Duda-Cars zasadziło 1954 drzew

Jak motoryzacja wpływa na środowisko? Działania proekologiczne

W Duda-Cars podejmujemy stanowcze kroki w kierunku ochrony środowiska i spowolnienia zmian klimatycznych. Na cześć modelu SL zasadziliśmy 1954 drzewa, co przekłada się na las o łącznej powierzchni niemal 2200 mkw!

Duda-Cars zasadziło LAS!

Natura i świadomość ekologiczna są dla nas bardzo ważne. Jednym z kroków ku szerzeniu wiedzy na temat ekologii i podjęciu realnych działań było dla nas jesienne sadzenie drzew i stworzenie lasu Duda-Cars. Ta inwestycja jest dopiero początkiem, a efekty będzie przynosić sukcesywnie w przyszłości. Na wiosnę z pewnością udamy się tam z wizytą, aby podziwiać wspólne dzieło Duda-Cars i matki natury.

 

Dlaczego zdecydowaliśmy się na 1954 drzewa? Ta liczba to nie przypadek! W 1954 roku na drogi ruszyła pierwsza "cywilna" generacja Mercedes-Benz SL. Obecnie światło dzienne ujrzała jego najnowsza – już 7 wersja, a my – chcąc oddać hołd historii – na cześć SL stworzonego blisko 70 lat temu pragniemy tym gestem oddać mu zasłużony hołd. Lokalizacja lasu to Dolny Śląsk. W jego sercu – we Wrocławiu – znajduje się jeden z naszych salonów Duda-Cars.

 

Cieszymy się, że możemy przyczynić się do ochrony środowiska i mieć realny wpływ na naszą planetę. Przemysł motoryzacyjny ingeruje w naturalne środowisko – czego mamy pełną świadomość. Dlatego w Duda-Cars podejmujemy realne działania i staramy się wciąż wdrażać ekologiczne rozwiązania. Nasza inicjatywa posadzenia lasu w skali roku przełoży się na:
 

- pochłonięcie 11724 kg CO2,
- wytworzenie tlenu dla 1309.18 osób,
- 113332 kg zwróconego papieru!

 

Więcej możecie przeczytać w Certyfikacie oraz pod linkiem https://posadzimy.pl/firma/duda-cars/.

 

 

Elektromobilność - jak wpływa na środowisko?

 

Pragniemy szerzyć świadomość ekologiczną i dzielić się zapałem do czynienia dobra, dlatego do takich działań zachęcamy również Was – czytelników naszego bloga! Jesteśmy pewni, że najmniejszy krok w stronę ochrony natury, podjęty przez każdego człowieka, przyniesie realny skutek. Wiemy, jak ważne w procesie szerzenia świadomości ekologicznej jest ujęcie ochrony środowiska nie tylko w kontekście globalnym, a przede wszystkim lokalnym. Ideą przyświecającą Duda-Cars od lat jest hasło: „Myśl globalnie – działaj lokalnie!”. Troska o otaczające nas, najbliższe środowisko powinna być na pierwszym miejscu. W końcu dbamy nie tylko o nas samych – a także o miejsce, w którym będą żyły przyszłe pokolenia.

 

W Duda-Cars bierzemy odpowiedzialność za środowisko. Promujemy elektromobilność – obszar określany jako „technologia przyszłości”. Jej rozwój wpisuje się w politykę klimatyczną, a jak wynika z raportu przygotowanego przez Europejską Fundację na rzecz Klimatu oraz francuską fundację Fondation pour la Nature et pour l’Homm wraz z partnerami (m.in. Renault, WWF oraz prducentami baterii Saft i RTE):

Według przeprowadzonych badań w 2016 r. małe samochody elektryczne w całym swoim cyklu życia generowały średnio o 63% mniej gazów cieplarnianych niż ich spalinowe odpowiedniki. I to bez uwzględnienia w tym rachunku korzyści z recyklingu. Po ich uwzględnieniu auta elektryczne emitowały średnio nawet 70% mniej szkodliwych subtancji. W przypadku większych modeli auta elektryczne generowały średnio mniej o 44 i 57% bez i z uwzględnieniem późniejszego recyklingu.

Źródło: https://www.autocentrum.pl/newsy/samochody-elektryczne-bardziej-ekologiczne-nawet-dwu-trzykrotnie/.

 

Troska o przyrodę - działania proekologiczne

 

Promowanie elektromobilności to nie koniec działań proekologicznych podejmowanych w naszej firmie. Do podjęcia takich kroków angażujemy każdego naszego pracownika. W Duda-Cars, w każdej kuchni pracowniczej, znajdują się pojemniki przeznaczone na segregację odpadów, a na szafkach widnieje szczegółowa lista informująca o tym, jak prawidłowo segregować śmieci. Ponadto firma stara się ograniczać drukowanie i przechowywanie dokumentów do minimum. Większość przechowywana jest na dyskach komputerowych, a dla pracowników firmy stworzono specjalną sieć dzięki któremu szybko i sprawnie odnajdą oni najważniejsze informacje o firmie za pomocą kilku kliknięć i bez konieczności przeglądania stosu dokumentów. Kolejnym krokiem było zamienienie dozowników mydła na elektryczne – pozwolą one na dozowanie minimalnej ilości mydła potrzebnej do umycia dłoni. Dzięki temu chcemy pokazać Wam, jak ważne jest podejmowanie małych kroków. Działania wykonywane przez każdego członka naszego zespołu przekładają się na krok ku ochronie przyrody wykonany przez blisko 400 osób! Razem mamy ogromną moc.

 

 

Recycling - piórniki z banerów

 

W 2022 roku podjęliśmy się produkcji piórników wykonanych z materiałów pochodzących z nieaktualnego baneru reklamowego. Jeden baner przysłużył się do produkcji 300 sztuk piórników. Co dla nas bardzo istotne - zostały one wykonane w Polsce. Wzbogaciły naszą autorską kolekcję gadżetów #KochamyMercedesy. Piórniki są dostępne w sprzedaży stacjonarnej i online. 

 

Ochrona środowiska. Małe, codzienne zmiany

 

Zanieczyszczenie środowiska jest problemem, który urósł do skali globalnej. Aby mu zapobiec, musimy zacząć od siebie i swojego najbliższego otoczenia. Ty również już dziś możesz podjąć realne działania – nie wychodząc nawet z domu! Zamień plastikowe torby kupowane za każdym razem w sklepie na jedną – materiałową, która posłuży Ci na długo. Segreguj śmieci, odkręcaj nakrętki z butelek, używaj energooszczędnych żarówek, kontroluj przepływ wody i zakręcaj kran, gdy nie ma potrzeby korzystania z niego. Dopilnuj, aby w pomieszczeniach, w których nie przebywasz, nie zostawić włączonego światła. Lista działań, które możesz podjąć już dziś, praktycznie nie ma końca, a wymieniliśmy zaledwie namiastkę tego, co możesz zrobić dla naszej planety!

 

Dziś w Duda-Cars z dumą patrzymy na zdjęcia rosnących w siłę sadzonek i dążymy do zatrzymania zmian klimatycznych wszelkimi krokami. Działamy lokalnie – w Poznaniu, Lesznie, Golęczewie i we Wrocławiu. Działa każdy pracownik – w swoim domu i okolicy. Do tego zachęcamy do tego również Was. Każdy pojedynczy czytelnik tego artykułu, każdy klient naszego Salonu ma ogromną moc. Razem, wspólnymi siłami możemy zdziałać wiele. Wierzymy, że inicjatywy podjęte przez jednostki przerodzą się w realne działania na rzecz ochrony środowiska i zaowocują na szeroką skalę.

Powrót do listy artykułów
nowy CLA dla branży IT

2023-10-30

Kategoria: Mercedes-Benz Twój kod: CLA 200 FL za 1 440 zł netto miesięcznie.

Oferta zaprogramowana do Twoich potrzeb. Mercedes-Benz CLA 200 FL za 1 440 zł miesięcznie. Sprawdź kod tej propozycji – przekonaj się, że ten model będzie Twoim IDE.

Przeczytaj artykuł
Klasa C Duda Cars Wrocław

2023-10-05

Kategoria: Mercedes-Benz Design i motoryzacja – dwie pasje, jedna idea.

Ekonomia, która buduje przyszłość. W dobie zrównoważonego rozwoju i dbałości o środowisko, Mercedes-Benz Klasa C łączy w sobie luksus z odpowiedzialnością. A dzięki naszej specjalnej ofercie leasingowej, stanie się on dostępny dla każdego ambitnego architekta.

Przeczytaj artykuł
autopilot w Mercedes-EQ

2023-10-04

Kategoria: Mercedes-Benz Mercedes-Benz uruchamia system AUTOPILOTA

Kolejny raz Mercedes-Benz przekracza granice - tym razem technologiczne. Koncern uruchomił systemem autonomicznego AUTOPILOTA na rynku amerykańskim. Gotowa do produkcji wersja DRIVE PILOT zadebiutuje na drogach w Kalifornii i Nevadzie pod koniec bieżącego roku. Dostępny będzie w ograniczonej flocie sedanów EQS. Koncern planuje dalsze dostawy dla klientów w 2024 roku: DRIVE PILOT będzie oferowany w ramach subskrypcji w amerykańskim sklepie Mercedes me connect dla modeli Klasy S i EQS.

Przeczytaj artykuł
×