Mercedes-Benz EQE SUV 350

Jazda elektrycznymi SUV Mercedes-Benz. Nasze doświadczenia

Kacper Belka, Koordynator ds. Sprzedaży i Opieki Posprzedażnej Mercedes-EQ w Duda-Cars, podzielił się swoimi doświadczeniami z jazdy. Sprawdź, czy Ty będziesz mieć takie same. Umów jazdę testową w wybranym salonie Duda-Cars.

Teoria a praktyka. Mercedes-EQ

W poprzednim wpisie zestawiliśmy ze sobą różne warianty EQE SUV - najnowszego elektryka w gamie modelowej. Czas na porównanie ich podczas jazdy. Możesz zrobić to sam podczas jazd testowych w Duda-Cars. Lub poczytać, jakie odczucia ma Kacper Belka, który w CV ma doświadczenie za kierownicą SUV i limuzyn:

- EQE SUV 350+,

- EQE SUV 350 4Matic,

- EQE SUV 43 AMG 4Matic,

- EQS SUV 450 4M,

- EQS SUV 580 4M,

- EQE 53 AMG 4Matic,

- EQS 53 4Matic+,

- EQE350+,

- EQE 500 4M,

- EQS 450+.

 

Mercedes-Benz EQE SUV AMG

 

Zawieszenie. Elektryczne SUV Mercedes-Benz

 

EQE 350 4Matic i EQE 500 4Matic, zarówno w wersjach SUV i limuzyna, będą miały zdecydowanie miększe zawieszenia. Zwłaszcza, jeśli w wyposażeniu dobrane jest zawieszenie AIRMATIC. Zawieszenie wielowahaczowe, przy tak dużej masie pojazdu, jest mniej komfortowe. EQE 43 4Matic i EQE 53 4Matic (SUV i limuzyna) mają tę samą technologie zawieszenia, a mimo to wersja 53 AMG jest wyraźnie sztywniejsza i twardsza. „Zrobiłem kilka kilometrów EQE 43 AMG SUV i jestem pod wrażeniem, jak łączy się świetne tłumienie drgań i wybieranie nierówności z bardzo precyzyjnym prowadzeniem” – mówi Belka.

 

Elementem, który skrajnie wpływa na zasięg i w pewnym stopniu na tłumienie drgań jest rozmiar kół. Dla przykładu EQS 450+ z 19” felgą ma zasięg 784, a z 22” 683 jednostek WLTP. Rekomendacją Koordynatora jest wybór mniejszych felg.

 

 

EQE SUV 43 AMG: test zużycia prądu

 

Czas na test zużycia prądu w trasie. Do przykładowego testu Kacper użył modelu EQE SUV 43 AMG.

Trasa: Wrocław-Zielona Góra-Wrocław

 

Realne zużycie EQE43 SUV na odcinku 343km (55% drogi szybkiego ruchu, 35% drogi krajowe, 10% miasto).

 

Średnie zużycie 20,3kWh/100km 

 

Składowe zużycia: mocna eksploatacja systemu inforozrywki (audio/wentylacja etc.), działająca klimatyzacja, jazda zgodnie z przepisami ruchu drogowego, temperatura zewnętrzna: ~20 C +.

 

Jaki zasięg zrobilibyśmy z takim zużyciem? 447km. Czy elektryczne AMG muszą zużywać więcej prądu? Nie. Kuszą tym, lecz wszystko zależy od stylu jazdy, warunków atmosferycznych i rozmiaru felg.

Powrót do listy artykułów
EQE SUV Mercedes-Benz

2023-09-21

Kategoria: Mercedes-Benz Obejrzyj film i wygraj Mercedes-Benz EQE SUV na weekend!

Mercedes-Benz nieprzerwanie ustanawia nowe standardy, kształtując przyszłość motoryzacji. Luksus, innowacyjność, elegancja i tradycja to atrybuty, które codziennie możemy doświadczać w salonach Duda-Cars. Z ogromną przyjemnością zapraszamy Cię na premierę filmu, w którym prezentujemy najnowszy model z prestiżowej gamy samochodów elektrycznych – Mercedes-Benz EQE SUV.

Przeczytaj artykuł
Mercedes-Maybach S680 Heute Voiture w Poznaniu

2023-08-29

Kategoria: Mercedes-Benz Mercedes-Maybach S 680 Haute Voiture

Limitowany, luksusowy, designerski. Połączenie siły V12 i trendów high fashion. Przed Wami Mercedes-Maybach S 680 Haute Voiture, egzemplarz o numerze 147 na 150 wyprodukowanych i dopuszczonych do sprzedaży na całym świecie. Zachwyca z zewnątrz, zapiera dech we wnętrzu - jakością, ale także odważnymi połączeniami faktur i kolorów. To model, który został zaprojektowany z myślą o miłośnikach mody. Jest odważny, jest przepiękny.

Przeczytaj artykuł

2023-08-18

Kategoria: Mercedes-Benz eVito. Samochód dostawczy dla Twojej firmy.

Niezawodność auta, które sprosta wszystkim wyzwaniom i zapewni bezpieczeństwo transportowanemu ładunkowi oraz kierowcy, stanowi kluczowy czynnik przy wyborze samochodu w biznesie. eVito Furgon jest jednym z takich aut, które zagwarantują Ci pewność i skuteczności podczas krótkich, jak i długich tras. A czy kupno używanego eVito jest dobrym rozwiązaniem?

Przeczytaj artykuł
×