• Nowy salon Duda-Cars w Lesznie

    Duda-Cars buduje nowoczesny salon w nowej lokalizacji w Lesznie. Salon i serwis marki zmienią lokalizację. Do czasu oficjalnego otwarcia salon i serwis funkcjonują bez zmian.

Duda-Cars w trakcie budowy nowoczesnego obiektu w Lesznie

Historia Mercedes-Benz i Leszna jest związana od 15 lat. Od 2015 roku, przy ulicy Balonowej 55, naprzeciwko lotniska, funkcjonuje autoryzowany dealer Mercedes-Benz Duda-Cars. W 2025 roku zmienimy adres – nowy obiekt zostanie otwarty bliżej drogi ekspresowej. Planowane otwarcie odbędzie się pod koniec przyszłego roku. Do czasu oficjalnego otwarcia salon i serwis funkcjonują bez zmian.

Jaki będzie nowy salon?

Inwestycja, w wyniku której powstanie nowy, bezemisyjny obiekt jest przedsięwzięciem, realizowanym z myślą o komforcie klientów i o środowisku naturalnym. Obiekt będzie nowoczesny, w pełni zautomatyzowany, wykonany z materiałów i surowców o niskim lub zerowym wpływie na środowisko naturalne.

„Wdrażamy technologie przyszłości, zgodnie z misją koncernu Mercedes-Benz. Chcemy, aby zarówno nasze obiekty, jak i usługi, łączyły zrównoważony rozwój i luksus” – mówi Michał Salamon, Kierownik Działu Inwestycji Duda-Cars. „Zaprojektowaliśmy przestrzeń, która spełni obie funkcje. Nowy salon będzie ergonomiczny, będzie wspierał klientów na każdym etapie styku z marką oferując im nowoczesne technologie i innowacyjne rozwiązania”.

Budynek nie będzie zużywał paliw kopalnianych; będzie ogrzewany za pomocą pomp ciepła z wymiennikami gruntowymi. Prąd będzie uzyskiwany ze źródeł odnawialnych, dzięki zamontowaniu fotowoltaiki. Zieleń wokół salonu będzie podlewana wodą deszczową zmagazynowaną w zbiornikach retencyjnych. Zasoby wody deszczowej będą wykorzystane także m.in. przy myciu aut. Designerski budynek odzwierciedlający najnowsze, globalne wytyczne architektury Mercedes-Benz będzie zoptymalizowany pod względem wielkości. „Nie będziemy generować zbędnej zabudowy” – deklaruje Salamon. Całość będzie zacieniona; szyby fasady wyposażone będą w odpowiedni współczynnik przenikalności, by latem wnętrze się nie nagrzewało, a zimą – nie oddawało ciepła. „Gospodarka energetyczna jest dla nas bardzo ważna, dlatego zaimplementujemy wiele rozwiązań gwarantujących ograniczenie lub nawet odzyskiwanie energii. Usprawnienia dotyczą systemów grzewczych, wentylacji”.

Postęp technologiczny.

Nowoczesne technologie pozwolą na usprawnienie, automatyzację i przyspieszenie obsługi klientów. Dostępne będą udogodnienia, dzięki którym auto z serwisu będzie można odebrać poza godzinami funkcjonowania obiektu. To samo tyczy się wypożyczenia pojazdów z Rent.me. Dodatkowo zamówione części zamienne będzie można odebrać ze skrytki umieszczonej przy salonie. Pojawią się również stacje ładowania samochodów elektrycznych z ładowarkami o mocy 150 kW. Nowy obiekt nie zmieni swojej podstawowej roli, ale większa działka i budynek zaprojektowany z myślą o klientach, zwiększą możliwości organizacji wydarzeń integrujących lokalną społeczność. Nadal będzie to miejsce sprzedaży samochodów nowych i używanych, a także serwis mechaniczny, które zyska dodatkową rolę – będzie miejscem spotkań mieszkańców podczas wspólnego przeżywania motoryzacyjnych emocji.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.