PRZEGLĄD ZEROWY MERCEDES-BENZ

Post delievery inspection to ostateczna kontrola przeprowadzana bezpośrednio przed wydaniem auta nowemu właścicielowi. W prezentowanym przypadku: Mercedes-AMG GTR.

Darmowy przegląd auta

- bo pierwszy i przed wydaniem samochodu klientowi! Z tego krótkiego artykułu dowiesz się, na czym polega. Jako przykład wybraliśmy badanie techniczne modelu AMG GTR, ale poddawane są mu wszystkie samochody. Nie tylko z gwiazdą w logo.

 

 

Czym jest przegląd zerowy i w jakim celu się go wykonuje?

 

Przecież każdy nowy Mercedes-Benz podlega restrykcyjnym kontrolom jeszcze przed opuszczeniem fabryki i wyruszeniem do salonu dealerskiego. Co więcej, po przetransportowaniu do miejsca sprzedaży jest poddawany inspekcji Działu Logistycznego. Ale dbając o bezpieczeństwo i satysfakcję klientów nie możemy pozwolić na żadne niemiłe niespodzianki.

 

 

Na przegląd zerowy składa się wiele elementów, jak badanie techniczne i ocena samochodu pod kątem wizualnym.

 

Po pierwsze potwierdzamy działanie kluczyka: odblokowywanie, zablokowywanie drzwi, odpalenie samochodu. Następnie sprawdzamy poziom płynów eksploatacyjnych. Testujemy akumulator pod kątem pełnego naładowania. Oceniamy stan układu wydechowego i elementów zawieszenia. Badaniu podlega zbieżność kół. Niezwykle ważne jest upewnienie się, że nakrętki zabezpieczające są prawidłowo dokręcone, a opony napompowane do zalecanego poziomu.

 

Korekcie podlega ustawienie świateł zewnętrznych. Bezpieczeństwo to podstawa, dlatego upewniamy się, że m.in. pasy, lampy na desce rozdzielczej, pedały, działają zgodnie z przeznaczeniem. Sprawdzamy ustawienie kierownicy, upewniamy się, że do akcesoriów elektronicznych zainstalowane zostały bezpieczniki.

 

Elementy wyposażenia są sprawdzane pod kątem wizualnym, a badanie miernikiem lakieru potwierdza jego jakość.

 

Przed autem tylko dwa ostatnie etapy: wizyta na myjni i przekazanie kluczyków nowemu nabywcy.

 

Powrót do listy artykułów
Wnętrze 190SL

2022-09-13

Kategoria: Mercedes-Benz Nowy Mercedes-AMG SL w Duda-Cars

SL to znany na całym świecie znak rozpoznawczy wyjątkowej tradycji samochodów sportowych Mercedes-Benz. Od 70 lat skrót ten oznacza “sportowy i lekki” (niem. sport-leicht), jest synonimem prędkości i dynamiki w motoryzacji. Dzisiaj, po 7 (szczęśliwych) dekadach historia SL zatacza pętlę, niczym na torze wyścigowym.

Przeczytaj artykuł
Nowy elektryczny SUV Mercedes-Benz

2022-09-07

Kategoria: Mercedes-Benz Nowy EQS SUV

W Mercedes-Benz nie lubimy próżni. Oferta marki jest szeroka i odpowiadająca na potrzeby wielu grup odbiorców. Dbamy o to, by nasze portfolio sprostało Waszym oczekiwaniom – różnimy się, lubimy personalizować rzeczywistość. Nie zamykamy się na kilka możliwości, dajemy Wam całe multum. Gamę elektrycznych SUV zasilił nowy model: EQS SUV.

Przeczytaj artykuł
Koszulka z bawełny. Klasa G Duda-Cars

2022-08-24

Kategoria: Mercedes-Benz Odzież Mercedes-Benz w Duda-Cars. Kolekcja #KochamyMercedesy

#KochamyMercedesy nie jest pustym sloganem. Nasza miłość do Mercedesów trwa nieprzerwanie od ponad 30 lat, a od 17 dzielimy się nią z Wami. Od teraz na kolejnym poziomie!

Przeczytaj artykuł
×