G63 Graz Austria

Jak wygląda dzień w G-Class Experience Center w Graz?

Graz to miejsce narodzin dwóch potęg, dwóch symboli popkultury, dwóch austriackich ikon - Arnolda Schwarzeneggera i Klasy G. I tak, jak każdy uwielbia "Arniego", tak Klasa G budzi skrajne emocje. Dlatego warto przetestować możliwości samochodu, co robimy z klientami Duda-Cars co roku.

Co się robi w G-Class Experience Center?

Jedni ją kochają, inni - wręcz przeciwnie. Klasa G, która produkowana jest w (niemal) niezmienionej formie od ponad 40 lat, rozbudza emocje nawet, gdy stoi. Czy stosunek do samochodu zmienia się, gdy kierowca w niej zasiądzie? Zobacz relację z wyjazdu na Instagramie!

 

Klienci Duda-Cars i G6x6

 

Klienci Duda-Cars zasługują na to, co najlepsze. Dziękując Wam za długoletnie zaufanie, wiele zamówionych samochodów, korzystanie z naszych usług posprzedażowych - zabieramy co roku grupę klientów salonów z Poznania, Wrocławia i Leszna na wyjazd, który zapamiętają na długo. Z wielu powodów! Graz to przede wszystkim architektoniczna perła Austrii, piękne, drugie co do wielkości miasto w tym kraju. Co roku nasze zakwaterowanie stanowi hotel Aiola Living zlokalizowany w samym centrum. Przestronne, eleganckie pokoje są idealnym miejscem na odpoczynek po podróży... i po całodniowych testach Klasy G! W pokoju czeka na klientów pakiet powitalny, między innymi godzinowa rozpiska zajęć na kolejny dzień, przewodnik po Graz i austriackiej kuchni.

 

G-Class Experience Center: harmonogram

 

Emocjonujące spotkanie z Klasą G zaplanowane jest na 9:00. Przejazd do G-Class Experience Center jest realizowany luksusowym autobusem Mercedes-Benz. Na miejscu uczestnicy mają chwilę na zapoznanie się z dostępną w centrum "flotą", czyli samochodami cywilnymi, którymi będą się poruszać po torze: G350, G400 i G63. Nie brakuje też unikatowych egzemplarzy, które stanowią dodatkową atrakcję. Wśród nich: Mercedes-Maybach G 650 Landaulet, czyli otwarta limuzyna na bezdroża.

 

Piotr Kędzierski w Mercedes-Maybach G 650

 
Piotr Kędzierski w Graz z Duda-Cars 2022.

 

Dostępny jest takżeG 500 4x4 squared (niestety, w ośrodku nie była dostępna nowa wersja auta. Prezentowany model to generacja produkowana w latach 2015-2018) czy ogromny Mercedes-Benz G 63 6x6.

 

Klasa G 4x4 kwadrat

 

Następnie goście zaproszeni są do krótkiej prelekcji, podczas której przedstawiana jest historia Klasy G, jej unikatowy profil i wyjątkowe punkty w historii produkcji samochodu. Klienci zapoznani zostają także z kadrą trenerską. Instruktorzy towarzyszą grupom cały dzień na torze - musimy przyznać, że bez ich pomocy wykonywanie zadań byłoby wręcz niemożliwe. Wiedza i doświadczenie, które posiadają są niezbędne! Uczestnicy szkolenia są następnie dzieleni na 3 grupy po 4 osoby. Co warte odnotowania, każdy z uczestników jest przez cały dzień samodzielnym kierowcą - nie ma mowy o siedzeniu na fotelu pasażera. 

 

G400d

 

Testy Klasy G - zadania.

 

Podczas całego dnia spędzonego w G-Class Experience Center uczestnicy nabierają umiejętności i testują Klasę G na trzech stanowiskach. 

 

1. Moduł jazdy terenowej, czyli to, dlaczego została stworzona Klasa G. Tutaj testowana jest przyczepność Klasy G na wielu różnych nawierzchniach: szutrze, żużlu, piachu, betonie. Przechyły w tej części toru zaczynają się od 60% (na rozgrzewkę) i sięgają aż 80%! W tej części zadań niezbędna jest pomoc instruktorów, którzy tłumaczą, w której sytuacji włączyć lub wyłączyć blokadę dyferencjały, który most zablokować, kiedy przełożyć automat na manualną skrzynię biegów, ile dodać gazu i kiedy - zahamować. Wszystkie instrukcje są udzielane, by zachować maksimum bezpieczeństwa!

 

 

G Rocks, przechylenie 80%

 

2. Moduł jazdy dynamicznej - na torze. Wydaje Ci się, że Klasa G nie jest autem w trasę czy do miasta? Błąd, moduł imitujący zagrożenia na drodze potwierdza, że Gelenda sprawdzi się w każdej sytuacji. Tu testowane są Klasy G 63. Wykonywane nimi slalomy (przy prędkości +/- 70 km/h) potwierdzają przyczepność samochodu i jego doskonałe wyważenie. Część testów wykonywanych jest na "szarpaku" i mokrej nawierzchni, gdzie testowane są... umiejętności kierowcy i jego refleks. Czy można utrzymać Klasę G w prostym torze jazdy na mokrej nawierzchni, z prędkością 50 km/h, z najazdem na szarpak, z wyłączonym ESP? Oczywiście!

 

 

3. Moduł jazdy terenowej, ale tym razem jest to jazda po lesie! Jest to tor imitujący uformowanie terenu na Schokl Trail. Przechyły boczne do 40%, jazda w wodzie i błocie, brodzenie do 700mm, wjazd na drewniany most czy huśtawkę - w tym module Klasa G pokazuje swe najdziksze oblicze. Zaskakujące jest to, że wykonując zadania przez 1,5 godziny uczestnicy jeżdżą z maksymalną prędkością 15 km/h. I już jest emocjonująco. Ale instruktorzy przygotowują niespodziankę dla uczestników. Jaką?

 

Brodzenie 700mm

 

Po zakończeniu testów, lunchu, kawie, po uroczystym wręczeniu certyfikatów G-proved, czas na G-taxi. Instruktorzy zasiadają na fotelu kierowcy, goście - jako pasażerowie. Instruktorzy, którzy są specjalistami, robią to codziennie, zabierają gości na Iron Schockl, gdzie przechył sięga 100%. Zaskakujący jest także wjazd po schodach czy przejazd po lesie. Ale tym razem z prędkością znacznie przekraczającą 15 km/h. To adrenalina, która znacznie podnosi nastrój!

 

Iron Schokl

 

Fabryka Klasy G: Magna Steyr

 

Dodatkowym punktem podróży do Graz jest zwiedzanie fabryki, gdzie ręcznie produkowana jest Klasa G. Niestety, w weekendy fabryka nie jest dostępna dla zwiedzających. Zresztą ograniczenia w dostępie do potężnego ośrodka zostały wprowadzone z początkiem pandemii. Fabryka zatrudnia około 2000 pracowników, którzy pracują w systemie dwuzmianowym, pięć dni w tygodniu. W ciągu dnia z linii montażowej zjeżdża nawet 100 Mercedesów G-Klasy. W ciągu roku daje to 25 tys. aut, z których blisko 5000 przeznaczonych jest dla wojska. Wciąż najpopularniejszym modelami są G63 i G65 w wersjach AMG. Te wersje stanowią blisko ponad połowę wszystkich sprzedawanych cywilnych modeli tej klasy. Gdzie trafiają? Głównie do Arabii Saudyjskiej. Warto nadmienić, że GCE jest dostępne dla klientów z całego świata!

 

Fabryka jest tak duża, że jeżdżąc po niej meleksami zwiedzanie trwa w sumie prawie 30 minut. Tutaj można zobaczyć, jak powstaje G-klasa, a w szczególności jak składane czy szyte są poszczególne elementy i jak stopniowo tworzy to całość. Wszystko w środku składane jest ręcznie. Robi to niesamowite wrażenie, ale wymaga również mnóstwa pracy. 

 

Klienci Duda-Cars w Graz
Klienci Duda-Cars w Graz 2022.
Powrót do listy artykułów
nowy CLA dla branży IT

2023-10-30

Kategoria: Mercedes-Benz Twój kod: CLA 200 FL za 1 440 zł netto miesięcznie.

Oferta zaprogramowana do Twoich potrzeb. Mercedes-Benz CLA 200 FL za 1 440 zł miesięcznie. Sprawdź kod tej propozycji – przekonaj się, że ten model będzie Twoim IDE.

Przeczytaj artykuł
Klasa C Duda Cars Wrocław

2023-10-05

Kategoria: Mercedes-Benz Design i motoryzacja – dwie pasje, jedna idea.

Ekonomia, która buduje przyszłość. W dobie zrównoważonego rozwoju i dbałości o środowisko, Mercedes-Benz Klasa C łączy w sobie luksus z odpowiedzialnością. A dzięki naszej specjalnej ofercie leasingowej, stanie się on dostępny dla każdego ambitnego architekta.

Przeczytaj artykuł
autopilot w Mercedes-EQ

2023-10-04

Kategoria: Mercedes-Benz Mercedes-Benz uruchamia system AUTOPILOTA

Kolejny raz Mercedes-Benz przekracza granice - tym razem technologiczne. Koncern uruchomił systemem autonomicznego AUTOPILOTA na rynku amerykańskim. Gotowa do produkcji wersja DRIVE PILOT zadebiutuje na drogach w Kalifornii i Nevadzie pod koniec bieżącego roku. Dostępny będzie w ograniczonej flocie sedanów EQS. Koncern planuje dalsze dostawy dla klientów w 2024 roku: DRIVE PILOT będzie oferowany w ramach subskrypcji w amerykańskim sklepie Mercedes me connect dla modeli Klasy S i EQS.

Przeczytaj artykuł
×