Łejery Poznań Odyseja Umysłu

Odyseja Umysłu 2022 | Duda-Cars x Łejery

Czy w świecie, który tak pędzi, masz czas na realizację 5-letniego projektu? Oni mieli! Pomimo ich młodego wieku - motywacji, zaangażowania i nastawienia na cel wielu może im pozazdrościć.

Pomagamy uczniom Szkoły Podstawowej w Poznaniu

 

Młodzi naukowcy z poznańskiej Szkoły Podstawowej nr 83 - Republiki Łejerskiej - zakwalifikowali się do międzynarodowego finału Odyseja Umysłu pod patronatem NASA - National Aeronautics and Space Administration.

 

Czym jest Odyseja Umysłu?

 

Dowiedz się więcej: https://odyseja.org/o-odysei-umyslu/idea-o-co-nam-chodzi/czym-jest-odyseja-umyslu/

 

Uczniowie od 5 lat brali udział w zmaganiach, a ciężka praca w końcu się opłaciła - wygrali polskie zmagania. Duda-Cars kibicuje młodym zdolnym - trzymamy kciuki za ich powodzenie za wielką wodą. Pomoc na poziomie lokalnym ma dla nas kolosalne znacznie, dlatego wsparliśmy rzeczowo wyjazd uczniów do Stanów Zjednoczonych. Czekamy na ich relację z podróży, którą podzielimy się także z Wami. Współpraca z Republiką Łejerską nie zakończy się po powrocie odyseuszy do Polski. Uczniowie zobowiązali się pomóc Duda-Cars w realizacji szczytnego projektu - promocji czytelnictwa wśród najmłodszych. Ale o tym niebawem - na razie skupmy się na realizacji marzeń! 

 

 

 

Dzień Dziecka

 

Zbliża się Dzień Dziecka. Dzieciństwo powinno być synonimem błogiej zabawy i beztroski. Sytuacja nagle ulega zmianie, gdy dzieci przekraczają naście lat. Powolne wkraczanie w dorosłość wiąże się z obowiązkami, a niekiedy i oczekiwaniami. Dorastanie nie jest łatwe, ale dzięki zaangażowaniu pedagogów i wsparciu może być wspaniałą przygodą. Uczeniowie Łejerów, w wieku 13 i 14 lat, wyjechali do USA bez rodziców.

 

Uczniowie Republiki Łejerskiej w USA

 

Podczas wyjazdu Alicja, Bruno, Zosia, Oliwia, Maja, Mikołaj zwiedzili między innymi Nowojorską Bibliotekę Publiczną, Times Square, Statuę Wolności. Następnie spędzili noc na pustyni! My wyposażyliśmy ich w niezbędny w podróży sprzęt - pojemne plecaki turystyczne, techniczne softshelle, logowane koszulki, powerbanki, dzięki którym ich telefony były zawsze naładowane - a rodzice dobrze poinformowani. Ich końcowym celem była Iowa, gdzie odbywał się Odyssey of the mind World Finals. W całej wyprawie towarzyszył nastolatkom Duduś - maskotka Duda-Cars. 

 

Duduś w USA

 

Uczniowie powrócili do Polski wczoraj. Zdobyli bardzo wysokie 6 miejsce (na przeszło 100 drużyn biorących udział w zmaganiach). Mali Poznaniacy, jesteśmy z Was bardzo dumni!

 

 

Powrót do listy artykułów
Wnętrze 190SL

2022-09-13

Kategoria: Mercedes-Benz Nowy Mercedes-AMG SL w Duda-Cars

SL to znany na całym świecie znak rozpoznawczy wyjątkowej tradycji samochodów sportowych Mercedes-Benz. Od 70 lat skrót ten oznacza “sportowy i lekki” (niem. sport-leicht), jest synonimem prędkości i dynamiki w motoryzacji. Dzisiaj, po 7 (szczęśliwych) dekadach historia SL zatacza pętlę, niczym na torze wyścigowym.

Przeczytaj artykuł
Nowy elektryczny SUV Mercedes-Benz

2022-09-07

Kategoria: Mercedes-Benz Nowy EQS SUV

W Mercedes-Benz nie lubimy próżni. Oferta marki jest szeroka i odpowiadająca na potrzeby wielu grup odbiorców. Dbamy o to, by nasze portfolio sprostało Waszym oczekiwaniom – różnimy się, lubimy personalizować rzeczywistość. Nie zamykamy się na kilka możliwości, dajemy Wam całe multum. Gamę elektrycznych SUV zasilił nowy model: EQS SUV.

Przeczytaj artykuł
Koszulka z bawełny. Klasa G Duda-Cars

2022-08-24

Kategoria: Mercedes-Benz Odzież Mercedes-Benz w Duda-Cars. Kolekcja #KochamyMercedesy

#KochamyMercedesy nie jest pustym sloganem. Nasza miłość do Mercedesów trwa nieprzerwanie od ponad 30 lat, a od 17 dzielimy się nią z Wami. Od teraz na kolejnym poziomie!

Przeczytaj artykuł
×