EQB 300

EQ Tour 2022 | Poznań

40 kierowców, 7 Mercedes-EQ, 5 szkoleniowców z Driving Academy, łącznie 400 kilometrów trasy wokół Poznania... Zakończyliśmy EQ Tour 2022!

Test elektrycznych Mercedes-Benz

Weź udział w szkoleniach Duda-Cars organizowanych wraz z Driving Academy, kliknij tutaj i dowiedz się więcej.

 

 

Aż 4 grupy miłośników motoryzacji testowały możliwości elektrycznych Mercedesów podczas EQ Tour w Poznaniu. Towarzyszyliśmy uczestnikom podczas jednej z rund. Spotkanie zaczęło się od wprowadzenia merytorycznego prowadzonego przez specjalistów z Driving Academy Robert Hundla. 

 

 

A co w nim? Nadchodzące premiery Mercedes-EQ, wprowadzenie do zagadnienia elektromobilności, omówienie procedury ładowania, zasad finansowania i nakreślenie czym jest rekuperacja. Tyle ze wstępu merytorycznego - bo choć był niesamowicie interesujący i w sposób dla nas oczywisty rozprawiał się z mitami na temat "elektryków", wszyscy uczestnicy chcieli się przekonać, jak się jeździ flotą Mercedes-EQ.

 

EQA 250, EQB 300, EQC 400, EQE 43 AMG, EQS 580, EQV 300 i GLE 350de

 

I 100km trasy wokół Poznania z wieloma przystankami, by każdy uczestnik zdołał zapoznać się z każdym modelem. Flota była bardzo szeroka - tym samym zróżnicowana. EQC 400 jako pierwszy elektryczny Mercedes, który wszedł do masowej produkcji, przetarł szlaki pozostałym modelom. EQA, elektryczny odpowiednik GLA, został premierowo zaprezentowany w Duda-Cars wiosną ubiegłego roku. Następnie do floty dołączały odpowiednio komfortowa EQV - jeśli chcesz przetestować jej możliwości w trasie, skontaktuj się z Działem Rent.Me i wynajmij elektrycznego vana o luksusowym DNA.

 

Następnie w ofercie Duda-Cars pojawił się niesamowicie elegancki EQS, którego premierę obejrzyjcie klikając tu. Ostatnio do floty dołączył także EQB - odpowiednik GLB. Oddaliśmy go w ręce pracowników Duda-Cars z Leszna i Poznania. Zobacz ich reakcje za kierownicą.

 

 

Najświeższą nowością jest z kolei EQE 43 AMG, pierwszy samochód elektryczny sygnowany AMG. Wszystko, co składa się na bryłę i charakter samochodu jest sportowe. Mniejszy EQS osiąga prędkość 100 km/h w 3 sekundy - aż strach pomyśleć, co będzie oferowała wersja 53 AMG, która ma się niebawem pojawić w ofercie Mercedes-EQ. EQE, w konfiguracji 350+, jest dostępny w ramach jazd testowych w Duda-Cars w Poznaniu. Niebawem uruchomimy zapisy na jazdy testowe we Wrocławiu i Lesznie.

 

EQE vs. EQS

 

Spytaliśmy uczestników o ich doznania podczas testów elektrycznych Mercedesów - zdecydowany prym wiodły dwa modele: sporty EQE i ekskluzywny EQS. Kierowcy, którzy nie mieli wcześniejszych doświadczeń związanych z elektromobilnością zgodnie przyznawali, że traktowali ją stereotypowo. Niektórzy uczestnicy testów posiadają w swoich garażach elektryczne Mercedesy. Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje EQS 580 Edition ONE kupiony w Duda-Cars, który w ramach drag-testów pokonał wszystkie auta biorące udział w wyścigach! 

 

Jeśli chcesz wziąć udział w szkoleniach Duda-Cars organizowanych wraz z Driving Academy, kliknij tutaj i dowiedz się więcej.

 

 

 

 

Powrót do listy artykułów
nowy CLA dla branży IT

2023-10-30

Kategoria: Mercedes-Benz Twój kod: CLA 200 FL za 1 440 zł netto miesięcznie.

Oferta zaprogramowana do Twoich potrzeb. Mercedes-Benz CLA 200 FL za 1 440 zł miesięcznie. Sprawdź kod tej propozycji – przekonaj się, że ten model będzie Twoim IDE.

Przeczytaj artykuł
Klasa C Duda Cars Wrocław

2023-10-05

Kategoria: Mercedes-Benz Design i motoryzacja – dwie pasje, jedna idea.

Ekonomia, która buduje przyszłość. W dobie zrównoważonego rozwoju i dbałości o środowisko, Mercedes-Benz Klasa C łączy w sobie luksus z odpowiedzialnością. A dzięki naszej specjalnej ofercie leasingowej, stanie się on dostępny dla każdego ambitnego architekta.

Przeczytaj artykuł
autopilot w Mercedes-EQ

2023-10-04

Kategoria: Mercedes-Benz Mercedes-Benz uruchamia system AUTOPILOTA

Kolejny raz Mercedes-Benz przekracza granice - tym razem technologiczne. Koncern uruchomił systemem autonomicznego AUTOPILOTA na rynku amerykańskim. Gotowa do produkcji wersja DRIVE PILOT zadebiutuje na drogach w Kalifornii i Nevadzie pod koniec bieżącego roku. Dostępny będzie w ograniczonej flocie sedanów EQS. Koncern planuje dalsze dostawy dla klientów w 2024 roku: DRIVE PILOT będzie oferowany w ramach subskrypcji w amerykańskim sklepie Mercedes me connect dla modeli Klasy S i EQS.

Przeczytaj artykuł
×