone, a opony napompowane do zalecanego poziomu.

 

Korekcie podlega ustawienie świateł zewnętrznych. Bezpieczeństwo to podstawa, dlatego upewniamy się, że m.in. pasy, lampy na desce rozdzielczej, pedały, działają zgodnie z przeznaczeniem. Sprawdzamy ustawienie kierownicy, upewniamy się, że do akcesoriów elektronicznych zainstalowane zostały bezpieczniki.

 

Elementy wyposażenia są sprawdzane pod kątem wizualnym, a badanie miernikiem lakieru potwierdza jego jakość.

 

Przed autem tylko dwa ostatnie etapy: wizyta na myjni i przekazanie kluczyków nowemu nabywcy.

 

Powrót do listy artykułów

2022-05-25

Kategoria: Mercedes-Benz Spotkanie z klientami | Oskar Zięta w Poznaniu

Chcesz być na bieżąco i otrzymywać zaproszenia na spotkania poza salonami Duda-Cars? Zostaw nam do siebie kontakt - napisz na: zaproszenia@duda-cars.mercedes-benz.pl

Przeczytaj artykuł

2022-05-23

Kategoria: Mercedes-Benz Prezenty na Dzień Dziecka | Poradnik Duda-Cars

Dzień Dziecka w Polsce zaczęto obchodzić około 1929 roku. Popularne święto w dwudziestowiecznej wersji wyglądało zgoła inaczej. Wówczas związane było z Kościołem Katolickim. Rano dzieci i rodzice szli na mszę, a później do szkoły, w której odbywały się przedstawienia.

Przeczytaj artykuł

2022-05-20

Kategoria: Mercedes-Benz Prezenty na Dzień Ojca | Duda-Cars

Dzień Ojca w Polsce obchodzimy 23 czerwca i podobnie, jak Dzień Matki jest wyrazem szacunku i podziękowań dla rodziców, za trud włożony w nasze wychowanie. Jak go uczcić? Najlepiej trafionym upominkiem!

Przeczytaj artykuł
×