Samochód marki Mercedes-Benz model Klasa A

Nowy Mercedes-Benz Klasa A

Doskonały przedstawiciel segmentu kompaktowego, który łączy w sobie zwinność auta typowo miejskiego z niebywałą wygodą i komfortem jazdy, tak istotnym podczas dłuższej trasy. Mercedes A Klasa — 180, 200, 220d, a nawet A250 AMG Sport, także w wersji 4matic — to idealne auto do codziennej jazdy, któremu nie brakuje jednak odrobiny drapieżnego usposobienia. Szczególnie w najnowszej, czwartej generacji. Nie dziwi więc fakt, że od lat znajduje ono uznanie w oczach stale rosnącej grupy odbiorców.

Mercedes-Benz A — 180, 200, 220 AMG 4matic

Mercedes A Klasa — 200, 180, 220, 250 AMG i nie tylko — należy do autosegmentu C, potocznie zwanego klasą kompaktowym, z uwagi na rozmiar i konstrukcję samochodów wchodzących w jej skład. Auta tego typu, nieco wbrew nazwie kategorii, są w stanie komfortowo pomieścić 4 dorosłe osoby, pozostawiając przy tym względnie dużo miejsca na bagaż. Jest to zatem świetna propozycja dla miłośników niewielkich i zwinnych aut (także w wersji 4matic), którzy jednocześnie cenią sobie wysoki komfort użytkowania.

Historia aut tej linii niemieckiego producenta sięga końca lat dziewięćdziesiątych, kiedy to pierwsze egzemplarze zjechały z taśmy produkcyjnej. Modele pierwszej generacji A Klasy w niczym nie przypominały jednak serii bieżącej — były to to niewielkie minivany należące do zupełnie innego segmentu pojazdów. Przełom nastąpił dopiero w momencie wypuszczenia generacji trzeciej, a najnowsza A Klasa stanowi ewolucję filozofii wtedy zapoczątkowanej.

 

Mercedes A 4matic — wersje 180, 200, 220, 250 AMG i nie tylko

W kwestii wyglądu mamy tutaj do czynienia z naturalnym rozwinięciem stylu tak charakterystycznego dla niemieckiego producenta, jednak w nieco odświeżonym, dużo bardziej dynamicznym wydaniu. Nadwozie aut z serii Mercedes A 180 — a także 200, 220, czy też AMG i wersji 4matic — zdecydowanie zyskało na drapieżności, o czym decyduje zarówno ogólna bryła, jak i szereg detali. Tutaj wyróżnić warto między innymi charakterystyczną osłonę chłodnicy, powiększone wloty powietrza czy też nadającą całości unikalnego wyrazu linię lamp.

Na uwagę zasługuje także szereg systemów poprawiających bezpieczeństwo podczas jazdy, między innymi takich jak asystent pasa ruchu, czujnik zmierzchu, stabilizacja toru jazdy oraz zestaw czujników parkowania wraz z kamerą cofania. Nie bez znaczenia jest również stosunkowo obszerna przestrzeń ładunkowa nowej A Klasy, dzięki czemu auta z tej linii Mercedes-Benz stanowią doskonałą propozycję nie tylko dla miłośników zwinnych modeli miejskich, ale także dla osób poszukujących samochodu rodzinnego, czy też do zabawy na torze (w wersji 4matic AMG).

Design wnętrza

Jeśli chodzi o wnętrze, jesteśmy tutaj świadkami małej rewolucji w obrębie klasy kompaktowej. W tej linii aut Mercedes — 220 A, jak również 180, 200 czy też AMG 250 oraz wersjach 4matic — mamy do czynienia z wnętrzem nadzwyczaj przestronnym, które pod względem komfortu śmiało konkurować może z przedstawicielami wyższych klas. Masa dodatkowych funkcji poprawiających ogólną wygodę także nie jest tu bez znaczenia — wielofunkcyjna kierownica, nowoczesna deska rozdzielcza podzielona na dwie sekcje czy też subtelny system oświetlenia ambientowego to tylko niektóre z wartych wyróżnienia elementów. Komputer pokładowy możemy obsługiwać na kilka wygodnych sposobów, w tym za pośrednictwem ekranu dotykowego lub głosowo.

Wersje silnikowe

Mercedes-Benz Klasa A dostępny jest w wielu wariantach silnika, zarówno w wersji benzynowej, jak i Diesel. Do wyboru mamy między innymi modele 180, 200, 220 czy też 250 AMG, także w wersji 4matic — z napędem na cztery koła. Szczegółowy wykaz dostępnych opcji zawarty został poniżej. W celu sprawdzenia dostępności pożądanego wariantu zapraszamy do kontraktu z naszym salonem.

 

Diesel:

 • A 180 d
 • A 200 d
 • A 200 d 4MATIC
 • A 220 d
 • A 220 d 4MATIC

Benzyna:

 • Mercedes-AMG A 45 S 4MATIC+
 • Mercedes-AMG A 35 4MATIC
 • Mercedes-AMG A 45 4MATIC+
 • A 250
 • A 250 4MATIC
 • A 180
 • A 250 e
 • A 200
 • A 200 4MATIC

 

Mercedes-AMG

Miłośnikom prawdziwie sportowych wrażeń niemiecki producent proponuje specjalne wersje aut z tej linii. Mercedes A 250 AMG — dostępna jest również wersja 220 — to pozycja dla osób poszukujących niepowtarzalnych wrażeń z jazdy. Błyskawiczna reakcja na gaz oraz niepowtarzalne brzmienie silnika to znaki rozpoznawcze serii AMG, podobnie jak niezwykle dynamiczna linia nadwozia wzbogacona o sportowe spojlery. Automatyczna skrzynia biegów może również działać w trybie manualnym — za pośrednictwem manetek przy kierownicy. Z kolei napęd na cztery koła 4matic gwarantuje, że cała moc zostanie przeniesiona na asfalt.

 

Moment obrotowy: 400 Nm do 500 Nm

 

Przyspieszenie: 4,7 s do 3,9s od 0 do 100km/h

 

Moc: 306 KM do 421 KM

Bogata oferta Mercedes-Benz — Klasa A 180, 200, 220, 250 AMG 4matic

W ramach oferty naszego salonu czeka na Ciebie szeroki wybór modeli Mercedes Klasy A, dostępnych w wielu wariantach napędu i wyposażenia — począwszy od 180 oraz 200, aż po 220d czy też 250 AMG 4matic. Kompletny wykaz dostępnych pozycji zawarty została w odpowiedniej sekcji naszej strony internetowej.

 

W przypadku jakichkolwiek pytań odnośnie dostępności, wyposażenia oraz innych aspektów aut Mercedes-Benz Klasy A — w wersji podstawowej 180, 200 lub 220 i 250 AMG 4matic — zapraszamy do wypełnienia formularza. Nasi doradcy z radością udzielą wszelkich niezbędnych informacji.

Wypełnij formularz i uzyskaj dedykowaną ofertę na Nową Klasę A

Zostaw nam swoje dane, a nasz Doradca skontaktuje się z Tobą i przygotuje ofertę specjalnie dla Ciebie!
+ 48

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w przedmiotowym formularzu oraz kontakt w celach sprzedaży i marketingu przez Duda-Cars S.A. z siedzibą w Poznaniu przy ul. Ptasiej 4 oraz przez podmioty współpracujące z Duda-Cars S.A. w ramach grupy spółek zarządzanych przez Duda Holding z siedzibą w Warszawie przy ul. Królewskiej 16 oraz spółkom z grupy Daimler w tym Mercedes-Benz Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Gottlieba Daimlera 1 za pośrednictwem wskazanych poniżej kanałów komunikacji:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowej i materiałów promocyjnych środkami komunikacji elektronicznej (e-mail), w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Duda-Cars S.A. z siedzibą w Poznaniu (60-319), ul. Ptasia 4 oraz od podmiotów współpracujących z Duda-Cars S.A. w ramach grupy spółek zarządzanych przez Duda Holding z siedzibą w Warszawie przy ul. Królewskiej 16.
Wyrażam zgodę na używanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu, zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. prawo telekomunikacyjne, na udostępniony numer telefonu przez Duda-Cars S.A. z siedzibą w Poznaniu (60-319), ul. Ptasia 4 oraz przez podmioty współpracujące Duda-Cars S.A. w ramach grupy spółek zarządzanych przez Duda Holding z siedzibą w Warszawie przy ul. Królewskiej 16.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych w formie SMS na udostępniony przeze mnie numer telefonu od Duda-Cars SA z siedzibą w Poznaniu (60-319), ul. Ptasia 4, jak również od podmiotów współpracujących z Duda-Cars SA w ramach grupy spółek zarządzanych przez Duda Holding z siedzibą w Warszawie przy ul. Królewskiej 16.
Administratorem Danych Osobowych jest Duda-Cars SA z siedzibą w Poznaniu (60-319) przy ul. Ptasiej 4. Zapoznaj się z Polityką Przetwarzania Danych