O nas
  • O nas

    Pasją Marcina Duda, Prezesa Zarządu, od zawsze były samochody. Od lat, wspólnie z żoną Marią, budują markę, która ma korzenie w Poznaniu. Historia Duda-Cars rozpoczęła się od marzeń o motoryzacji, szybkich autach i niezawodności połączonej z ekskluzywnym designem. O proponowaniu klientom najwyższej jakości doświadczeń i komplementarnych usługach. O miejscu tworzonym z ludźmi, dla ludzi i dzięki nim.

    logo #OneTeam stworzone przez pracowników, zdjęcie z drona

Historia firmy

„Zaczęliśmy podróż z Mercedes-Benz w 2005 roku. Od początku mieliśmy duże ambicje i nadzieje, ale i wiele pokory. Z zachwytem spoglądamy na rozwój marki, którą wspólnie z pracownikami budujemy. Tworzymy dojrzałą organizację, zarządzaną przez system wartości, stanowiącą bezpieczne miejsce pracy dla ponad 500 specjalistów zatrudnionych w 5 lokalizacjach” – mówi Marcin Duda, Właściciel i Prezes Zarządu Duda-Cars.

Duda-Cars ma korzenie w Poznaniu, gdzie Marcin i Maria Duda otworzyli punkt dealerski i autoryzowany serwis Mercedes-Benz. Tu pasja przerodziła się w sposób na życie. Dzięki odwadze, determinacji i podejmowaniu wielu innowacyjnych na ówczesne realia decyzji, Duda-Cars momentalnie stała się liderem pod względem sprzedaży i obsługi samochodów Mercedes-Benz w Wielkopolsce.

„Inwestycje to istotna część naszej strategii. Wiemy, że zmiana determinuje rozwój, dlatego nie pozostajemy w miejscu. Poczucie komfortu i wygody pozostawiamy klientom – dla siebie rezerwujemy działanie i kreowanie przyszłości” – Maria Duda podkreśla, że to dzięki zaangażowaniu całego zespołu marka nieustannie się rozwija. Myślenie wykraczające poza „tu i teraz” poskutkowało rozwojem sieci o kolejne lokalizacje. Dzięki akwizycji innego dealera marki powiększyliśmy zespół o specjalistów związanych z Mercedes-Benz od lat w Lesznie i Wrocławiu.

„Wszystko, co robimy, robimy z ludźmi, dla ludzi i dzięki ludziom. Inwestujemy w rozwój infrastruktury, ale przede wszystkim w rozwój kompetencji pracowników Duda-Cars. Zatrudniamy najlepszych na rynku, jesteśmy tego pewni. Nie tylko liczby stanowią o wartości naszych pracowników, a ich zaangażowanie, profesjonalizm, wiedza ekspercka, której ufa coraz więcej klientów. A przede wszystkim proklienckie nastawienie. To Państwo jesteście ich szefem. Oferowanie pracownikom możliwości rozwinięcia umiejętności skutkuje wzrostem Waszego zaufania, a to z kolei przekłada się na budowanie z Wami bliskich relacji. Dzisiaj i z myślą o przyszłości” – przyznają zgodnie Maria i Marcin Duda.

W kolejnych latach otwarte zostały punkty w Golęczewie koło Poznania: Van ProCenter i Legends Duda-Cars. Przeprowadzona została akwizycja innego poznańskiego dealera – Voyager Group z Mazdą, japońską marką premium w portfolio, a zespół zasiliło prawie 100 specjalistów z branży motoryzacyjnej. Obie marki tworzą dzisiaj silny, wspierający się i podążający w tym samym kierunku One Team.

W połowie czerwca 2024 roku, Maria i Marcin Duda, stali się właścicielami Mercedes-Benz Sosnowiec – jednego z fabrycznych salonów i serwisów koncernu Mercedes-Benz w Polsce. To kolejny krok dla silnej marki o rodzinnej genezie i dowód na zauważalny rozwój organizacji na przestrzeni dwóch dekad. To dowód na odważne, mądre zarządzanie firmą w oparciu o strategię i przyszłościowe myślenie. Mercedes-Benz w Sosnowcu to szósta, obok dwóch poznańskich, Wrocławia, Leszna i Golęczewa, lokalizacja w naszym portfolio.

Tysiące sprzedanych samochodów, setki tysięcy usług serwisowych, sprzedanych części, akcesoriów i gadżetów, niezliczone wydarzenia organizowane z myślą o klientach, lokalnych społecznościach, partnerach biznesowych. To jest dla nas potwierdzenie, że Duda-Cars jest dla Was całym motoryzacyjnym światem, najlepszym miejscem, w którym chcecie być. Dziękujemy!

Lokalizacje Duda-Cars od dawna nie są tylko salonami sprzedaży i serwisami. To miejsca spotkań, w których klienci doświadczają troski ze strony profesjonalnego zespołu, a lokalne społeczności zyskują odpowiedzialnego partnera w biznesie. Duda-Cars to marka, dla której wchodzenie we współpracę z wieloma podmiotami wykracza poza cele biznesowe. Przyszłość jest dla nas punktem odniesienia. Rozwijamy się z myślą o pracownikach, kolejnych pokoleniach i o środowisku naturalnym. Obiecujemy, że przez kolejne dziesięciolecia będziemy prężnie się rozwijać stawiając Was i Wasze samochody w centrum uwagi. Od samego początku działalności Wasza opinia o jakości usług w Duda-Cars była dla nas najważniejszym motorem napędowym.

Dziękujemy za zaufanie!
#KochamyMercedesy

Nasze wartości

Wszystko co robimy, robimy z ludźmi, dla ludzi i dzięki ludziom – klientom, pracownikom, naszym rodzinom i lokalnej społeczności. W Duda-Cars tworzymy kulturę organizacyjną opartą o kluczowe wartości. Odwagą, troską, szacunkiem i wiarygodnością kierujemy się na co dzień – zarówno w życiu prywatnym, jak i w pracy. Dzięki nim dążymy do wspólnego celu – dalszego budowania marki, z którą wszyscy się identyfikujemy.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.