Nowy Mercedes-AMG SL w Duda-Cars

SL to znany na całym świecie znak rozpoznawczy wyjątkowej tradycji samochodów sportowych Mercedes-Benz. Od 70 lat skrót ten oznacza “sportowy i lekki” (niem. sport-leicht), jest synonimem prędkości i dynamiki w motoryzacji. Dzisiaj, po 7 (szczęśliwych) dekadach historia SL zatacza pętlę, niczym na torze wyścigowym.

70 lat sportowych emocji, luksusu i wyjątkowego stylu życia

Tradycja wyścigowego samochodu sportowego 300 SL (W194) z 1952 roku powraca w nowoczesnej edycji - przybierając formę najnowszego SL w serii 232.

 

 

 

Historia Mercedes-Benz SL

 

12 marca 1952 roku, Mercedes-Benz zaprezentował 300 SL (W194) - samochód, który pozwolił marce wygrać to co najważniejsze: uwagę rynku. Dzięki sukcesom w 24-godzinnym wyścigu Le Mans, Carrera Panamericana, Mille Miglia, czy poczwórnemu zwycięstwu na torze Nürburgring, powstał kultowy „Gullwing” W198. W 1954 roku, w tym samym czasie co „Gullwinga”, marka zaprezentowała Mercedes-Benz 190 SL. Elegancki samochód sportowy z otwartym dachem, który tak jak i starszy brat, wyglądał bardzo sportowo, ale był też pojazdem oferującym pełen komfort, nawet podczas długich podróży z dużą prędkością przelotową. W 1957 roku po „Gullwingu” Coupé pojawił się 300 SL Roadster (W198). Podobnie jak poprzednik, powstał on z inicjatywy Maxa Hoffmanna i pod względem technicznym w dużej mierze odpowiadał coupé. Jednak Roadster poprzez modyfikację karoserii i jej wzmocnienie stał się o wiele bardziej przyjemny w prowadzeniu.

 

 W 1963 roku model 230 SL (W113) zastąpił zarówno 300 SL Roadster, jak i 190 SL. Opcjonalny hardtop z wklęsłym dachem wspartym na wąskich filarach przypominał azjatyckie budowle świątynne. To dzięki niemu samochód szybko zyskały przydomek „Pagoda”. W113 imponował sportowym charakterem, komfortem i bezpieczeństwem. Modele SL z serii R107 zadebiutowały wiosną 1971 roku. Po raz pierwszy w historii Mercedes-Benz SL w modelach 350 i 450 zastosowano ośmiocylindrowe silniki. Seria modeli emanowała elegancją i solidnością. Wyniki testów zderzeniowych tego dwumiejscowego samochodu z otwartym dachem znacznie wyprzedziły swoje czasy. Rynek zakochał się w serii 107 do tego stopnia, że produkowana była przez rekordowe 18 lat.

 

R232 i R129 Poznań
R232 i R129 Poznań

 

Podczas Salonu Samochodowego w Genewie, w 1989 roku Mercedes-Benz zaprezentował kolejną generację SL z serii R129. Także tym pojazdem marka trafiła w dziesiątkę: wkrótce zdolności produkcyjne zostały w pełni zarezerwowane. Innowacyjny, bezpieczny, wygodny o ponadczasowym stylu R129 zastąpiony został dopiero w 2001 roku, kiedy zadebiutowała kolejna generacja SL z wewnętrznym kodem R230.

 

Design serii modelowej R230 łączył tradycję z przyszłością za pomocą wyrazistych detali. Udział AMG w tworzeniu wersji sportowych znacznie wzrósł przy produkcji tej generacji SL: prawie jedna trzecia wszystkich R230 posiadała silniki AMG. W styczniu 2012 roku, z okazji 60. urodzin SL, seria modeli R231 została zaprezentowana na North American International Auto Show (NAIAS) w Detroit. 

 

R232 w Duda-Cars Wrocław

 

Mercedes-AMG SL R232 to najnowsza reedycja ikony. Marka zaprezentowała go w 2021 roku. Dzięki klasycznemu, miękkiemu dachowi i sportowemu charakterowi doskonale wpisuje się on w genialną historię modeli SL. Jednocześnie luksusowy Roadster jako samochód 2+2 nadaje się do codziennego użytku i po raz pierwszy przenosi moc na drogę dzięki napędowi na wszystkie koła.

 

Dziś, po premierze Nowego SL, nie możemy oprzeć się wrażeniu, że samochody generacji SL marki Mercedes-Benz, są od 7 dekad najlepsze w swojej klasie. 

 

Mercedes-AMG SL R232 w Duda-Cars

 

Już niebawem zaprosimy Was na jazdy testowe nowym Mercedes-AMG SL w salonach Duda-Cars w Poznaniu, Lesznie i Wrocławiu. Zapraszamy do skontaktowania się z wyprzedzeniem ze swoim Doradcą Handlowym i umówienia dogodnego terminu: KONTAKT.

Powrót do listy artykułów
Julia Liczner, Duda-Cars Leszno

2023-05-24

Kategoria: Mercedes-Benz Poznaj wartości Duda-Cars!

Duda-Cars daje zatrudnienie niemal 500 pracownikom, a nadal pozostaje firmą o rodzinnej genezie. Pomimo rozwoju i rozrostu pracownicy są sobie bliscy i identyfikują z pracodawcą. Jest to możliwe dzięki wspólnemu wyznawaniu tych samych wartości: troski, odwagi, szacunku i wiarygodności. Stosujemy je w życiu prywatnym i zawodowo.

Przeczytaj artykuł
Nowa Klasa E

2023-04-28

Kategoria: Mercedes-Benz Nowa Klasa E

Dostęp do TikToka, odbieranie muzyki kilkoma zmysłami, kompatybilność z aplikacjami, a do tego odświeżony design. Mercedes-Benz Klasy E młodnieje - paradoksalnie z biegiem lat. Zobacz, co oferuje najnowsza wersja kultowej limuzyny. Warto poznać nowy model Mercedes-Benz Klasy E, który właśnie miał swoją światową premierę. Premiera jest kolejnym dowodem na zmianę strategii marki – forma przekazu wskazuje na duży nacisk na zachęcenie młodego pokolenia, by dążyło do dołączenia do grona właścicieli Gwiazd.

Przeczytaj artykuł

2023-04-14

Kategoria: Mercedes-Benz Konkurs Duda-Cars Challange 2023

O Duda-Cars myślimy perspektywicznie. Dlatego wsłuchujemy się w głos młodego pokolenia, które niebawem dołączy do grupy naszych klientów i pracowników. Z Gen Z współpracujemy na różnych poziomach - w ramach stażów, ankiet i badań. Zaspokojenie potrzeb młodego pokolenia to jeden z naszych celów na nadchodzące lata.

Przeczytaj artykuł
×