nowy glc 2023

Nowy GLC AMG

Stylowy design czy sportowy pazur? A co, jeśli powiemy Ci, że nie musisz wybierać? Nowy Mercedes-AMG GLC Coupé dostępny w dwóch wariantach – bazowego modelu 43 4MATIC i pierwszego hybrydowego SUV-a o wysokich osiągach – spełni oczekiwania najbardziej wymagających kierowców. Przeczytaj tekst i sprawdź, czego możesz spodziewać się po nowych modelach!

GLC 63 i GLC 43 – nowości w gamie Mercedes-AMG

Nowością wartą uwagi jest odejście od silników sześciocylindrowych i ośmiocylindrowych. Mniejszy silnik to w tym przypadku większa moc, niższe emisje oraz mniejsze zużycie paliwa. W mocniejszej odmianie – GLC 63 S E Performance Coupé – pod maską znajdziemy 2-litrową czterocylindrową jednostkę, wspieraną przez turbosprężarkę elektryczną. Systemowa moc układu to 680 KM i 1020 Nm, dzięki czemu samochód rozpędza się do 100 km/h w jedynie 3,5 sekundy! Prędkość maksymalna jest ograniczona do 280 km/h. 

Motor GLC 43 Coupe w wydaniu AMG generuje 421 KM i 500 Nm (rozkład mocy - 31 proc. przód/ 69 proc. tył). Samochód przyspiesza do 100 km/h w 4,8 sekundy, prędkość maksymalna jest ograniczona do 250 km/h, a moment obrotowy na wszystkie koła przenosi 9-biegowa przekładnia AMG SPEEDSHIFT.

 

Mercedes-AMG GLC: hybryda

 

GLC 63 S E Performance Coupé to pierwszy hybrydowy SUV coupé od Mercedes-Benz. Innowacyjny napęd podwyższa jakość jazdy. Silnik elektryczny, oddziałujący bezpośrednio na tylną oś, jeszcze bardziej przekształca swoją moc w napęd, zapewniając dodatkowe wsparcie podczas ruszania, przyspieszania bądź wyprzedzania. Zyskujemy szczególnie zwinny ruch, optymalną przyczepność, a co za tym idzie: podwyższone bezpieczeństwo jazdy.

 

Rozwój akumulatorów inspirowany jest technologiami sprawdzonymi w hybrydowych samochodach wyścigowych Formuły 1™ zespołu Mercedes-AMG Petronas F. Dlatego też akumulator AMG High Performance łączy wysoką moc z niską masą. Wszystko po to, by zwiększyć ogólne osiągi pojazdu.

 

GLC AMG 2023

 

Michael Schiebe, CEO Mercedes-AMG GmbH oraz szef jednostek biznesowych Mercedes-Benz G-Class & Mercedes-Maybach powiedział: „Nowy Mercedes-AMG GLC Coupé kierujemy do klientów, którzy szukają sportowego stylu życia i dynamicznego designu połączonego z imponującą wydajnością. Różnorodne i wysokiej jakości komponenty techniczne gwarantują najwyższy poziom dynamiki i przyjemności z jazdy.” 

 

Obite skórą fotele i kierownica, charakterystyczne dla AMG detale (np. sportowy zderzak), harmonijnie zintegrowane profile progowe, tylny spojler o wyglądzie dyfuzora, a także zaawansowany system informacyjno-rozrywkowy MBUX, obejmujący różne funkcje specyficzne dla AMG, przenoszą kierowcę do komfortowego, ale sportowego wymiaru jazdy. Mercedes-AMG GLC Coupé to auta dla osób doceniających wysoką moc w ekskluzywnym wydaniu.

 

Powrót do listy artykułów
nowy CLA dla branży IT

2023-10-30

Kategoria: Mercedes-Benz Twój kod: CLA 200 FL za 1 440 zł netto miesięcznie.

Oferta zaprogramowana do Twoich potrzeb. Mercedes-Benz CLA 200 FL za 1 440 zł miesięcznie. Sprawdź kod tej propozycji – przekonaj się, że ten model będzie Twoim IDE.

Przeczytaj artykuł
Klasa C Duda Cars Wrocław

2023-10-05

Kategoria: Mercedes-Benz Design i motoryzacja – dwie pasje, jedna idea.

Ekonomia, która buduje przyszłość. W dobie zrównoważonego rozwoju i dbałości o środowisko, Mercedes-Benz Klasa C łączy w sobie luksus z odpowiedzialnością. A dzięki naszej specjalnej ofercie leasingowej, stanie się on dostępny dla każdego ambitnego architekta.

Przeczytaj artykuł
autopilot w Mercedes-EQ

2023-10-04

Kategoria: Mercedes-Benz Mercedes-Benz uruchamia system AUTOPILOTA

Kolejny raz Mercedes-Benz przekracza granice - tym razem technologiczne. Koncern uruchomił systemem autonomicznego AUTOPILOTA na rynku amerykańskim. Gotowa do produkcji wersja DRIVE PILOT zadebiutuje na drogach w Kalifornii i Nevadzie pod koniec bieżącego roku. Dostępny będzie w ograniczonej flocie sedanów EQS. Koncern planuje dalsze dostawy dla klientów w 2024 roku: DRIVE PILOT będzie oferowany w ramach subskrypcji w amerykańskim sklepie Mercedes me connect dla modeli Klasy S i EQS.

Przeczytaj artykuł
×