Mercedes-Benz EQE SUV 350

Jazda elektrycznymi SUV Mercedes-Benz. Nasze doświadczenia

Kacper Belka, Koordynator ds. Sprzedaży i Opieki Posprzedażnej Mercedes-EQ w Duda-Cars, podzielił się swoimi doświadczeniami z jazdy. Sprawdź, czy Ty będziesz mieć takie same. Umów jazdę testową w wybranym salonie Duda-Cars.

Teoria a praktyka. Mercedes-EQ

W poprzednim wpisie zestawiliśmy ze sobą różne warianty EQE SUV - najnowszego elektryka w gamie modelowej. Czas na porównanie ich podczas jazdy. Możesz zrobić to sam podczas jazd testowych w Duda-Cars. Lub poczytać, jakie odczucia ma Kacper Belka, który w CV ma doświadczenie za kierownicą SUV i limuzyn:

- EQE SUV 350+,

- EQE SUV 350 4Matic,

- EQE SUV 43 AMG 4Matic,

- EQS SUV 450 4M,

- EQS SUV 580 4M,

- EQE 53 AMG 4Matic,

- EQS 53 4Matic+,

- EQE350+,

- EQE 500 4M,

- EQS 450+.

 

Mercedes-Benz EQE SUV AMG

 

Zawieszenie. Elektryczne SUV Mercedes-Benz

 

EQE 350 4Matic i EQE 500 4Matic, zarówno w wersjach SUV i limuzyna, będą miały zdecydowanie miększe zawieszenia. Zwłaszcza, jeśli w wyposażeniu dobrane jest zawieszenie AIRMATIC. Zawieszenie wielowahaczowe, przy tak dużej masie pojazdu, jest mniej komfortowe. EQE 43 4Matic i EQE 53 4Matic (SUV i limuzyna) mają tę samą technologie zawieszenia, a mimo to wersja 53 AMG jest wyraźnie sztywniejsza i twardsza. „Zrobiłem kilka kilometrów EQE 43 AMG SUV i jestem pod wrażeniem, jak łączy się świetne tłumienie drgań i wybieranie nierówności z bardzo precyzyjnym prowadzeniem” – mówi Belka.

 

Elementem, który skrajnie wpływa na zasięg i w pewnym stopniu na tłumienie drgań jest rozmiar kół. Dla przykładu EQS 450+ z 19” felgą ma zasięg 784, a z 22” 683 jednostek WLTP. Rekomendacją Koordynatora jest wybór mniejszych felg.

 

 

EQE SUV 43 AMG: test zużycia prądu

 

Czas na test zużycia prądu w trasie. Do przykładowego testu Kacper użył modelu EQE SUV 43 AMG.

Trasa: Wrocław-Zielona Góra-Wrocław

 

Realne zużycie EQE43 SUV na odcinku 343km (55% drogi szybkiego ruchu, 35% drogi krajowe, 10% miasto).

 

Średnie zużycie 20,3kWh/100km 

 

Składowe zużycia: mocna eksploatacja systemu inforozrywki (audio/wentylacja etc.), działająca klimatyzacja, jazda zgodnie z przepisami ruchu drogowego, temperatura zewnętrzna: ~20 C +.

 

Jaki zasięg zrobilibyśmy z takim zużyciem? 447km. Czy elektryczne AMG muszą zużywać więcej prądu? Nie. Kuszą tym, lecz wszystko zależy od stylu jazdy, warunków atmosferycznych i rozmiaru felg.

Powrót do listy artykułów
łańcuch na oponie

2024-01-16

Kategoria: Mercedes-Benz Jak poprawnie założyć łańcuchy na koła?

Łańcuchy na koła - do czego służą? Jeśli kiedykolwiek chodziłeś zimą po górach, pewnie zdarzyło Ci się założyć na buty tzw. “raczki”, aby móc swobodniej poruszać się po śliskiej powierzchni. Podobnie jest z kołami samochodu - zakładanie łańcuchów to kluczowy krok, który poprawia trakcję i bezpieczeństwo jazdy w trudnych warunkach zimowych.

Przeczytaj artykuł
Sprinter na tle wrocławskiego schroniska dla zwierząt

2024-01-16

Kategoria: Mercedes-Benz Dealer Dobrych Uczynków

Miesięcznik Dealer przyznał nam tytuł Dealera Dobrych Uczynków. Poniższy tekst pochodzi z grudniowego wydania czasopisma. Redakcja wskazuje na najważniejsze projekty, które zrealizowaliśmy, a które przyczyniły się do otrzymania zaszczytnego wyróżnienia. Autorem tekstu jest Piotr Burakowski.

Przeczytaj artykuł
Srebrny GLE SUV w zimowej scenerii, w lesie

2024-01-12

Kategoria: Mercedes-Benz Duda-Cars znów rusza w trasę z ESKA WINTER CITY

ESKA WINTER CITY 2024 startuje już niebawem! Niech nie ominie Cię festiwal zimowej rozrywki, na której poza licznymi konkursami i atrakcjami, będziesz mógł podziwiać najnowsze modele Mercedes-Benz. Sprawdź, jakie miasta tej zimy to must-have do wpisania w nawigację! 

Przeczytaj artykuł
×