Mercedes-AMG S 65 Coupe Brabus Rocket 900

W Internecie ponownie zawrzało (w niesamowicie pozytywnym znaczeniu) na temat Mercedes-AMG S 65 Coupé BRABUS ROCKET 900, która jest w dostępna w sprzedaży w Duda-Cars w Poznaniu.

Klasa S Brabus o mocy 900 KM

A to wszystko za sprawą wpisu Grzegorza Ciźla na jego profilu #GCOS. Grzegorz opublikował zdjęcie, nadesłanego przez swojego obserwatora, na którym widnieje tabliczka informująca o cenie naszego Brabusa. W zasadzie - udzielanym rabacie. Katalogowa cena pojazdu wynosiła blisko 2 miliony 500 tysięcy złotych. Dzisiaj cena wynosi ponad milion 900 tysięcy.

 

          

 

Cena Mercedes-AMG S 65 Coupe 

 

Cena tego konkretnego modelu jest wysoka, ale znajduje uzasadnienie. Pełne wyposażenie samochodu odczytacie w ogłoszeniu dostępnym tutaj. Przede wszytkim, co należy podkreślić, jest to jedyna tego typu konfiguracja na świecie. Co w nim tak wyjątkowego? Mówimy o samochodzie z silnikiem V12, którego w tej chwili, w żadnym nowym dwudrzwiowym Mercedesie, nie można zamówić. Samochód jest malowany lakierem specjalnym spoza standardowego cennika, w absolutnie wyjątkowej, kompletnej zabudowie Brabus. Dodatkowo - moc. 

 

900 koni mechanicznych na sprzedaż

 

 

Dla inżynierów Brabusa nie ma rzeczy niemożliwych. Nie chcieli się pogodzić z tym, że najmocniejsza V12 Mercedesa S65 osiąga jedynie (sic!) 630 KM. Więc  dodali coś od siebie, ale nie 100 KM, nie 200 KM a całe 270 sprawiając, że prezentowany model ma ich aż 900 oraz 1500 Nm. Maksymalna prędkość tego samochpodu to 350 km/h! To wszystko dzięki kutym tłokom i wałowi korbowemu, a także zwiększonej pojemności do 6233cm3. Jednak to nie wszystkie modyfikacje, Mercedes zmienił się także wizualnie, a jego wnętrze  przypomina właścicielowi ile ma mocy pod prawą stopą.

 

Prezentowany egzemplarz pochodzi z 2018 roku i przejechał jedynie 12.000 km. Stan samochodu jest wybitny. Nie ma zresztą czemu się dziwić. Bowiem oprócz tego, że był użytkowany przez najprawdziwszego miłośnika marki Mercedes-Benz, jest wykonany z najwyższej jakości materiałów i tworzyw, między innymi z włókna węglowego.

 

 

Detailing S 65

 

Czy lepsze jest wrogiem dobrego? Nie. W tym przypadku nie ma mowy o żadnych kompromisach. Całe nadwozie zostało zabezpieczone bezbarwną folią ochronną. Folia pokryła nie tylko lakier, ale także wszystkie carbonowe dodatki Brabus takie jak spoilery czy wloty powietrza. Wymagało to połączenia dwóch folii - standardowej która trafiła na nadwozie oraz matowej, pokrywającej elementy wykonane z matowego włókna węglowego. Dzięki temu samochód nie stracił swojej wyjątkowej konfiguracji, jednocześnie będąc kompleksowo chroniony przed różnego rodzaju odpryskami czy zarysowaniami.

 

Na zaaplikowaną folię nałożona została powłoka hydrofobowa. Jej zadaniem jest wydobycie głębi koloru, a także ułatwienie utrzymania samochodu w czystości. Dzięki swoim właściwościom, powłoka ta odpycha drobinki wody oraz brudu pozwalając cieszyć się nieskazitelnym wyglądem przez jak najdłuższy czas! Felgi pokryte są najtrwalszą powłoką ceramiczną. 

 

 

Wszystkie elementy wnętrza zostały pokryte najwyższej jakości skórą oraz matowym carbonem. Niezwykle ważne było więc odpowiednie zabezpieczenie ekskluzywnych materiałów przed zabrudzeniami czy zniszczeniem. Kompleksowa impregnacja pozwoliła na użytkowanie auta bez najmniejszych obaw! Całość prac detailingowych została wykonana w podpoznańskim Cars Care. Relację zdjęciową z warsztatu podczas prac nad S900 zobaczycie klikając tu.

Powrót do listy artykułów
nowy CLA dla branży IT

2023-10-30

Kategoria: Mercedes-Benz Twój kod: CLA 200 FL za 1 440 zł netto miesięcznie.

Oferta zaprogramowana do Twoich potrzeb. Mercedes-Benz CLA 200 FL za 1 440 zł miesięcznie. Sprawdź kod tej propozycji – przekonaj się, że ten model będzie Twoim IDE.

Przeczytaj artykuł
Klasa C Duda Cars Wrocław

2023-10-05

Kategoria: Mercedes-Benz Design i motoryzacja – dwie pasje, jedna idea.

Ekonomia, która buduje przyszłość. W dobie zrównoważonego rozwoju i dbałości o środowisko, Mercedes-Benz Klasa C łączy w sobie luksus z odpowiedzialnością. A dzięki naszej specjalnej ofercie leasingowej, stanie się on dostępny dla każdego ambitnego architekta.

Przeczytaj artykuł
autopilot w Mercedes-EQ

2023-10-04

Kategoria: Mercedes-Benz Mercedes-Benz uruchamia system AUTOPILOTA

Kolejny raz Mercedes-Benz przekracza granice - tym razem technologiczne. Koncern uruchomił systemem autonomicznego AUTOPILOTA na rynku amerykańskim. Gotowa do produkcji wersja DRIVE PILOT zadebiutuje na drogach w Kalifornii i Nevadzie pod koniec bieżącego roku. Dostępny będzie w ograniczonej flocie sedanów EQS. Koncern planuje dalsze dostawy dla klientów w 2024 roku: DRIVE PILOT będzie oferowany w ramach subskrypcji w amerykańskim sklepie Mercedes me connect dla modeli Klasy S i EQS.

Przeczytaj artykuł
×