Klasa S Maybach

Zrównoważony luksus w Mercedes-Benz Duda-Cars

Wyjątkowe doznania. Ekskluzywność. Produkty premium. Słowo „luksus” kojarzyć może się również z przepychem i wygórowanymi oczekiwaniami konsumenckimi. Coraz częściej jednak słyszy się o redefiniowaniu jego koncepcji pod kątem współczesnych wyzwań, realiów XXI wieku i trendów. Podczas gdy stoimy przed nieuchronnymi zmianami klimatycznymi, przesytem nowych produktów na rynku i ewoluującymi przekonaniami konsumentów, nie pozostaje nic innego jak zbudować nowe podejście do luksusu – łączące wysoką jakość z odpowiedzialnością. Dowiedz się więcej o zrównoważonym luksusie i sprawdź, czy jest zgodne z Twoimi wartościami!

Czym jest zrównoważony luksus?

Zrównoważony rozwój – nowoczesne podejście odpowiedzialnych biznesów

 

Pojęcie zrównoważonego rozwoju ma swoje początki już w latach 80. Wówczas Światowa Komisja ds. Środowiska i Rozwoju zdefiniowała zrównoważony rozwój jako „rozwój, który zaspokaja potrzeby teraźniejszości, nie pozbawiając przyszłych pokoleń możliwości zaspokojenia ich własnych potrzeb”. Od tego czasu podjęto tak wiele kroków w celu spriorytetyzowania ludzkich aktywności na rzecz środowiska i społeczeństwa (ich wynikiem jest np. sformułowanie Celów Zrównoważonego Rozwoju), że dziedzinę tę traktuje się już jako odrębną gałąź nauki.

 

Organizacyjne i społeczne wymiary zrównoważonego rozwoju stwarzają zarówno korzyści, jak i wymagania dla przedsiębiorstw. Mimo tego współczesne organizacje włączają ideę zrównoważonego rozwoju do filozofii swoich marek. Od pewnego czasu robią to także marki oferujące produkty i usługi luksusowe.

 

Zrównoważone praktyki w segmencie premium

 

Pojęcia zrównoważonego rozwoju i luksusu intuicyjnie chciałoby się umieścić na przeciwstawnych sobie pozycjach. Luksus kojarzyć może się z „nadmiernym” i prestiżowym stylem życia. Tymczasem podejście zrównoważone zakłada troskę o otoczenie i poszanowanie ograniczonych zasobów planety.

 

Z nową propozycją spojrzenia na te kwestie wyszli po raz pierwszy autorzy raportu WWF „Głębszy luksus. Jakość i styl, gdy liczy się świat”. Dokument ten zachęca luksusowe marki do rezygnowania z działań podsycających konsumpcjonizm, a aspirowania do wartości związanych ze zrównoważonym rozwojem. Autorzy podkreślają, że konsumenci docenią etykę, z jaką będą prowadzone biznesy z segmentu premium, a to przełoży się na większy szacunek do marki.

 

Jak w takim razie opisać możemy koncepcję zrównoważonego luksusu? To pojęcie, które:

 

● łączy ekskluzywność i oferowanie wysokiej jakości z zaangażowaniem społecznym,
● zawiera w sobie szczerą troskę o środowisko naturalne,
● obejmuje prestiżową pozycję przedsiębiorstw z ich proekologicznymi praktykami i inwestowaniem w badania nad innowacyjnymi technologiami, które będą je rozwijać.

 

Słowem-kluczem w definiowaniu zrównoważonego luksusu jest odpowiedzialność. Jeśli biznes oparty na oferowaniu dóbr i usług luksusowych świadomie i konsekwentnie bierze za swoje wewnętrzne i zewnętrzne działania odpowiedzialność, to naturalnie zbliża się do idei zrównoważonego rozwoju.

 

Naszym zdaniem można w ogóle założyć, że odpowiedzialny luksus zrównoważone praktyki ma w swoim DNA – w luksusie nie chodzi przecież jedynie o konsumpcję. Celem jest przede wszystkim oferowanie wysokojakościowych produktów i usług, które przynoszą długotrwałą wartość odbiorcom i minimalizują negatywny wpływ na środowisko naturalne. Takie wartości są bliskie również Mercedes-Benz Duda-Cars.

 

Liderzy zmian. Luksusowe auta w zrównoważonym stylu

 

Dążenie do neutralności pod względem emisji CO₂ , świadome i odpowiedzialne korzystanie z odnawialnych i nieodnawialnych źródeł energii, zwiększenie udziału materiałów recyklingowanych w produkcji samochodów – to tylko niektóre z działań podejmowanych przez koncern Mercedes-Benz w celu dążenia do wartości skorelowanych z pojęciem zrównoważonego luksusu.

 

W Mercedes-Benz Duda-Cars, chcąc budować standardy w zakresie aspektów środowiskowych i spełniać oczekiwania naszych klientów, konsekwentnie wprowadzamy proekologiczne praktyki. W naszych salonach w Poznaniu, Wrocławiu, Lesznie i Golęczewie oferujemy atrakcyjne modele samochodów używanych. Kompleksowo przygotowujemy je do użytkowania – wszystko po to, by redukować konieczność produkcji nowych aut i zachęcać do korzystania z już wytworzonych dóbr.

 

Rosnąca świadomość kryzysów, z jakimi mierzy się współczesny świat, zdecydowanie wpływa na preferencje naszych klientów. Za najważniejszą motywację do podejmowania prób pogodzenia zrównoważonego rozwoju i luksusu traktujemy przyczynianie się do lepszego i bardziej odpowiedzialnego świata.

 

Wyzwania związane z realizacją założeń zrównoważonego luksusu wymagają od współczesnych marek wysokiego zaangażowania i ciągłego rozwoju poprzez wprowadzanie innowacji. Największą rolę w kształtowaniu się tego trendu mają jednak konsumenci – wyrażając swoje oczekiwania i preferencje wpływają na podążanie marek za konkretnymi wartościami. Podsumowując, dążenie do zrównoważonego luksusu opierać powinno się na długotrwałej i perspektywicznej strategii, a nie pojedynczych działaniach. W Mercedes-Benz Duda-Cars dzięki takiemu podejściu widzimy szansę na pozytywne zmiany o ogromnym znaczeniu zarówno dla branży motoryzacyjnej, jak i środowiska i rozwoju całego społeczeństwa.

Powrót do listy artykułów
nowy CLA dla branży IT

2023-10-30

Kategoria: Mercedes-Benz Twój kod: CLA 200 FL za 1 440 zł netto miesięcznie.

Oferta zaprogramowana do Twoich potrzeb. Mercedes-Benz CLA 200 FL za 1 440 zł miesięcznie. Sprawdź kod tej propozycji – przekonaj się, że ten model będzie Twoim IDE.

Przeczytaj artykuł
Klasa C Duda Cars Wrocław

2023-10-05

Kategoria: Mercedes-Benz Design i motoryzacja – dwie pasje, jedna idea.

Ekonomia, która buduje przyszłość. W dobie zrównoważonego rozwoju i dbałości o środowisko, Mercedes-Benz Klasa C łączy w sobie luksus z odpowiedzialnością. A dzięki naszej specjalnej ofercie leasingowej, stanie się on dostępny dla każdego ambitnego architekta.

Przeczytaj artykuł
autopilot w Mercedes-EQ

2023-10-04

Kategoria: Mercedes-Benz Mercedes-Benz uruchamia system AUTOPILOTA

Kolejny raz Mercedes-Benz przekracza granice - tym razem technologiczne. Koncern uruchomił systemem autonomicznego AUTOPILOTA na rynku amerykańskim. Gotowa do produkcji wersja DRIVE PILOT zadebiutuje na drogach w Kalifornii i Nevadzie pod koniec bieżącego roku. Dostępny będzie w ograniczonej flocie sedanów EQS. Koncern planuje dalsze dostawy dla klientów w 2024 roku: DRIVE PILOT będzie oferowany w ramach subskrypcji w amerykańskim sklepie Mercedes me connect dla modeli Klasy S i EQS.

Przeczytaj artykuł
×