Quiet luxury i estetyka "old money" - trend czy styl życia

Moda musi się ciągle zmieniać? Już nie! Styl quiet luxury i old money dowodzą, że powrót do źródeł jest dobry. Dowiedz się czym jest trend, który dla wielu stanowi styl życia.

Cichy luksus. Na czym polega?

Chociaż określenie "cichy luksus" (bo tak bezpośrednio tłumaczone jest pojęcie quiet luxury) może brzmieć obco i niezrozumiale - w modzie obowiązuje od dawna. Moda (subtelnie) luksusowa to przeciwieństwo szybkiej mody. Skupia się na przemyślanych zakupach i traktowaniu ubrań i dodatków jako wartościowej inwestycji. Konsumenci poszukują dóbr o najwyższej jakości wykonania, z materiałów i tkanin, które posłużą im latami. W kontraście do obecnej krzykliwej mody, jest to bardziej minimalistyczne podejście do stylizacji. Można śmiało powiedzieć, że cichy luksus stoi w opozycji do fast fashion i kupowania ubrań niskiej jakości, tylko ze względu na znane logo. Styl subtelnie luksusowy to zakupy mające na celu posiadanie ponadczasowych i trwałych przedmiotów. I takie oferujemy - nie tylko w zakresie kupna nowego pojazdu.

 

Masz trudności z wyobrażeniem sobie, czym jest cichy luksus? Pojęcie brzmi zbyt poetycko? Pomyśl o starannie skrojonych elementach garderoby i akcesoriach, które wydają się być dziedzictwem przekazywanym z pokolenia na pokolenie. Są jak doskonałe dzieła sztuki, jak samochody - nigdy nie zawodzą. Jak to się odnosi do mody i dodatków? Nie są sezonowe, zawsze są tymi elementami garderoby, gdy nie masz pomysłu, co założyć - w tych rzeczach zawsze wyglądasz i czujesz się dobrze. Znajdziesz je tutaj.

 

 

Kluczowym elementem są tkaniny. Materiały, które stosuje się w produkcji ubrań są wysokogatunkowe, ale nie obciążające dla środowiska. Najchętniej wybierana jest bawełna, odmieniania przez wszystkie przypadki. Tkanina ta gwarantuje komfort używania, jest trwała i funkcjonalna.

 

Old money vibes

 

- czyli nawiązanie do klasycznej, eleganckiej mody casual sprzed 3 dekad. Sięgnijmy pamięcią do lat 80. Oczywiście, obok wielkich, bufiastych rękawów, szalonych fryzur, kwiecistych wzorów, cekinów i skórzanych kurtek, uplasował się styl sportowy: lniane szorty, koszulki polo, czapki z daszkiem, bawełniane swetry. Wśród dodatków królowała złota biżuteria - prawdziwie złota. Uważamy, że subtelnym dodatkiem - eleganckim i klasycznym, możesz wiele namieszać w "poprawnej stylizacji". Odważne jest wykorzystanie breloczka jako biżuterii? Ależ skąd!

 

Ten styl jest dzisiaj odwzorowywany przez miłośników mody. Osoby, które dążą do tego, aby styl przemawiał w ich imieniu. Nie krzyczał. W kolekcji klasycznej, dostępnej w sprzedaży w Duda-Cars, wiele jest przykładów klasycznych krojów, ponadczasowego designu. Elementem, który spaja całą estetykę jest stonowana paleta barw i... subtelne logo, nawiązanie do dziedzictwa marki Mercedes-Benz. Odzież z kolekcji klasycznej jest sygnowana klasycznym logo marki sprzed lat. #KochamyMercedesy - w każdym wieku.

 

Powrót do listy artykułów
nowy CLA dla branży IT

2023-10-30

Kategoria: Mercedes-Benz Twój kod: CLA 200 FL za 1 440 zł netto miesięcznie.

Oferta zaprogramowana do Twoich potrzeb. Mercedes-Benz CLA 200 FL za 1 440 zł miesięcznie. Sprawdź kod tej propozycji – przekonaj się, że ten model będzie Twoim IDE.

Przeczytaj artykuł
Klasa C Duda Cars Wrocław

2023-10-05

Kategoria: Mercedes-Benz Design i motoryzacja – dwie pasje, jedna idea.

Ekonomia, która buduje przyszłość. W dobie zrównoważonego rozwoju i dbałości o środowisko, Mercedes-Benz Klasa C łączy w sobie luksus z odpowiedzialnością. A dzięki naszej specjalnej ofercie leasingowej, stanie się on dostępny dla każdego ambitnego architekta.

Przeczytaj artykuł
autopilot w Mercedes-EQ

2023-10-04

Kategoria: Mercedes-Benz Mercedes-Benz uruchamia system AUTOPILOTA

Kolejny raz Mercedes-Benz przekracza granice - tym razem technologiczne. Koncern uruchomił systemem autonomicznego AUTOPILOTA na rynku amerykańskim. Gotowa do produkcji wersja DRIVE PILOT zadebiutuje na drogach w Kalifornii i Nevadzie pod koniec bieżącego roku. Dostępny będzie w ograniczonej flocie sedanów EQS. Koncern planuje dalsze dostawy dla klientów w 2024 roku: DRIVE PILOT będzie oferowany w ramach subskrypcji w amerykańskim sklepie Mercedes me connect dla modeli Klasy S i EQS.

Przeczytaj artykuł
×