EQB 300

EQ Tour 2022 | Poznań

40 kierowców, 7 Mercedes-EQ, 5 szkoleniowców z Driving Academy, łącznie 400 kilometrów trasy wokół Poznania... Zakończyliśmy EQ Tour 2022!

Test elektrycznych Mercedes-Benz

Weź udział w szkoleniach Duda-Cars organizowanych wraz z Driving Academy, kliknij tutaj i dowiedz się więcej.

 

 

Aż 4 grupy miłośników motoryzacji testowały możliwości elektrycznych Mercedesów podczas EQ Tour w Poznaniu. Towarzyszyliśmy uczestnikom podczas jednej z rund. Spotkanie zaczęło się od wprowadzenia merytorycznego prowadzonego przez specjalistów z Driving Academy Robert Hundla. 

 

 

A co w nim? Nadchodzące premiery Mercedes-EQ, wprowadzenie do zagadnienia elektromobilności, omówienie procedury ładowania, zasad finansowania i nakreślenie czym jest rekuperacja. Tyle ze wstępu merytorycznego - bo choć był niesamowicie interesujący i w sposób dla nas oczywisty rozprawiał się z mitami na temat "elektryków", wszyscy uczestnicy chcieli się przekonać, jak się jeździ flotą Mercedes-EQ.

 

EQA 250, EQB 300, EQC 400, EQE 43 AMG, EQS 580, EQV 300 i GLE 350de

 

I 100km trasy wokół Poznania z wieloma przystankami, by każdy uczestnik zdołał zapoznać się z każdym modelem. Flota była bardzo szeroka - tym samym zróżnicowana. EQC 400 jako pierwszy elektryczny Mercedes, który wszedł do masowej produkcji, przetarł szlaki pozostałym modelom. EQA, elektryczny odpowiednik GLA, został premierowo zaprezentowany w Duda-Cars wiosną ubiegłego roku. Następnie do floty dołączały odpowiednio komfortowa EQV - jeśli chcesz przetestować jej możliwości w trasie, skontaktuj się z Działem Rent.Me i wynajmij elektrycznego vana o luksusowym DNA.

 

Następnie w ofercie Duda-Cars pojawił się niesamowicie elegancki EQS, którego premierę obejrzyjcie klikając tu. Ostatnio do floty dołączył także EQB - odpowiednik GLB. Oddaliśmy go w ręce pracowników Duda-Cars z Leszna i Poznania. Zobacz ich reakcje za kierownicą.

 

 

Najświeższą nowością jest z kolei EQE 43 AMG, pierwszy samochód elektryczny sygnowany AMG. Wszystko, co składa się na bryłę i charakter samochodu jest sportowe. Mniejszy EQS osiąga prędkość 100 km/h w 3 sekundy - aż strach pomyśleć, co będzie oferowała wersja 53 AMG, która ma się niebawem pojawić w ofercie Mercedes-EQ. EQE, w konfiguracji 350+, jest dostępny w ramach jazd testowych w Duda-Cars w Poznaniu. Niebawem uruchomimy zapisy na jazdy testowe we Wrocławiu i Lesznie.

 

EQE vs. EQS

 

Spytaliśmy uczestników o ich doznania podczas testów elektrycznych Mercedesów - zdecydowany prym wiodły dwa modele: sporty EQE i ekskluzywny EQS. Kierowcy, którzy nie mieli wcześniejszych doświadczeń związanych z elektromobilnością zgodnie przyznawali, że traktowali ją stereotypowo. Niektórzy uczestnicy testów posiadają w swoich garażach elektryczne Mercedesy. Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje EQS 580 Edition ONE kupiony w Duda-Cars, który w ramach drag-testów pokonał wszystkie auta biorące udział w wyścigach! 

 

Jeśli chcesz wziąć udział w szkoleniach Duda-Cars organizowanych wraz z Driving Academy, kliknij tutaj i dowiedz się więcej.

 

 

 

 

Powrót do listy artykułów
Kubek #KochamyMercedesy i karty Legends

2022-11-07

Kategoria: Mercedes-Benz Świąteczne prezenty: poradnik

Kiedy temperatura na dworze spada, w naszych domach robi się ciepło i przytulnie. Rodzinne spotkania w okresie świątecznym to wyjątkowe momenty. Pełne miłości i bliskości… Kiedy z ukochanymi zasiadamy przy stole zastawionym ulubionymi przysmakami mamy wrażenie, że czas się na chwilę zatrzymał. Czy można zatrzymać go na dłużej? Nie, ale trafiony prezent może stać się symbolem takich momentów.

Przeczytaj artykuł
Mandaty 2022 recydywa

2022-10-13

Kategoria: Mercedes-Benz Zmiany w taryfikatorze mandatów

Od 17 września br. za naruszenie przepisów ruchu drogowego kierowca będzie mógł dostać nawet 15 punktów karnych, dotychczas maksymalna liczba punktów za niektóre wykroczenia wynosiła 10. W nowym taryfikatorze punktów karnych wyszczególniono wykroczenia, za które kierowca będzie mógł otrzymać jednorazowo 15 punktów karnych.

Przeczytaj artykuł
X Aukcja Numizmatyczna we Wrocławiu

2022-10-04

Kategoria: Mercedes-Benz Inwestowanie w klasyczne Mercedes-Benz

Klasyczne Mercedes-Benz to nie tylko historia technologii. To nie tylko piękne projekty i design. To nawet nie tylko sztuka użytkowa. Dzisiaj to także rosnąca wartość i doskonały sposób na niekonwencjonalną lokatę kapitału!

Przeczytaj artykuł
×