• Mercedes-Benz we współpracy z MasterCard

    Płatność za paliwo jeszcze nigdy nie była tak wygodna. Poznaj nowoczesne rozwiązanie, jakim jest Mercedes Pay. System już niebawem będzie dostępny w Polsce.

    Widok na ekran główny mercedesa z systemem mercedes pay

Mercedes Pay

Na razie we Niemczech, ale docelowo we wszystkich lokalizacjach globalnie. Mercedes-Benz wdraża nowoczesne technologie, by móc ułatwić użytkownikom jazdę. Czym jest luksus w dzisiejszych czasach? Z pewnością oszczędnością czasu, prostymi rozwiązaniami, automatyzacją. Luksusem jest także komplementarność i możliwość załatwienia wielu rzeczy w jednym miejscu. I te elementy gwarantuje rozwiązanie Mercedes Pay.

Jak działa Mercedes Pay?

Jest to rozwiązanie banalnie proste. Zresztą, skoro obsługę systemu można zaprezentować w minutowym filmie – nie może być inaczej, musi być to łatwe rozwiązanie. Obejrzyj film, by dowiedzieć się więcej.

https://www.youtube.com/watch?v=JM_DZfDqHKs

Mercedes Pay. Kiedy w Polsce?

Od marca 2023 r. klienci w Niemczech mogą płacić za usługi cyfrowe i aktualizacje sprzętu na żądanie w sklepie Mercedes me za pomocą czytnika linii papilarnych w samochodzie. Ta tak zwana „natywna” płatność w samochodzie umożliwia biometryczne uwierzytelnianie dwuskładnikowe za pomocą nowej cyfrowej usługi płatniczej Mercedes pay+: czyli jak w smartofnie – wystarczy przyłożyć palec i gotowe! Nie trzeba już podawać hasła ani skanować kodu QR, aby uwierzytelnić płatność bezpośrednio z samochodu.

Przetwarzanie płatności bezpośrednio z samochodu jest istotnym aspektem ekskluzywnej i bezproblemowej obsługi klienta. Globalna platforma ePayment Mercedes pay umożliwia klientom zamawianie i płacenie za cyfrowe dodatki, aktualizacje sprzętu i oprogramowania bezpośrednio ze swojego samochodu. W przyszłości usługa Mercedes pay+ będzie dostępna na kolejnych rynkach europejskich.

Gdzie zapłacę Mercedes Pay?

Kończymy polowanie na parkometry czy odpowiednią aplikację na smartfona: Mercedes Pay sprawia, że ​​płacenie za parkowanie staje się dużo wygodniejsze (przypominamy, że na razie w Niemczech). Korzystając z systemu MBUX w samochodzie lub aplikacji Mercedes me, klienci mogą rozpocząć i zakończyć proces parkowania na ulicy oraz wygodnie za niego zapłacić. Po zakończeniu parkowania MBUX wyświetla kierowcy aktualną opłatę za parkowanie. Mercedes pay umożliwia realizację opłaty parkingowej. Dzięki tej łatwej i niewymagającej wysiłku płatności życie klientów Mercedes-Benz staje się wygodniejsze. W przypadku parkowania poza ulicą na parkingach karta parkingowa Mercedes-Benz cyfrowo rejestruje wjazd i wyjazd na wybranych parkingach wielopoziomowych w Niemczech za pomocą chipa RFID. Oszczędza to żmudnego manewrowania w celu odzyskania biletu parkingowego i chodzenia do automatu biletowego. No kto tego nie potrzebuje?


A gdyby tak zapłacić za tankowanie bez konieczności oczekiwania w kolejce do kasy na stacji benzynowej? Użytkownicy Mercedes me „Fuel & Pay” mogą porównywać ceny paliw na stacjach benzynowych w Niemczech i płacić za przepompowane paliwo cyfrowo – bez konieczności udania się do kasy stacji benzynowej lub płacąc kartą w kasie samoobsługowej. Po fizycznym zatankowaniu pojazdu mogą od razu usiąść za kierownicą, sprawdzić rzeczywiste koszty tankowania i szybko autoryzować płatność, skanując kod QR. Następnie opłata za tankowanie jest pobierana z karty płatniczej klienta, którą wcześniej zamieścił w swoim profilu Mercedes me. Dzięki współpracy z MasterCard autoryzacja płatności jest możliwa jednym dotknięciem.

Nasze życie z dnia na dzień staje się coraz bardziej cyfrowe, a pojazdy połączone z siecią są tego integralną częścią. Korzystamy z inteligentnych domów, smartfonów, inteligentnych zegarków – kolejnym logicznym krokiem są samochody połączone z siecią, które zaspokajają naszą potrzebę personalizacji i elastyczności. Jednak usługi cyfrowe mogą powstać tylko wtedy, gdy będą oparte na nowoczesnych rozwiązaniach płatniczych. Mercedes pay umożliwia bezpieczne przetwarzanie płatności za produkty i usługi e-commerce Mercedes-Benz, niezależnie od lokalizacji klienta, za pośrednictwem niezawodnych partnerów płatniczych. Chcemy zaoferować naszym klientom nie tylko ekskluzywną, ale i bezpieczną usługę. Szczególnie jeśli chodzi o płatności i dane, klienci mogą na nas polegać jako na godnym zaufania partnerze.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.