Samochód marki Mercedes-Benz model EQC

Mercedes-Benz Klasa A

Ikona samochodów kompaktowych spod znaku trójramiennej gwiazdy w nowej odsłonie jest jeszcze bardziej emocjonująca.

Klasa A

Produkowany od roku 1997, model niższej klasy średniej (segment C, grupa premium). W klasie kompaktów znalazł się dopiero za sprawą debiutującej w roku 2012 trzeciej generacji. Modele W168 i W169 (poprzednie dwie generacje) miały nadwozie kompaktowych minivanów i klasyfikowane były w segmencie B. Klasa A stała się pierwszym Mercedesem w historii o napędzie na przednie koła. W aucie wdrożono nowatorski system mający absorbować siłę czołowego zderzenia o nazwie „Sandwich”. W wyniku problemów z przejściem tzw. „testu łosia”, produkcję Mercedesa Klasy A I generacji zawieszono na kilka miesięcy na przełomie lat 1997 i 1998.

Design nadwozia

Sylwetka nowej Klasy A jest bardziej dynamiczna w porównaniu do poprzedniej generacji. Sportowość Klasy A podkreślają takie elementy, jak  osłona chłodnicy w strukturze diamentowej, dwuczęściowe lampy tylne czy śmiały przód. Klasa A to kompaktowy model, który idealne poradzi sobie w miejskich warunkach ale również w dłuższych trasach.

Design wnętrza

Wnętrze Klasy A reprezentuje zupełnie nowe podejście do projektowania. Pomimo tego, że jest to model kompaktowy, to zapewnia on wyjątkowe poczucie przestronności.  W nowej Klasie A znajdują się takie elementy, jak wielofunkcyjna kierownica, która pochodzi z Klasy S, elementy ozdobne mające „otulającą” formę, czy nastrojowe oświetlenie Ambiente, które oferuje od 12 do 64 odcieni. Nowej Klasie A nie brakuje również sportowego charakteru na co wskazują: deska rozdzielcza podzielona na dwie trójwymiarowe sekcje, panoramiczny kokpit oraz sportowo stylizowane kanały powietrzne kształtem przypominające turbiny. Łatwiejszy dostęp do tylnych siedzeń  oraz przestań ładunkowa jeszcze lepiej odpowiadająca potrzebom związanym z rodzinom sprawia, że model ten jest funkcjonalny, jak nigdy dotąd.

Wersje silnikowe

Diesel:

 • A 180 d
 • A 200 d
 • A 200 d 4MATIC
 • A 220 d
 • A 220 d 4MATIC

Benzyna:

 • Mercedes-AMG A 45 S 4MATIC+
 • Mercedes-AMG A 35 4MATIC
 • Mercedes-AMG A 45 4MATIC+
 • A 250
 • A 250 4MATIC
 • A 180
 • A 250 e
 • A 200
 • A 200 4MATIC

 

Mercedes-AMG

AMG

Wersja AMG cechuje się charakterystyczną osłoną chłodnicy AMG, przednim zderzakiem z nakładkami na wlotach powietrza oraz chromowanymi elementami. W stylizacji AMG opcjonalnie dostępne są 19-calowe obręcze kół oraz nakładki na progi boczne.

 

Moment obrotowy: 400 Nm do 500 Nm

 

Przyspieszenie: 4,7 s do 3,9s od 0 do 100km/h

 

Moc: 306 KM do 421 KM

Wypełnij formularz i uzyskaj dedykowaną ofertę na Nową Klasę A

Zostaw nam swoje dane, a nasz Doradca skontaktuje się z Tobą i przygotuje ofertę specjalnie dla Ciebie!
+ 48

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w przedmiotowym formularzu oraz kontakt w celach sprzedaży i marketingu przez Duda-Cars S.A. z siedzibą w Poznaniu przy ul. Ptasiej 4 oraz przez podmioty współpracujące z Duda-Cars S.A. w ramach grupy spółek zarządzanych przez Duda Holding z siedzibą w Warszawie przy ul. Królewskiej 16 oraz spółkom z grupy Daimler w tym Mercedes-Benz Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Gottlieba Daimlera 1 za pośrednictwem wskazanych poniżej kanałów komunikacji:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowej i materiałów promocyjnych środkami komunikacji elektronicznej (e-mail), w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Duda-Cars S.A. z siedzibą w Poznaniu (60-319), ul. Ptasia 4 oraz od podmiotów współpracujących z Duda-Cars S.A. w ramach grupy spółek zarządzanych przez Duda Holding z siedzibą w Warszawie przy ul. Królewskiej 16.
Wyrażam zgodę na używanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu, zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. prawo telekomunikacyjne, na udostępniony numer telefonu przez Duda-Cars S.A. z siedzibą w Poznaniu (60-319), ul. Ptasia 4 oraz przez podmioty współpracujące Duda-Cars S.A. w ramach grupy spółek zarządzanych przez Duda Holding z siedzibą w Warszawie przy ul. Królewskiej 16.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych w formie SMS na udostępniony przeze mnie numer telefonu od Duda-Cars SA z siedzibą w Poznaniu (60-319), ul. Ptasia 4, jak również od podmiotów współpracujących z Duda-Cars SA w ramach grupy spółek zarządzanych przez Duda Holding z siedzibą w Warszawie przy ul. Królewskiej 16.
Administratorem Danych Osobowych jest Duda-Cars SA z siedzibą w Poznaniu (60-319) przy ul. Ptasiej 4. Zapoznaj się z Polityką Przetwarzania Danych