mercedes EQE SUV detale tył samochodu

EQE SUV – porównanie wersji

Mercedes-EQ oferuje bogatą gamę modelową – by zaspokoić potrzeby kierowców. Najświeższą premierą jest EQE SUV, który jest dostępny w 4 wersjach silnikowych. Dzielimy się wiedzą, ponieważ dążymy do tego, by być Waszym pierwszym wyborem przy podejmowaniu decyzji o zakupie elektrycznego samochodu. Zapraszamy do lektury, w której porównujemy elektryczne SUV, podajemy dane dotyczące spalania w trasie i… rozwiewamy wątpliwości.

EQE SUV – porównanie wersji

Kacper Belka, Koordynator ds. Sprzedaży i Obsługi Posprzedażnej Mercedes-EQ w Duda-Cars, wykonał analizę porównawczą EQE 350 4M, EQE 500 4M, EQE 43 AMG 4M i EQE 53 AMG 4M.

 

Poznaj wyjątkową ofertę na na modele EQ!

 

Moc i moment obrotowy. EQE SUV

 

 

Przyspieszenie EQE SUV do 100 km/h.

 

 

Prędkość ładowania (DC i AC): godzina przy ładowarce, ile to kilometrów do przejechania w trasie

 

 

Zasięg WLTP i autostradowy

 

 

Design i aspekty wizualne

 

Kacper Belka porównuje samochody parami: „cywilne” (wersje 350 i 500) i sportowe (43 i 53 AMG). „Wszystkie modele, które porównywałem mają te same pojemności baterii oraz te same ładowarki pokładowe”.

 

Przód EQE SUV

 

Pierwszym elementem różniącym jest atrapa chłodnicy (grill). W wersji AMG (po prawej stronie) widoczne są pionowe „żeberka” plus dopisek AMG. Drugim elementem różniącym jest: logo Affalterbach na masce w AMG lub klasyczne logo gwiazdy w wersjach cywilnych (po lewej stronie).

 

 

Linia boczna EQE SUV

 

Pierwszym elementem różniącym są nadkola. W AMG są one w kolorze nadwozia, w cywilnej wersji zawsze plastikowe. Drugim elementem różniącym jest próg boczny - w AMG zawsze lakierowany czarny, w cywilnej wersji plastikowy. Trzecim elementem różniącym są felgi – jak w przypadku samochodów o napędzie spalinowym. W zależności od wersji mamy do wyboru wiele kształtów i wielkości. W wersjach AMG felgi dostępne są w rozmiarach 21” do 22”, „cywilne” wersje od 20” do 22”. Wzory różnią się.

 

Kolejnym elementem różniącym jest emblemat 4Matic+ nad nadkolu. Jest on dedykowany tylko dla AMG!

 

Zaciski hamulców, w wersji cywilnej, są zawsze srebrnoszare. W wersjach 43 i 53 AMG możemy wybierać spośród: srebrnoszarych, czerwonych lub złotych (te są ceramiczne). Czy hamulce ceramiczne są odpowiednie do EQ? Korzyść - główny sposób hamowania to rekuperacja, zatem na kosztowną wymianę ceramiki możemy udać się dopiero po kilku latach. Natomiast w związku z tym, że głównym sposobem hamowania jest rekuperacja – hamulce ceramiczne mogą być niewystarczająco nagrzane by pełnić swoją rolę w 100%.

 

 

Tył EQE SUV - różnice

 

Pierwszym elementem różniącym jest kształt ,,dyfuzora". W wersjach AMG jest większy niż w „cywilnych”. Różni się także wygląd zderzaka - w cywilnej wersji zawsze plastikowy, w AMG lakierowany na czarny połysk. Trzecim elementem jest inna lokacja oznaczenia modelowego. W wersjach AMG oznaczenie znaczenie modelowe i gwiazda na klapie mogą być opcjonalnie malowane w czarnym chromie.

 

 

EQE SUV - wyposażenie

 

W tym rozdziale również porównujemy modele parami: cywilne (350 i 500) sportowe (43 i 53 AMG).

  • AMG zawsze mają przyciski/pokrętło do zmiany trybu jazdy przy kierownicy,
  • wzory AMG na wyświetlaczu kierowcy, na Head UP, ekranie pasażera, świetnie indywidualizują pojazd i dodają mu sportowego sznytu,
  • AMG mogą mieć kierownice w półkarbonie lub w półalcantarze, cywilne zawsze w skórze nappa,
  • AMG zawsze posiada zawieszenie AMG ACTIVE RIDE CONTROL (pneumatyczno-adaptacyjne), wersje „cywilne” mają wybór - zawieszenie komfortowe (wielowahacz) lub pneumatyczne,
  • samochody mają inny pakiet dźwięków imitujący pracę silnika spalinowego. Dźwięki te można całkowicie wyłączyć,
  • EQE SUV 43 i 53 AMG mają wbudowaną procedurę startu ,,Launch Control".

 

Zobacz wszystkie samochody w naszej ofercie.

 

Skontaktuj sie z nami i przetestuj wybrane modele.

Umów sie na jazdę testową w wybranym salonie i zakochaj się w najnowszych rozwiązaniach technologicznych! Modele testowe są dostępne od ręki.

Powrót do listy artykułów
EQE SUV Mercedes-Benz

2023-09-21

Kategoria: Mercedes-Benz Obejrzyj film i wygraj Mercedes-Benz EQE SUV na weekend!

Mercedes-Benz nieprzerwanie ustanawia nowe standardy, kształtując przyszłość motoryzacji. Luksus, innowacyjność, elegancja i tradycja to atrybuty, które codziennie możemy doświadczać w salonach Duda-Cars. Z ogromną przyjemnością zapraszamy Cię na premierę filmu, w którym prezentujemy najnowszy model z prestiżowej gamy samochodów elektrycznych – Mercedes-Benz EQE SUV.

Przeczytaj artykuł
Mercedes-Maybach S680 Heute Voiture w Poznaniu

2023-08-29

Kategoria: Mercedes-Benz Mercedes-Maybach S 680 Haute Voiture

Limitowany, luksusowy, designerski. Połączenie siły V12 i trendów high fashion. Przed Wami Mercedes-Maybach S 680 Haute Voiture, egzemplarz o numerze 147 na 150 wyprodukowanych i dopuszczonych do sprzedaży na całym świecie. Zachwyca z zewnątrz, zapiera dech we wnętrzu - jakością, ale także odważnymi połączeniami faktur i kolorów. To model, który został zaprojektowany z myślą o miłośnikach mody. Jest odważny, jest przepiękny.

Przeczytaj artykuł

2023-08-18

Kategoria: Mercedes-Benz eVito. Samochód dostawczy dla Twojej firmy.

Niezawodność auta, które sprosta wszystkim wyzwaniom i zapewni bezpieczeństwo transportowanemu ładunkowi oraz kierowcy, stanowi kluczowy czynnik przy wyborze samochodu w biznesie. eVito Furgon jest jednym z takich aut, które zagwarantują Ci pewność i skuteczności podczas krótkich, jak i długich tras. A czy kupno używanego eVito jest dobrym rozwiązaniem?

Przeczytaj artykuł
×