Renowacja W111 | Etap 1

W sierpniu 1959 roku Mercedes-Benz ogłosił prezentacje gruntownie zmodyfikowanej gamy samochodów. Seria W111 jako następca dotychczasowych modeli z sześciocylindrowym silnikiem i bezpośredni poprzednik Klasy S, na rynek wjechała opatrzona hasłem: „Nowe silniki sześciocylindrowe – klasa sama w sobie”.

Jesienią 1961 roku Mercedes-Benz po raz kolejny wyprzedził swoje czasy. Tym razem tylko o kilka miesięcy, ale z obietnicą: nadejdzie kolejna wiosna. Zwiastunem tej motoryzacyjnej wiosny był luksusowy W111 cabriolet.

 

 

Samochód o elegancko wystylizowanym nadwoziu posiadał wyjątkowo przestronne wnętrze. To dlatego, że zarówno coupé, jak i w wersja cabrio, oparte były na płycie podłogowej sedana. Coupé i sedan mają wiele wspólnego pod względem mechanicznym i stylistycznym, ale żaden z elementów nadwozia czterodrzwiowego nie mógłby zostać zastosowany w coupé i kabriolecie.

 

 

              

 

Produkcja cabrio z serii W111 zakończyła się w lipcu 1971 roku. Do dziś samochody te zachowały swoją szlachetność, a subtelna elegancja leżąca u podstaw projektu doskonale trafiła w serca odbiorców. Obecnie oba modele należą do najpiękniejszych samochodów Mercedes-Benz i są uważane za jedne z najbardziej poszukiwanych klasyków. Właśnie z tego względu zdecydowaliśmy się na opisanie procesu renowacji W111 w wersji cabrio, którą w Legends właśnie mamy przyjemność przeprowadzać.

 

Pierwszy etap prac

 

 

Chcemy, żebyś był z nami na bieżąco, dlatego proponujemy - zasubskrybuj nasz kanał.

Przy renowacji klasycznych samochodów z lat 60. XX wieku należy zwrócić uwagę na charakterystykę ich produkcji. Wiele etapów produkcji W111 wykonywano ręcznie w Sindelfingen z dala od produkcji seryjnej. W związku z tym, pomimo dbałości o detale i  mimo unifikacji, każdy samochód może posiadać drobne niedoskonałości i subtelne różnice.

Przetłoczenia w karoserii, odpowiednie łączenie elementów, ponowne ich pasowanie już na samochodzie, to procesy wymagające cierpliwości i czasu. W Legends opanowaliśmy je do perfekcji.

 

 

Mamy nadzieję, że z chęcią będziecie śledzić cały proces renowacji pięknego W111 w wersji carbrio. W następnym odcinku pokażemy efekt prac blacharsko-lakierniczych!

 

 

Powrót do listy artykułów
Wnętrze 190SL

2022-09-13

Kategoria: Mercedes-Benz Nowy Mercedes-AMG SL w Duda-Cars

SL to znany na całym świecie znak rozpoznawczy wyjątkowej tradycji samochodów sportowych Mercedes-Benz. Od 70 lat skrót ten oznacza “sportowy i lekki” (niem. sport-leicht), jest synonimem prędkości i dynamiki w motoryzacji. Dzisiaj, po 7 (szczęśliwych) dekadach historia SL zatacza pętlę, niczym na torze wyścigowym.

Przeczytaj artykuł
Nowy elektryczny SUV Mercedes-Benz

2022-09-07

Kategoria: Mercedes-Benz Nowy EQS SUV

W Mercedes-Benz nie lubimy próżni. Oferta marki jest szeroka i odpowiadająca na potrzeby wielu grup odbiorców. Dbamy o to, by nasze portfolio sprostało Waszym oczekiwaniom – różnimy się, lubimy personalizować rzeczywistość. Nie zamykamy się na kilka możliwości, dajemy Wam całe multum. Gamę elektrycznych SUV zasilił nowy model: EQS SUV.

Przeczytaj artykuł
Koszulka z bawełny. Klasa G Duda-Cars

2022-08-24

Kategoria: Mercedes-Benz Odzież Mercedes-Benz w Duda-Cars. Kolekcja #KochamyMercedesy

#KochamyMercedesy nie jest pustym sloganem. Nasza miłość do Mercedesów trwa nieprzerwanie od ponad 30 lat, a od 17 dzielimy się nią z Wami. Od teraz na kolejnym poziomie!

Przeczytaj artykuł
×