Łejery Poznań Odyseja Umysłu

Odyseja Umysłu 2022 | Duda-Cars x Łejery

Czy w świecie, który tak pędzi, masz czas na realizację 5-letniego projektu? Oni mieli! Pomimo ich młodego wieku - motywacji, zaangażowania i nastawienia na cel wielu może im pozazdrościć.

Pomagamy uczniom Szkoły Podstawowej w Poznaniu

 

Młodzi naukowcy z poznańskiej Szkoły Podstawowej nr 83 - Republiki Łejerskiej - zakwalifikowali się do międzynarodowego finału Odyseja Umysłu pod patronatem NASA - National Aeronautics and Space Administration.

 

Czym jest Odyseja Umysłu?

 

Dowiedz się więcej: https://odyseja.org/o-odysei-umyslu/idea-o-co-nam-chodzi/czym-jest-odyseja-umyslu/

 

Uczniowie od 5 lat brali udział w zmaganiach, a ciężka praca w końcu się opłaciła - wygrali polskie zmagania. Duda-Cars kibicuje młodym zdolnym - trzymamy kciuki za ich powodzenie za wielką wodą. Pomoc na poziomie lokalnym ma dla nas kolosalne znacznie, dlatego wsparliśmy rzeczowo wyjazd uczniów do Stanów Zjednoczonych. Czekamy na ich relację z podróży, którą podzielimy się także z Wami. Współpraca z Republiką Łejerską nie zakończy się po powrocie odyseuszy do Polski. Uczniowie zobowiązali się pomóc Duda-Cars w realizacji szczytnego projektu - promocji czytelnictwa wśród najmłodszych. Ale o tym niebawem - na razie skupmy się na realizacji marzeń! 

 

 

 

Dzień Dziecka

 

Zbliża się Dzień Dziecka. Dzieciństwo powinno być synonimem błogiej zabawy i beztroski. Sytuacja nagle ulega zmianie, gdy dzieci przekraczają naście lat. Powolne wkraczanie w dorosłość wiąże się z obowiązkami, a niekiedy i oczekiwaniami. Dorastanie nie jest łatwe, ale dzięki zaangażowaniu pedagogów i wsparciu może być wspaniałą przygodą. Uczeniowie Łejerów, w wieku 13 i 14 lat, wyjechali do USA bez rodziców.

 

Uczniowie Republiki Łejerskiej w USA

 

Podczas wyjazdu Alicja, Bruno, Zosia, Oliwia, Maja, Mikołaj zwiedzili między innymi Nowojorską Bibliotekę Publiczną, Times Square, Statuę Wolności. Następnie spędzili noc na pustyni! My wyposażyliśmy ich w niezbędny w podróży sprzęt - pojemne plecaki turystyczne, techniczne softshelle, logowane koszulki, powerbanki, dzięki którym ich telefony były zawsze naładowane - a rodzice dobrze poinformowani. Ich końcowym celem była Iowa, gdzie odbywał się Odyssey of the mind World Finals. W całej wyprawie towarzyszył nastolatkom Duduś - maskotka Duda-Cars. 

 

Duduś w USA

 

Uczniowie powrócili do Polski wczoraj. Zdobyli bardzo wysokie 6 miejsce (na przeszło 100 drużyn biorących udział w zmaganiach). Mali Poznaniacy, jesteśmy z Was bardzo dumni!

 

 

Powrót do listy artykułów
wiosenna promocja w Duda-Cars

2023-03-15

Kategoria: Mercedes-Benz Wiosna w Duda-Cars!

Wiosna to nie tylko czas kompletowania garderoby....To także rewelacyjny czas na odświeżenie swojego samochodu! W Duda-Cars zaopatrzysz się w niezbędne gadżety i przeprowadzisz serwis przed sezonem.

Przeczytaj artykuł
portret Berthy Benz

2023-03-06

Kategoria: Mercedes-Benz It's (not) a man's world

Dzień Kobiet w Polsce stereotypowo jest łączony z okresem PRL. Znakiem rozpoznawczym święta - bukiet czerwonych goździków. Geneza Dnia Kobiet jest związana z trudem walki o emancypację... i zupełnie nieusłana kwiatami czy słodkimi pralinami.

Przeczytaj artykuł

2023-02-01

Kategoria: Mercedes-Benz EQS SUV. Stworzony z myślą o kobietach

Gdy Mercedes-Benz ogłaszał wprowadzenie na rynek swojego najnowszego modelu, EQS SUV, my nie mogliśmy się doczekać, gdy trafi do naszych salonów i oferty sprzedażowej. Zorganizowaliśmy sesję zdjęciową ukazując kobiecą, eteryczną odsłonę samochodu, konfrontując ją z jego siłą i postawną sylwetką. Zobacz efekty!

Przeczytaj artykuł
×