PRZEGLĄD ZEROWY MERCEDES-BENZ

Post delievery inspection to ostateczna kontrola przeprowadzana bezpośrednio przed wydaniem auta nowemu właścicielowi. W prezentowanym przypadku: Mercedes-AMG GTR.

Darmowy przegląd auta

- bo pierwszy i przed wydaniem samochodu klientowi! Z tego krótkiego artykułu dowiesz się, na czym polega. Jako przykład wybraliśmy badanie techniczne modelu AMG GTR, ale poddawane są mu wszystkie samochody. Nie tylko z gwiazdą w logo.

 

 

Czym jest przegląd zerowy i w jakim celu się go wykonuje?

 

Przecież każdy nowy Mercedes-Benz podlega restrykcyjnym kontrolom jeszcze przed opuszczeniem fabryki i wyruszeniem do salonu dealerskiego. Co więcej, po przetransportowaniu do miejsca sprzedaży jest poddawany inspekcji Działu Logistycznego. Ale dbając o bezpieczeństwo i satysfakcję klientów nie możemy pozwolić na żadne niemiłe niespodzianki.

 

 

Na przegląd zerowy składa się wiele elementów, jak badanie techniczne i ocena samochodu pod kątem wizualnym.

 

Po pierwsze potwierdzamy działanie kluczyka: odblokowywanie, zablokowywanie drzwi, odpalenie samochodu. Następnie sprawdzamy poziom płynów eksploatacyjnych. Testujemy akumulator pod kątem pełnego naładowania. Oceniamy stan układu wydechowego i elementów zawieszenia. Badaniu podlega zbieżność kół. Niezwykle ważne jest upewnienie się, że nakrętki zabezpieczające są prawidłowo dokręcone, a opony napompowane do zalecanego poziomu.

 

Korekcie podlega ustawienie świateł zewnętrznych. Bezpieczeństwo to podstawa, dlatego upewniamy się, że m.in. pasy, lampy na desce rozdzielczej, pedały, działają zgodnie z przeznaczeniem. Sprawdzamy ustawienie kierownicy, upewniamy się, że do akcesoriów elektronicznych zainstalowane zostały bezpieczniki.

 

Elementy wyposażenia są sprawdzane pod kątem wizualnym, a badanie miernikiem lakieru potwierdza jego jakość.

 

Przed autem tylko dwa ostatnie etapy: wizyta na myjni i przekazanie kluczyków nowemu nabywcy.

 

Powrót do listy artykułów
nowy CLA dla branży IT

2023-10-30

Kategoria: Mercedes-Benz Twój kod: CLA 200 FL za 1 440 zł netto miesięcznie.

Oferta zaprogramowana do Twoich potrzeb. Mercedes-Benz CLA 200 FL za 1 440 zł miesięcznie. Sprawdź kod tej propozycji – przekonaj się, że ten model będzie Twoim IDE.

Przeczytaj artykuł
Klasa C Duda Cars Wrocław

2023-10-05

Kategoria: Mercedes-Benz Design i motoryzacja – dwie pasje, jedna idea.

Ekonomia, która buduje przyszłość. W dobie zrównoważonego rozwoju i dbałości o środowisko, Mercedes-Benz Klasa C łączy w sobie luksus z odpowiedzialnością. A dzięki naszej specjalnej ofercie leasingowej, stanie się on dostępny dla każdego ambitnego architekta.

Przeczytaj artykuł
autopilot w Mercedes-EQ

2023-10-04

Kategoria: Mercedes-Benz Mercedes-Benz uruchamia system AUTOPILOTA

Kolejny raz Mercedes-Benz przekracza granice - tym razem technologiczne. Koncern uruchomił systemem autonomicznego AUTOPILOTA na rynku amerykańskim. Gotowa do produkcji wersja DRIVE PILOT zadebiutuje na drogach w Kalifornii i Nevadzie pod koniec bieżącego roku. Dostępny będzie w ograniczonej flocie sedanów EQS. Koncern planuje dalsze dostawy dla klientów w 2024 roku: DRIVE PILOT będzie oferowany w ramach subskrypcji w amerykańskim sklepie Mercedes me connect dla modeli Klasy S i EQS.

Przeczytaj artykuł
×