X Aukcja Numizmatyczna

Inwestowanie w klasyczne Mercedes-Benz

Klasyczne Mercedes-Benz to nie tylko historia technologii. To nie tylko piękne projekty i design. To nawet nie tylko sztuka użytkowa. Dzisiaj to także rosnąca wartość i doskonały sposób na niekonwencjonalną lokatę kapitału!

Lokata kapitału na lepsze i gorsze czasy

Inwestowanie pieniędzy w klasyczną motoryzację zyskuje na popularności. Zyskują przede wszystkim inwestorzy! Wiele jest przyczyn, dla których warto rozpocząć rozważania na temat zakupu inwestycyjnego Mercedesa z historią. Zaliczyć można do nich: zmiany zachodzące w legislatywie, ograniczenie produkcji samochodów o napędzie spalinowym, malejącą ofertę sprzedaży klasyków.

 

HAGI (Historic Automobile Group International) to organizacja, która co miesiąc publikuje indeks opisujący zmiany wartości aut kolekcjonerskich. Według tego indeksu stopa zwrotu na przestrzeni ostatniej dekady wyniosła 500%.  Była zatem dwa razy wyższa w porównaniu do inwestycji w sztukę i wina, i prawie sześć razy w zestawieniu z inwestowaniem w zegarki, które dzisiaj są bardzo popularnym źródłem lokowania pieniędzy.

 

Pomimo tego, jak wynika z badań przeprowadzonych przez KPMG, jedynie 3 % Polaków zarabiających powyżej 7,1 tyś. złotych inwestuje w samochody klasyczne.   Zainteresowanie tą dziedziną jest odwrotnie proporcjonalne do potencjalnych zysków.

 

 

 

300 SLR sprzedany za 135 mln EUR

 

135 mln EUR to absolutnie rekordowa suma, za jaką kiedykolwiek sprzedano samochód na aukcji. Rekordzista to Mercedes-Benz 300 SLR Uhlenhaut Coupé z 1955 roku. Cena jest aż trzykrotnie większa od poprzedniego rekordu z 2018 roku, gdy Ferrari 250 GTO z 1962 r. wylicytowano za 48 mln DOL (ok. 45 mln EUR).

 

 

Mercedes-Benz 300 SLR. Najdrożej sprzedane auto w historii
Mercedes-Benz 300 SLR. Najdrożej sprzedane auto w historii

 

 

Mercedes-Benz 300 SL Coupé190 SL Roadster i następca Gullwing Coupé z 1957 roku, 300 SL Roadster (W 198), należą do najcenniejszych historycznych pojazdów na świecie. Potwierdza to obecność wszystkich trzech na szczycie rankingu Mercedes-Benz Classic Index (MBCI) publikowanego przez Historic Automobile Group International (HAGI). Oryginalność i autentyczność są tutaj szczególnie ważne.

 

Co sprawia, że te modele są tak doskonałą inwestycją?

 

Przede wszystkim – są rzadką zdobyczą. Ich liczebność jest ograniczona. Inne czynniki decydujące o drogocenności aut obejmują bezwzględną wartość samochodów, ich poziom dopracowania technicznego i ich historyczne znaczenie, w tym historię osiągnięć sportowych. Według HAGI średni wzrost wartości 190 SL wynosi około 10 procent rocznie od 1980 roku; jednak w ostatnich 10 latach był jeszcze wyższy i wynosił ponad 11 proc. W przypadku 300 SL Coupé średnia od 1980 roku wynosi 11 procent, ale przez ostatnie 10 lat jest to prawie 18 procent, co odpowiada czterokrotnemu wzrostowi wartości od 2004 roku. W przypadku 300 SL Roadster wzrost wartości od 1980 roku to prawie 13 procent. W przypadku 29 Gullwingów zbudowanych z aluminiowym nadwoziem, samochodów, które są niezwykle rzadko spotykane na rynku, można wykazać średni wzrost wartości o ponad 16 procent. Osiągi pojazdu są oparte na utrzymaniu go w doskonałym stanie lub doskonałej renowacji, co wiąże się ze znacznymi kosztami.

 

Inwestycja w motoryzację

 

W podejmowanych przez nas inicjatywach dbamy, aby lokalność głośno wybrzmiewała. 1 października mieliśmy przyjemność partnerować X Aukcji Numizmatycznej we wrocławskim hotelu Monopol. Wydarzenie zorganizował Salon Numizmatyczny Mateusz Wójcicki. To była okazja do zaprezentowania klasycznej motoryzacji, jako doskonałej lokaty kapitału i nawiązania relacji biznesowych. Jakub Dehnel, Kierownik sprzedaży Legends Duda-Cars, wygłosił wykład na temat inwestowania w klasyczne Mercedes-Benz.

 

Wykład Jakuba Dehnel
Czy warto inwestować w klasyczne Mercedes-Benz? Wykład Jakuba Dehnel.

 

Czy numizmatycy i miłośnicy klasycznej motoryzacji mają wiele wspólnego? W sobotę najwyższą wartość w licytacji - 345 100 zł, osiągnął numizmat z 1794 roku. To przebicie bazowej ceny o 230%! Najwyższy nominał pierwszych, polskich banknotów z okresu Insurekcji Kościuszkowskiej, którego nakład wyniósł śladowe tysiąc egzemplarzy. Pozycja tak legendarna, a zarazem rzadka, że kolekcjonerzy już na początku przygody z pieniądzem papierowym z góry przyjmują, że nabycie waloru tej klasy nie będzie możliwe.

 

 

Gazeta Legends Times
Gazeta Legends Times.

 

 

Udział i partnerowanie podczas Aukcji Numizmatycznej to dopiero wstęp do zaznaczania swojej obecności w stolicy Dolnego Śląska. W dniach 10-15.10. przy ulicy Olsztyńskiej 1, w salonie Mercedes-Benz Duda-Cars, trwać będzie Tydzień Legends! Zaprezentujemy samochody dostępne w bieżącej ofercie sprzedażowej, wykonamy darmowe przeglądy mechaniczne, odpowiemy na każde Wasze pytanie dotyczące klasycznej motoryzacji Mercedes-Benz. A kto wie, może doradzimy wybór i pomożemy w pierwszym zakupie inwstycyjnym? Dołącz do wydarzenia - do zobaczenia.

Powrót do listy artykułów
nowy CLA dla branży IT

2023-10-30

Kategoria: Mercedes-Benz Twój kod: CLA 200 FL za 1 440 zł netto miesięcznie.

Oferta zaprogramowana do Twoich potrzeb. Mercedes-Benz CLA 200 FL za 1 440 zł miesięcznie. Sprawdź kod tej propozycji – przekonaj się, że ten model będzie Twoim IDE.

Przeczytaj artykuł
Klasa C Duda Cars Wrocław

2023-10-05

Kategoria: Mercedes-Benz Design i motoryzacja – dwie pasje, jedna idea.

Ekonomia, która buduje przyszłość. W dobie zrównoważonego rozwoju i dbałości o środowisko, Mercedes-Benz Klasa C łączy w sobie luksus z odpowiedzialnością. A dzięki naszej specjalnej ofercie leasingowej, stanie się on dostępny dla każdego ambitnego architekta.

Przeczytaj artykuł
autopilot w Mercedes-EQ

2023-10-04

Kategoria: Mercedes-Benz Mercedes-Benz uruchamia system AUTOPILOTA

Kolejny raz Mercedes-Benz przekracza granice - tym razem technologiczne. Koncern uruchomił systemem autonomicznego AUTOPILOTA na rynku amerykańskim. Gotowa do produkcji wersja DRIVE PILOT zadebiutuje na drogach w Kalifornii i Nevadzie pod koniec bieżącego roku. Dostępny będzie w ograniczonej flocie sedanów EQS. Koncern planuje dalsze dostawy dla klientów w 2024 roku: DRIVE PILOT będzie oferowany w ramach subskrypcji w amerykańskim sklepie Mercedes me connect dla modeli Klasy S i EQS.

Przeczytaj artykuł
×