From the scratch, czyli renowacja klasyka

Każdy samochód jest inny. Nawet, gdy podejmujemy się pracy nad tym samym modelem i rocznikiem, to nie znajdziemy dwóch identycznych egzemplarzy.

Skoro umiemy zbudować auto od zera...

- poradzimy sobie z każdą naprawą.

 

Samochody w trakcie swojego życia traktowane są różnie, jeżdżą w różnym klimacie, częściej lub wcale, po drogach zimą odśnieżanych solą, lub nad brzegiem oceanu, i każdy ze względu na swój unikatowy stan potrzebuje indywidualnego traktowania. Tytułem wstępu pragniemy nadmienić, że na proces pełnej renowacji składa się bardzo dużo etapów, w tym prac wymagających precyzji. Budowanie samochodu od podstaw wymaga czasu. Czas spędzony na pracy nad Twoim autem jest także gwarantem jakości wykonania. Tym tekstem rozpoczynamy cykl materiałów dotyczących renowacji. Przeprowadzimy Cię przez cały proces na przykładzie pełnej renowacji 190 SL - od podstaw. Zaplanowaliśmy prace na ROK. Materiały będzemy publikować na YouTube i tutaj. W międzyczasie podzielimy się z Tobą podsumowaniem z prac nad R107. Samochód również budowaliśmy od zera. Finalnie prezentuje się następująco:

 

 

 

Personalizujemy marzenia!

 

W Legends wiemy, że do samochodów, które do nas przyjeżdżają nie można używać jednego szablonu. Zresztą - taki nawet nie istnieje. Zwłaszcza, gdy pod uwagę weźmiemy nie tylko ewentualnie niedoskonałości samochodu poddawanego renowacji, ale przede wszystkim - preferencje przyszłych użytkowników. Gros samochodów, które trafiają do naszego warsztatu i poddawane są pracom renowacyjnym posiadają już właścicieli.

 

Czas-start

 

Każdy proces naprawy zaczynamy od dokładnej oceny stanu danego egzemplarza. Zbieramy także informacje od właściciela, czego oczekuje i potrzebuje. Dopiero bazując na tych dwóch podstawowych składnikach, dobieramy mieszankę, dzięki której klient otrzyma po zakończeniu prac nad projektem, samochód swoich marzeń.

 

W Legends nie skupiamy się jedynie na kompleksowych pracach renowatorskich. Jesteśmy w stanie zaoferować dowolną składową całego procesu renowacji, jako osobną usługę. Usługę w zgodzie z technologią i w oparciu o oryginalną dokumentację techniczną danego modelu.

 

Renowacja 

 

W Legends przywiązujemy szczególną uwagę do profesjonalnej, i jak najbardziej zgodnej z oryginałem odbudowy pojazdu. 

Posiadając zespół specjalistów, dzięki dostępowi do nowoczesnych narzędzi, bazy części zamiennych czy wyspecjalizowanego studia autodetailingowego, możemy zaproponować:
 

  • częściową renowację, 
  • odświeżenie powłoki lakierniczej lub wnętrza, 
  • kompletną odbudowę pojazdu.

Niezależnie, którą opcję wybierze klient, całemu procesowi towarzyszy dokumentacja zdjęciowa, tak aby na każdym etapie prac właściciel miał wgląd w postępy.
 

 

Jesteście ciekawi przebiega renowacja samochodów Legends?

 

Pozwólcie, że prowadzimy Was krok po kroku. Wiemy jak ważnym i wieloetapowym procesem jest renowacja według najwyższych standardów, dlatego prace rozpoczynamy od rozłożenia samochodu na części pierwsze. Po przyjęciu samochodu, następuje dokładna dokumentacja zdjęciowa i zdefiniowanie braków, a następnie przeprowadzamy demontaż pojazdu. Po wykonaniu dokładnego spisu, dokonujemy selekcji części w zależności od ich stanu zużycia na następujące kategorie:
 

  • do wymiany 
  • do zamontowania 
  • do regeneracji.

 

Co potem?

 

  • wysyłka elementów do podwykonawców
  • rozpoczęcie prac blacharskich
  • odbiór prac blacharskich przez lakiernika
  • rozpoczęcie prac lakierniczych.

 

 

W zależności od harmonogramu prac zakresy mogące trwać równocześnie.

 

Czas ma kluczowe znaczenie w realizacji prac. Ale musicie przyznać, że warto czekać by z powyższego zdjęcia powstał produkt, który prezentuje się tak:

 

Powrót do listy artykułów
Wnętrze 190SL

2022-09-13

Kategoria: Mercedes-Benz Nowy Mercedes-AMG SL w Duda-Cars

SL to znany na całym świecie znak rozpoznawczy wyjątkowej tradycji samochodów sportowych Mercedes-Benz. Od 70 lat skrót ten oznacza “sportowy i lekki” (niem. sport-leicht), jest synonimem prędkości i dynamiki w motoryzacji. Dzisiaj, po 7 (szczęśliwych) dekadach historia SL zatacza pętlę, niczym na torze wyścigowym.

Przeczytaj artykuł
Nowy elektryczny SUV Mercedes-Benz

2022-09-07

Kategoria: Mercedes-Benz Nowy EQS SUV

W Mercedes-Benz nie lubimy próżni. Oferta marki jest szeroka i odpowiadająca na potrzeby wielu grup odbiorców. Dbamy o to, by nasze portfolio sprostało Waszym oczekiwaniom – różnimy się, lubimy personalizować rzeczywistość. Nie zamykamy się na kilka możliwości, dajemy Wam całe multum. Gamę elektrycznych SUV zasilił nowy model: EQS SUV.

Przeczytaj artykuł
Koszulka z bawełny. Klasa G Duda-Cars

2022-08-24

Kategoria: Mercedes-Benz Odzież Mercedes-Benz w Duda-Cars. Kolekcja #KochamyMercedesy

#KochamyMercedesy nie jest pustym sloganem. Nasza miłość do Mercedesów trwa nieprzerwanie od ponad 30 lat, a od 17 dzielimy się nią z Wami. Od teraz na kolejnym poziomie!

Przeczytaj artykuł
×