Nowy GLE 2023 lift

Nowy Mercedes-Benz GLE 2023

Mercedes-Benz zaprezentował sylwetki GLE SUV i Coupe 2023 jednego z najbardziej popularnych w sprzedaży modeli. GLE to samochód niesamowicie praktyczny pomimo (a może dzięki nim?) swoich gabarytów. Doskonały dla rodzin z dziećmi, dla aktywnych sportowców, dla zapalonych podróżników. Dzięki systemowi kamer i czujników - idealny do miasta. Dzięki nowym, ulepszonym systemom jezdnym - świetny w teren.

Najpopularniejszy SUV z gamy Mercedes-Benz

Linia GLE, która z sukcesem przyjęła się na świecie, rozpoczęła się od Klasy M. Dzięki niemu Mercedes-Benz ustanowił w 1997 r. segment SUV-ów premium. Światowy sukces był kontynuowany wraz z GLE wprowadzonym na rynek w 2015 r. Obecna seria modelowa pojawiła się w 2018 r. GLE i GLE Coupé są produkowane w fabryce Mercedes-Benz w Tuscaloosa (USA). Od lipca 2023 roku samochód trafi do sprzedaży w europejskich salonach. Już teraz skontaktuj się z Doradcą i zaplanuj zakup: kontakt.

 

Nowy GLE 2023 - cechy:

 

Jakie zmiany wprowadził lift obecnej wersji Mercedes-Benz GLE SUV i Coupe?
 

 • nowe modele są wyposażone w silniki wysokoprężne z systemem 48-woltowym i nowe hybrydy plug-in,
 • gwarantują jeszcze lepsze doświadczenia z jazdy: przydatne funkcje do jazdy w terenie i obsługi przyczepy. Elegancki SUV jest bardzo funkcjonalny,
 • zdigitalizowany system informacyjno-rozrywkowy MBUX (Mercedes-Benz User Experience) teraz jeszcze bardziej inteligentny.
   

Mercedes-Benz GLE i jego sportowa odmiana, GLE Coupé, są tak samo odpowiednie dla rodzin i spędzania wspólnie wolnego czasu w bardzo aktywny sposób, jak i na dalekie podróże i przewóz ładunków. 4MATIC, który jest standardem w Europie, sprawia, że ​​możesz przejechać nawet w warunkach słabej przyczepności lub w terenie na pochyłościach do 100 procent. Masa holownicza do 3,5 tony umożliwia ciągnięcie przyczepy do przewozu koni, cennego zabytkowego samochodu lub większej przyczepy kempingowej.

 

Mercedes-Benz zaktualizował nadwozie, wnętrze, technologię i wyposażenie generacji modeli wprowadzonej na rynek w 2018 roku. Zaktualizowane modele trafią do dealerów w Europie od lipca 2023 roku.

 


GLE Coupe 2023

Gama silników jest teraz całkowicie zelektryfikowana. Obejmuje miękkie hybrydy z systemem 48-woltowym i zintegrowanym rozrusznikiem (ISG), a także hybrydy plug-in czwartej generacji. Większość modeli ma teraz większą moc niż poprzednie wersje. Największy jest wzrost o 30 kW w GLE 400 e 4MATIC.

 

GLE 2023. Nowe systemy jazdy

 

Pakiet wspomagania bezpieczeństwa jazdy zawiera dalsze udoskonalone funkcje specjalne, na przykład aktywnego asystenta odległości DISTRONIC, aktywnego asystenta kierowania i asystenta rozpoznawania znaków drogowych. Pakiet parkowania z kamerą 360° wspomaga kierowcę podczas manewrowania na równoległych i prostopadłych miejscach parkingowych i wyjeżdżających z nich. Kolejną nowością jest funkcja „przezroczystej maski”. Jeśli włączony jest program jazdy terenowej, centralny wyświetlacz pokazuje wirtualny widok spod przodu pojazdu, co znacznie ułatwia pracę na stromym terenie. Pomocne funkcje holowania obejmują asystenta manewrowania przyczepą, zaktualizowane menu przyczepy na centralnym wyświetlaczu oraz planowanie trasy przyczepy. Może być używany do znajdowania zoptymalizowanych tras podczas podróży z przyczepą.

 

 

 

GLE 2023. Wnętrze inspirowane Mercedes-Maybach

 


Nowością na pokładzie GLE i GLE Coupé jest kierownica najnowszej generacji z powierzchniami czujników na poziomych ramionach. Dzięki tym elementom dotykowym po prawej i lewej stronie kierowca może obsługiwać wyświetlacze kierowcy i środkowe z kierownicy.

 

 

Wnętrze GLE Coupe

 

 

Szczególnym elementem przyciągającym wzrok we wnętrzu jest chromowany wygląd środkowych i bocznych wlotów powietrza. Wcześniej miały czarne krawędzie, ale teraz listwy są ocynkowane z prawdziwego metalu, jak w Mercedesie-Maybach GLS. Do kolorystyki wnętrza dodano kombinacje wyposażenia beżowo-czarny catalana (GLE SUV) i brązowo-czarny bahia (GLE SUV i GLE Coupé). Czarno-klasyczna czerwień dostępna wyłącznie dla coupé i w połączeniu z linią AMG jest szczególnie sportowa.

 

Gama wyposażenia jest nadal szeroko zróżnicowana, od klasycznej do progresywnej. Znana z Mercedesa-Maybacha GLS, a teraz dostępna także dla GLE SUV i GLE Coupé, jest to wykończenie „MANUFAKTUR lakier fortepianowy z czarnymi płynącymi liniami”. W przypadku wyboru wyposażenia w kolorze czarnym dostępne są fotele wykończone skórą nappa. Dzięki nastrojowemu oświetleniu można wybrać te same kolory i palety kolorów, co w Klasie S. Dwa porty USB (wyposażenie dodatkowe) o mocy 100 W są dostępne w tylnym podłokietniku jako praktyczne opcje ładowania.

 

System audio klasy premium System dźwięku przestrzennego Burmester®, który teraz obejmuje również indywidualną konfigurację dźwięku, a także wciągające wrażenia dźwiękowe Dolby Atmos. Dzięki usłudze „Online Music” Mercedes-Benz kompleksowo zintegrował wielu dostawców strumieniowego przesyłania muzyki z systemem informacyjno-rozrywkowym MBUX. 13 głośników, 13 oddzielnych kanałów wzmacniacza i moc systemowa 590 watów to kolejne cechy systemu dźwięku przestrzennego Burmester®.

 

Nowo dostępnym wyposażeniem dodatkowym jest ENERGIZING AIR CONTROL. System monitoruje jakość powietrza za pomocą czujników jakości powietrza i drobnych cząstek. Dwustopniowa koncepcja filtra redukuje drobne cząstki i dużą część innych zanieczyszczeń. W zależności od wartości pomiaru pojazd inteligentnie przełącza się między trybami świeżego powietrza i recyrkulacji powietrza.

 

 

GLE SUV 2023

 

 

 

Mercedes-AMG GLE 2023

 

Jakie zmiany wprowadzono w wersji sportowej AMG?

 

 • dodatkowe wyposażenie i nowy design Mercedesa‑AMG GLE SUV i GLE Coupé,
 • zmieniony wygląd przedniego zderzaka, świateł do jazdy dziennej i tylnych lamp,
 • nowe felgi, lakiery, kolory wnętrza i elementy wykończenia,
 • bogate wyposażenie standardowe,
 • wyższy moment obrotowy i lepsze osiągi w modelach „53”,
 • aktualizacja oprogramowania do stabilizacji przechyłów i zawieszenia pneumatycznego.
Powrót do listy artykułów
nowy CLA dla branży IT

2023-10-30

Kategoria: Mercedes-Benz Twój kod: CLA 200 FL za 1 440 zł netto miesięcznie.

Oferta zaprogramowana do Twoich potrzeb. Mercedes-Benz CLA 200 FL za 1 440 zł miesięcznie. Sprawdź kod tej propozycji – przekonaj się, że ten model będzie Twoim IDE.

Przeczytaj artykuł
Klasa C Duda Cars Wrocław

2023-10-05

Kategoria: Mercedes-Benz Design i motoryzacja – dwie pasje, jedna idea.

Ekonomia, która buduje przyszłość. W dobie zrównoważonego rozwoju i dbałości o środowisko, Mercedes-Benz Klasa C łączy w sobie luksus z odpowiedzialnością. A dzięki naszej specjalnej ofercie leasingowej, stanie się on dostępny dla każdego ambitnego architekta.

Przeczytaj artykuł
autopilot w Mercedes-EQ

2023-10-04

Kategoria: Mercedes-Benz Mercedes-Benz uruchamia system AUTOPILOTA

Kolejny raz Mercedes-Benz przekracza granice - tym razem technologiczne. Koncern uruchomił systemem autonomicznego AUTOPILOTA na rynku amerykańskim. Gotowa do produkcji wersja DRIVE PILOT zadebiutuje na drogach w Kalifornii i Nevadzie pod koniec bieżącego roku. Dostępny będzie w ograniczonej flocie sedanów EQS. Koncern planuje dalsze dostawy dla klientów w 2024 roku: DRIVE PILOT będzie oferowany w ramach subskrypcji w amerykańskim sklepie Mercedes me connect dla modeli Klasy S i EQS.

Przeczytaj artykuł
×