PRZEGLĄD ZEROWY MERCEDES-BENZ

Post delievery inspection to ostateczna kontrola przeprowadzana bezpośrednio przed wydaniem auta nowemu właścicielowi. W prezentowanym przypadku: Mercedes-AMG GTR.

Darmowy przegląd auta

- bo pierwszy i przed wydaniem samochodu klientowi! Z tego krótkiego artykułu dowiesz się, na czym polega. Jako przykład wybraliśmy badanie techniczne modelu AMG GTR, ale poddawane są mu wszystkie samochody. Nie tylko z gwiazdą w logo.

 

 

Czym jest przegląd zerowy i w jakim celu się go wykonuje?

 

Przecież każdy nowy Mercedes-Benz podlega restrykcyjnym kontrolom jeszcze przed opuszczeniem fabryki i wyruszeniem do salonu dealerskiego. Co więcej, po przetransportowaniu do miejsca sprzedaży jest poddawany inspekcji Działu Logistycznego. Ale dbając o bezpieczeństwo i satysfakcję klientów nie możemy pozwolić na żadne niemiłe niespodzianki.

 

 

Na przegląd zerowy składa się wiele elementów, jak badanie techniczne i ocena samochodu pod kątem wizualnym.

 

Po pierwsze potwierdzamy działanie kluczyka: odblokowywanie, zablokowywanie drzwi, odpalenie samochodu. Następnie sprawdzamy poziom płynów eksploatacyjnych. Testujemy akumulator pod kątem pełnego naładowania. Oceniamy stan układu wydechowego i elementów zawieszenia. Badaniu podlega zbieżność kół. Niezwykle ważne jest upewnienie się, że nakrętki zabezpieczające są prawidłowo dokręcone, a opony napompowane do zalecanego poziomu.

 

Korekcie podlega ustawienie świateł zewnętrznych. Bezpieczeństwo to podstawa, dlatego upewniamy się, że m.in. pasy, lampy na desce rozdzielczej, pedały, działają zgodnie z przeznaczeniem. Sprawdzamy ustawienie kierownicy, upewniamy się, że do akcesoriów elektronicznych zainstalowane zostały bezpieczniki.

 

Elementy wyposażenia są sprawdzane pod kątem wizualnym, a badanie miernikiem lakieru potwierdza jego jakość.

 

Przed autem tylko dwa ostatnie etapy: wizyta na myjni i przekazanie kluczyków nowemu nabywcy.

 

Powrót do listy artykułów
wiosenna promocja w Duda-Cars

2023-03-15

Kategoria: Mercedes-Benz Wiosna w Duda-Cars!

Wiosna to nie tylko czas kompletowania garderoby....To także rewelacyjny czas na odświeżenie swojego samochodu! W Duda-Cars zaopatrzysz się w niezbędne gadżety i przeprowadzisz serwis przed sezonem.

Przeczytaj artykuł
portret Berthy Benz

2023-03-06

Kategoria: Mercedes-Benz It's (not) a man's world

Dzień Kobiet w Polsce stereotypowo jest łączony z okresem PRL. Znakiem rozpoznawczym święta - bukiet czerwonych goździków. Geneza Dnia Kobiet jest związana z trudem walki o emancypację... i zupełnie nieusłana kwiatami czy słodkimi pralinami.

Przeczytaj artykuł

2023-02-01

Kategoria: Mercedes-Benz EQS SUV. Stworzony z myślą o kobietach

Gdy Mercedes-Benz ogłaszał wprowadzenie na rynek swojego najnowszego modelu, EQS SUV, my nie mogliśmy się doczekać, gdy trafi do naszych salonów i oferty sprzedażowej. Zorganizowaliśmy sesję zdjęciową ukazując kobiecą, eteryczną odsłonę samochodu, konfrontując ją z jego siłą i postawną sylwetką. Zobacz efekty!

Przeczytaj artykuł
×