Samochód marki Mercedes-Benz model Klasa A

Nowy Mercedes-Benz Klasa A

Doskonały przedstawiciel segmentu kompaktowego, który łączy w sobie zwinność auta typowo miejskiego z niebywałą wygodą i komfortem jazdy, tak istotnym podczas dłuższej trasy. Mercedes A Klasa — 180, 200, 220d, a nawet A250 AMG Sport, także w wersji 4matic — to idealne auto do codziennej jazdy, któremu nie brakuje jednak odrobiny drapieżnego usposobienia. Szczególnie w najnowszej, czwartej generacji. Nie dziwi więc fakt, że od lat znajduje ono uznanie w oczach stale rosnącej grupy odbiorców.

Klasa A

Produkowany od roku 1997, model niższej klasy średniej (segment C, grupa premium). Z uwagi na rozmiar i konstrukcję samochodu w klasie kompaktów znalazł się dopiero za sprawą debiutującej w roku 2012 trzeciej generacji. Auta tego typu, nieco wbrew nazwie kategorii, są w stanie komfortowo pomieścić 4 dorosłe osoby, pozostawiając przy tym względnie dużo miejsca na bagaż. Jest to zatem świetna propozycja dla miłośników niewielkich i zwinnych aut (także w wersji 4matic), którzy jednocześnie cenią sobie wysoki komfort użytkowania.

 

Klasa A stała się pierwszym Mercedesem w historii o napędzie na przednie koła. W aucie wdrożono nowatorski system mający absorbować siłę czołowego zderzenia o nazwie „Sandwich”. W wyniku problemów z przejściem tzw. „testu łosia”, produkcję Mercedesa Klasy A I generacji zawieszono na kilka miesięcy na przełomie lat 1997 i 1998.

Design nadwozia

W kwestii sylwetki nowej Klasy A mamy do czynienia z naturalnym rozwinięciem stylu tak charakterystycznego dla niemieckiego producenta, jednak w nieco odświeżonym, dużo bardziej dynamicznym wydaniu. Nadwozie aut z serii Mercedes A 180 — a także 200, 220, czy też AMG i wersji 4matic — zdecydowanie zyskało na drapieżności, o czym decyduje zarówno ogólna bryła, jak i szereg detali. Tutaj wyróżnić warto między innymi charakterystyczną osłonę chłodnicy, powiększone wloty powietrza czy też nadającą całości unikalnego wyrazu linię lamp.

Design wnętrza

Wnętrze Klasy A reprezentuje zupełnie nowe podejście do projektowania. Pomimo tego, że jest to model kompaktowy, to zapewnia on wyjątkowe poczucie przestronności, mamy do czynienia z wnętrzem nadzwyczaj przestronnym, które pod względem komfortu śmiało konkurować może z przedstawicielami wyższych klas. W nowej Klasie A znajdują się takie elementy, jak wielofunkcyjna kierownica, która pochodzi z Klasy S, elementy ozdobne mające „otulającą” formę, czy nastrojowe oświetlenie Ambiente, które oferuje od 12 do 64 odcieni.

 

Nowej Klasie A nie brakuje również sportowego charakteru na co wskazują: deska rozdzielcza podzielona na dwie trójwymiarowe sekcje, panoramiczny kokpit oraz sportowo stylizowane kanały powietrzne kształtem przypominające turbiny. Łatwiejszy dostęp do tylnych siedzeń  oraz przestań ładunkowa jeszcze lepiej odpowiadająca potrzebom związanym z rodzinom sprawia, że model ten jest funkcjonalny, jak nigdy dotąd.

Wersje silnikowe

Mercedes-Benz Klasa A dostępny jest w wielu wariantach silnika, zarówno w wersji benzynowej, jak i Diesel. Do wyboru mamy między innymi modele 180, 200, 220 czy też 250 AMG, także w wersji 4matic — z napędem na cztery koła. Szczegółowy wykaz dostępnych opcji zawarty został poniżej. W celu sprawdzenia dostępności pożądanego wariantu zapraszamy do kontraktu z naszym salonem.

 

Diesel:

 • A 180 d
 • A 200 d
 • A 200 d 4MATIC
 • A 220 d
 • A 220 d 4MATIC

Benzyna:

 • Mercedes-AMG A 45 S 4MATIC+
 • Mercedes-AMG A 35 4MATIC
 • Mercedes-AMG A 45 4MATIC+
 • A 250
 • A 250 4MATIC
 • A 180
 • A 250 e
 • A 200
 • A 200 4MATIC

 

Mercedes-AMG

Miłośnikom prawdziwie sportowych wrażeń niemiecki producent proponuje specjalne wersje aut z tej linii. Mercedes A 250 AMG — dostępna jest również wersja 220 — to pozycja dla osób poszukujących niepowtarzalnych wrażeń z jazdy.

 

Błyskawiczna reakcja na gaz oraz niepowtarzalne brzmienie silnika to znaki rozpoznawcze serii AMG, podobnie jak niezwykle dynamiczna linia nadwozia wzbogacona o sportowe spojlery. Automatyczna skrzynia biegów może również działać w trybie manualnym — za pośrednictwem manetek przy kierownicy. Z kolei napęd na cztery koła 4matic gwarantuje, że cała moc zostanie przeniesiona na asfalt.

 

Moment obrotowy: 400 Nm do 500 Nm

 

Przyspieszenie: 4,7 s do 3,9s od 0 do 100km/h

 

Moc: 306 KM do 421 KM

Bogata oferta Mercedes-Benz — Klasa A 180, 200, 220, 250 AMG 4matic

W ramach oferty naszego salonu czeka na Ciebie szeroki wybór modeli Mercedes Klasy A, dostępnych w wielu wariantach napędu i wyposażenia — począwszy od 180 oraz 200, aż po 220d czy też 250 AMG 4matic. Kompletny wykaz dostępnych pozycji zawarty została w odpowiedniej sekcji naszej strony internetowej.

 

W przypadku jakichkolwiek pytań odnośnie dostępności, wyposażenia oraz innych aspektów aut Mercedes-Benz Klasy A — w wersji podstawowej 180, 200 lub 220 i 250 AMG 4matic — zapraszamy do wypełnienia formularza. Nasi doradcy z radością udzielą wszelkich niezbędnych informacji.

Wypełnij formularz i uzyskaj dedykowaną ofertę na Nową Klasę A

Zostaw nam swoje dane, a nasz Doradca skontaktuje się z Tobą i przygotuje ofertę specjalnie dla Ciebie!
+ 48

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w przedmiotowym formularzu oraz kontakt w celach sprzedaży i marketingu przez Duda-Cars S.A. z siedzibą w Poznaniu przy ul. Ptasiej 4 oraz przez podmioty współpracujące z Duda-Cars S.A. w ramach grupy spółek zarządzanych przez Duda Holding z siedzibą w Warszawie przy ul. Królewskiej 16 oraz spółkom z grupy Daimler w tym Mercedes-Benz Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Gottlieba Daimlera 1 za pośrednictwem wskazanych poniżej kanałów komunikacji:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowej i materiałów promocyjnych środkami komunikacji elektronicznej (e-mail), w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Duda-Cars S.A. z siedzibą w Poznaniu (60-319), ul. Ptasia 4 oraz od podmiotów współpracujących z Duda-Cars S.A. w ramach grupy spółek zarządzanych przez Duda Holding z siedzibą w Warszawie przy ul. Królewskiej 16.
Wyrażam zgodę na używanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu, zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. prawo telekomunikacyjne, na udostępniony numer telefonu przez Duda-Cars S.A. z siedzibą w Poznaniu (60-319), ul. Ptasia 4 oraz przez podmioty współpracujące Duda-Cars S.A. w ramach grupy spółek zarządzanych przez Duda Holding z siedzibą w Warszawie przy ul. Królewskiej 16.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych w formie SMS na udostępniony przeze mnie numer telefonu od Duda-Cars SA z siedzibą w Poznaniu (60-319), ul. Ptasia 4, jak również od podmiotów współpracujących z Duda-Cars SA w ramach grupy spółek zarządzanych przez Duda Holding z siedzibą w Warszawie przy ul. Królewskiej 16.
Administratorem Danych Osobowych jest Duda-Cars SA z siedzibą w Poznaniu (60-319) przy ul. Ptasiej 4. Zapoznaj się z Polityką Przetwarzania Danych