EQB 300

EQ Tour 2022 | Poznań

40 kierowców, 7 Mercedes-EQ, 5 szkoleniowców z Driving Academy, łącznie 400 kilometrów trasy wokół Poznania... Zakończyliśmy EQ Tour 2022!

Test elektrycznych Mercedes-Benz

Weź udział w szkoleniach Duda-Cars organizowanych wraz z Driving Academy, kliknij tutaj i dowiedz się więcej.

 

 

Aż 4 grupy miłośników motoryzacji testowały możliwości elektrycznych Mercedesów podczas EQ Tour w Poznaniu. Towarzyszyliśmy uczestnikom podczas jednej z rund. Spotkanie zaczęło się od wprowadzenia merytorycznego prowadzonego przez specjalistów z Driving Academy Robert Hundla. 

 

 

A co w nim? Nadchodzące premiery Mercedes-EQ, wprowadzenie do zagadnienia elektromobilności, omówienie procedury ładowania, zasad finansowania i nakreślenie czym jest rekuperacja. Tyle ze wstępu merytorycznego - bo choć był niesamowicie interesujący i w sposób dla nas oczywisty rozprawiał się z mitami na temat "elektryków", wszyscy uczestnicy chcieli się przekonać, jak się jeździ flotą Mercedes-EQ.

 

EQA 250, EQB 300, EQC 400, EQE 43 AMG, EQS 580, EQV 300 i GLE 350de

 

I 100km trasy wokół Poznania z wieloma przystankami, by każdy uczestnik zdołał zapoznać się z każdym modelem. Flota była bardzo szeroka - tym samym zróżnicowana. EQC 400 jako pierwszy elektryczny Mercedes, który wszedł do masowej produkcji, przetarł szlaki pozostałym modelom. EQA, elektryczny odpowiednik GLA, został premierowo zaprezentowany w Duda-Cars wiosną ubiegłego roku. Następnie do floty dołączały odpowiednio komfortowa EQV - jeśli chcesz przetestować jej możliwości w trasie, skontaktuj się z Działem Rent.Me i wynajmij elektrycznego vana o luksusowym DNA.

 

Następnie w ofercie Duda-Cars pojawił się niesamowicie elegancki EQS, którego premierę obejrzyjcie klikając tu. Ostatnio do floty dołączył także EQB - odpowiednik GLB. Oddaliśmy go w ręce pracowników Duda-Cars z Leszna i Poznania. Zobacz ich reakcje za kierownicą.

 

 

Najświeższą nowością jest z kolei EQE 43 AMG, pierwszy samochód elektryczny sygnowany AMG. Wszystko, co składa się na bryłę i charakter samochodu jest sportowe. Mniejszy EQS osiąga prędkość 100 km/h w 3 sekundy - aż strach pomyśleć, co będzie oferowała wersja 53 AMG, która ma się niebawem pojawić w ofercie Mercedes-EQ. EQE, w konfiguracji 350+, jest dostępny w ramach jazd testowych w Duda-Cars w Poznaniu. Niebawem uruchomimy zapisy na jazdy testowe we Wrocławiu i Lesznie.

 

EQE vs. EQS

 

Spytaliśmy uczestników o ich doznania podczas testów elektrycznych Mercedesów - zdecydowany prym wiodły dwa modele: sporty EQE i ekskluzywny EQS. Kierowcy, którzy nie mieli wcześniejszych doświadczeń związanych z elektromobilnością zgodnie przyznawali, że traktowali ją stereotypowo. Niektórzy uczestnicy testów posiadają w swoich garażach elektryczne Mercedesy. Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje EQS 580 Edition ONE kupiony w Duda-Cars, który w ramach drag-testów pokonał wszystkie auta biorące udział w wyścigach! 

 

Jeśli chcesz wziąć udział w szkoleniach Duda-Cars organizowanych wraz z Driving Academy, kliknij tutaj i dowiedz się więcej.

 

 

 

 

Powrót do listy artykułów

2022-08-03

Kategoria: Mercedes-Benz Krasnal MercLovek

#KochamyMercedesy – znamy losy marki Mercedes-Benz, szanujemy dziedzictwo motorsportu. Wybierając wzór dla krasnala Duda-Cars nie mieliśmy wątpliwości, czyje sukcesy i sylwetkę chcemy upamiętnić. Zapraszamy do zapoznania się z historią sportowca, którego kariera stanowiła inspirację do powstania MercLovka.

Przeczytaj artykuł

2022-07-14

Kategoria: Mercedes-Benz Akcesoria do Twojego Mercedes-Benz

Spraw, aby Twoja Gwiazda zabłysnęła jeszcze jaśniej! Doposaż swojego Mercedesa w oryginalne akcesoria z pakietu TOP 10 i dobierz idealny zestaw dodatków wyselekcjonowanych specjalnie dla Twojego samochodu.

Przeczytaj artykuł

2022-07-11

Kategoria: Mercedes-Benz Kosmetyki do pielęgnacji Mercedes-Benz

Kiedy ostatnio robiła/eś swojemu Mercedesowi SPA day? Dbaj o gwiazdę regularnie, dzięki czemu dłużej będzie świecić swoim blaskiem. W ofercie Duda-Cars znajdziesz kosmetyki samochodowe kompatybilne z Twoim Mercedes-Benz.

Przeczytaj artykuł
×