• Quiet luxury i estetyka „old money”
    – trend czy styl życia

    Moda musi się ciągle zmieniać? Już nie! Styl quiet luxury i old money dowodzą, że powrót do źródeł jest dobry. Dowiedz się czym jest trend, który dla wielu stanowi styl życia.

Cichy luksus. Na czym polega?

Chociaż określenie „cichy luksus” (bo tak bezpośrednio tłumaczone jest pojęcie quiet luxury) może brzmieć obco i niezrozumiale – w modzie obowiązuje od dawna. Moda (subtelnie) luksusowa to przeciwieństwo szybkiej mody. Skupia się na przemyślanych zakupach i traktowaniu ubrań i dodatków jako wartościowej inwestycji. Konsumenci poszukują dóbr o najwyższej jakości wykonania, z materiałów i tkanin, które posłużą im latami. W kontraście do obecnej krzykliwej mody, jest to bardziej minimalistyczne podejście do stylizacji. Można śmiało powiedzieć, że cichy luksus stoi w opozycji do fast fashion i kupowania ubrań niskiej jakości, tylko ze względu na znane logo. Styl subtelnie luksusowy to zakupy mające na celu posiadanie ponadczasowych i trwałych przedmiotów. I takie oferujemy – nie tylko w zakresie kupna nowego pojazdu.

Masz trudności z wyobrażeniem sobie, czym jest cichy luksus? Pojęcie brzmi zbyt poetycko? Pomyśl o starannie skrojonych elementach garderoby i akcesoriach, które wydają się być dziedzictwem przekazywanym z pokolenia na pokolenie. Są jak doskonałe dzieła sztuki, jak samochody – nigdy nie zawodzą. Jak to się odnosi do mody i dodatków? Nie są sezonowe, zawsze są tymi elementami garderoby, gdy nie masz pomysłu, co założyć – w tych rzeczach zawsze wyglądasz i czujesz się dobrze. Znajdziesz je tutaj.

Kluczowym elementem są tkaniny. Materiały, które stosuje się w produkcji ubrań są wysokogatunkowe, ale nie obciążające dla środowiska. Najchętniej wybierana jest bawełna, odmieniania przez wszystkie przypadki. Tkanina ta gwarantuje komfort używania, jest trwała i funkcjonalna.

Old money vibes

– czyli nawiązanie do klasycznej, eleganckiej mody casual sprzed 3 dekad. Sięgnijmy pamięcią do lat 80. Oczywiście, obok wielkich, bufiastych rękawów, szalonych fryzur, kwiecistych wzorów, cekinów i skórzanych kurtek, uplasował się styl sportowy: lniane szorty, koszulki polo, czapki z daszkiem, bawełniane swetry. Wśród dodatków królowała złota biżuteria – prawdziwie złota. Uważamy, że subtelnym dodatkiem – eleganckim i klasycznym, możesz wiele namieszać w „poprawnej stylizacji”. Odważne jest wykorzystanie breloczka jako biżuterii? Ależ skąd!

Ten styl jest dzisiaj odwzorowywany przez miłośników mody. Osoby, które dążą do tego, aby styl przemawiał w ich imieniu. Nie krzyczał. W kolekcji klasycznej, dostępnej w sprzedaży w Duda-Carswiele jest przykładów klasycznych krojów, ponadczasowego designu. Elementem, który spaja całą estetykę jest stonowana paleta barw i… subtelne logo, nawiązanie do dziedzictwa marki Mercedes-Benz. Odzież z kolekcji klasycznej jest sygnowana klasycznym logo marki sprzed lat. #KochamyMercedesy – w każdym wieku.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.