CLE Coupe 2023

Nowe CLE Coupé to połączenie magii proporcji i dynamiki, zapewniając unikalne doznania dla kierowcy oraz pasażerów. Model czerpie najlepsze cechy z Klas C i E o nadwoziu Coupe. Niektórzy zauważają w nim podobieństwo do klasycznego modelu CLK.

CLE Coupe 2023

Nowy Mercedes CLE Coupe 2023

Za nami światowa premiera CLE. Samochód ma być doskonałą odpowiedzią na oczekiwania klientów z segmentów Klasy C i E. Dwudrzwiowy model zostanie wprowadzony na rynek europejski w listopadzie, natomiast w przyszłym roku pojawi się również wersja CLE Cabriolet. Czym może pochwalić się nowy model Mercedes-Benz?

 

Nowy CLE Coupé 2023 jest harmonijnym połączeniem elegancji i sportowego stylu. Maska samochodu wyróżnia się równomiernie pochylającą się częścią ku grillowi, którego konstrukcja składa się z małych gwiazd Mercedesa. Wyraźnie zaznaczone kopuły na masce nawiązują do potężnych silników, a charakterystyczna krawędź biegnąca od reflektorów do klamki drzwi podkreśla okazałą sylwetkę. Obniżone zawieszenie nadaje samochodowi jeszcze większego pazura.

 

Kabina przypomina tę z Klasy C z idealnie wyważonymi dodatkami, co jednocześnie nie obniża sportowego ducha. Podstawowe materiały wypełniające przestrzeń to włókno węglowe, skóra nappa i aluminium. We wnętrzu znajdują się dwa w pełni cyfrowe wyświetlacze, jeden centralny, a drugi umieszczony przed kierowcą. Znakiem czasów jest dostęp do szerokiej gamy aplikacji (TikTok) i gier (Angry Birds).

 

Mercedes CLE Coupe 2023 wnętrze

Fotele cechuje zintegrowany, sportowy kształt. We wnętrzu dostępny jest system dźwiękowy Burmester 3D. Został on umieszczony w zagłówkach, dzięki czemu pasażerowie mogą doświadczyć wyjątkowych wrażeń muzycznych. Nowym CLE oferuje również ogromną przestrzeń, która czyni go największym Mercedesem Coupe w segmencie średniej wielkości, jednocześnie dyskwalifikując coupe Klasy C. Nowością w tym modelu jest EASY-ENTERY, czyli pętla wykonana ze skóry nappa do składania przednich foteli, co zapewnia łatwy dostęp do drugiego rzędu siedzeń.

 

Ofertę napędów otwierają dwulitrowe jednostki benzynowe i wysokoprężne, oferujące od 200 KM (CLE220d) do 204 KM (CLE200). W obydwu przypadkach moc trafia na tylne koła za pośrednictwem 9-biegowej skrzyni automatycznej.

Półkę wyżej stoi wersja CLE300, generująca 258 KM z silnika 2.0. Tutaj dostajemy też napęd 4MATIC. Niespodzianką jest natomiast Mercedes CLE450, który wyposażono w 3-litrową rzędową szóstkę, generującą 381 KM. Sprint do setki w tym modelu zajmuje tylko 4,4 sekundy, a prędkość maksymalna to 250 km/h.
CLE Coupe zapewnia również bezpieczeństwo z najwyższej półki, posiada m.in. aktywnego asystenta zatrzymania awaryjnego, asystenta utrzymania pasa ruchu, czy asystenta ograniczenia prędkości. Te i inne systemy zostały zainstalowane dla bezpieczeństwa każdego pasażera w Mercedes-Benz CLE Coupe.  

 

Powrót do listy artykułów
nowy CLA dla branży IT

2023-10-30

Kategoria: Mercedes-Benz Twój kod: CLA 200 FL za 1 440 zł netto miesięcznie.

Oferta zaprogramowana do Twoich potrzeb. Mercedes-Benz CLA 200 FL za 1 440 zł miesięcznie. Sprawdź kod tej propozycji – przekonaj się, że ten model będzie Twoim IDE.

Przeczytaj artykuł
Klasa C Duda Cars Wrocław

2023-10-05

Kategoria: Mercedes-Benz Design i motoryzacja – dwie pasje, jedna idea.

Ekonomia, która buduje przyszłość. W dobie zrównoważonego rozwoju i dbałości o środowisko, Mercedes-Benz Klasa C łączy w sobie luksus z odpowiedzialnością. A dzięki naszej specjalnej ofercie leasingowej, stanie się on dostępny dla każdego ambitnego architekta.

Przeczytaj artykuł
autopilot w Mercedes-EQ

2023-10-04

Kategoria: Mercedes-Benz Mercedes-Benz uruchamia system AUTOPILOTA

Kolejny raz Mercedes-Benz przekracza granice - tym razem technologiczne. Koncern uruchomił systemem autonomicznego AUTOPILOTA na rynku amerykańskim. Gotowa do produkcji wersja DRIVE PILOT zadebiutuje na drogach w Kalifornii i Nevadzie pod koniec bieżącego roku. Dostępny będzie w ograniczonej flocie sedanów EQS. Koncern planuje dalsze dostawy dla klientów w 2024 roku: DRIVE PILOT będzie oferowany w ramach subskrypcji w amerykańskim sklepie Mercedes me connect dla modeli Klasy S i EQS.

Przeczytaj artykuł
×