• Zamrożone szyby. Jak sobie poradzić?

    Zima, jak co roku – zaskoczyła kierowców. Niekoniecznie opadami śniegu, chociaż białego puchu na wschodzie Polski nie brakuje. I choć ta pora roku ma wielu miłośników, do których zwłaszcza należą narciarze i snowboardziści, a dodatkowo trudno odmówić jej piękna – zaskoczyły niskie temperatury, które sięgają blisko -20 stopni w różnych regionach kraju.

Jak odmrozić szyby w Mercedesie?

A gdyby tego było mało – jeśli nie garażujesz samochodu możesz się rano zmagać z zamrożonymi szybami. I wtedy stoisz przed wyborem: zimą szyby skrobać czy grzać?

Ochrona szyb samochodowych przed zarysowaniami

Nie mamy wątpliwości – dbasz o swojego Mercedesa. Zakup samochodu tej klasy wiąże się z oczekiwaniami klienta, co jest zrozumiałe. Chcesz, żeby zawsze był w jak najlepszym stanie. Dlatego skoro mowa o skrobaniu szyb, najpewniej z tyłu głowy od razu myślisz o potencjalnych rysach, które mogą się pojawić na powierzchni szkła. „A co jeśli na szybie znajdzie się ziarenko piasku?”. Jest to niebezpieczeństwo, którego można uniknąć. Jak? Używając do „skrobania” odpowiedniego narzędzia, a nie przypadkowych przedmiotów. Zatem jeśli należysz do tradycjonalistów, którzy mroźny poranek rozpoczynają od rozgrzewki – zdecyduj się na zakup skrobaczki, o twardej rączce. Za miękki materiał wyszczerbi się już podczas pierwszego kontaktu z lodem, a zbyt ostry może uszkodzić szybę czy uszczelki.

Podczas odszraniania musisz bezwzględnie uważać na wszelakie zanieczyszczenia powierzchni. Nawet niewielki kamyk, który dostanie się pod powierzchnię trącą, może bezpowrotnie porysować szybę. Nawet nie chcemy o tym myśleć… Dlatego przychodzimy z poradnikiem dotyczącym odmrażania szyb. Przede wszystkim pamiętajmy o złotej zasadzie – najważniejsze jest bezpieczeństwo. Jeśli szyby Twojego Mercedes-Benz są skute lodem, nie jedź. Brak widoczności w połączeniu z pośpiechem i frustracją wywołaną sytuacją mogą być przyczynkiem do fatalnych konsekwencji.

Bezpieczna jazda zimą

Zapamiętaj, jeśli szyba jest zamrożona – nie rozpoczynaj jazdy! To żelazna zasada, którą należy stosować bezwzględnie. Nie ruszaj, zanim szyby nie będą przejrzyste. Niepisana zasada Mercedes-Benz głosi, żeby szyby w ogrzewać. Dlaczego? Jest ku temu wiele przesłanek. Przede wszystkim, nie wszystkie szyby da się odskrobać. Tylnej, ogrzewanej, nie wolno skrobać od środka, bo można uszkodzić przewody grzejne. Skrobanie przedniej szyby oznacza, że woda osadzi się na desce rozdzielczej.

Samochody marki Mercedes-Benz w zdecydowanej większości mają elektrycznie ogrzewaną przednią szybę, co znacznie ułatwia zadanie. Szyby ogrzewane są w stosunkowo krótkim czasie, więc nie proces nie powinien powodować niepotrzebnego porannego stresu. Dodatkowo, jeśli wyposażysz auto w system webasto możesz uruchomić ogrzewanie zanim wyjdziesz z domu. To bardzo komfortowe rozwiązanie, dzięki któremu… nie zmarzniesz.

Odmrażacz do szyb Mercedes-Benz

Dzięki odmrażaczowi do szyb nie zmarzną też szyby Twojego pojazdu. I to nie długo! To nie magia – to odmrażacz. W ofercie Duda-Cars znajdziesz środek dedykowany szybom Mercedesów. Gwarantuje on znakomitą widoczność w zimie. Jedno użycie usuwa warstwę lodu o grubości 0,1 mm, nawet przy temperaturze -15°C.

Jak przygotować samochód na zimę bez garażu

Co jeszcze możesz zrobić, by bez posiadania garażu, nie odmrażać sobie rano rąk? Jedną radą jest zakup ciepłych rękawiczek. I czapki – jak mama mówiła, ciepło ucieka przez głowę. Ale to przyznajemy – to może nie wystarczyć. Lepiej zainwestować w pokrowiec na Twój model Mercedesa. Oprócz tego, że jest zimno – jest również ślisko. Na pytanie o to, jak radzić sobie z oblodzoną powierzchnią odpowiadamy w artykule „Łańcuchy na koła – kiedy i jak poprawnie je założyć?”.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.