Premiera VISION EQXX

Jest piękny - design łączy pierwiastek nowoczesności z klasycznymi liniami sprzed 60 lat. Jest futurystyczny, ekologiczny, naszpikowany technologiami. Jest definicją pożądania.

Najbardziej wydajny Mercedes

Marka Mercedes-Benz nie przestaje zaskakiwać. Kiedy myśleliśmy, że EQS otwiera bramy do przyszłości motoryzacji - pojawił się on. Vision EQXX, czyli najbardziej wydajny Mercedes, który został kiedykolwiek zaprojektowany. Zachwycający projekt jest nie tylko niebywale estetyczny. Zajrzyjmy do środka, jakie kryje w sobie innowacje.

 

 

Technologiczny krok w przyszłość

 

  • Akumulator w VISION EQXX mieści prawie 100 kWh energii, ale ma o 50% mniejszą objętość i jest o 30% lżejszy niż pakiet wzorcowy w EQS,
  • współczynnik oporu powietrza - 0,17,
  • w konstrukcji wykorzystano materiały pochodzące z recyklingu,
  • inżynierowie wykorzystali zaawansowane narzędzia cyfrowe, aby obniżyć wagę i zmniejszyć ilość odpadów poprzez usunięcie nadmiaru materiału przy pomocy druku 3D,
  • opony o bardzo niskich oporach toczenia, o zoptymalizowanej aerodynamicznej geometrii, w połączeniu z lekkimi kołami z magnezu dla większego zasięgu,
  • lekkie tarcze hamulcowe wykonane ze stopu aluminium,
  • podwozie z lekką ramą pomocniczą F1 zapewnia wyścigową wydajność na drodze,
  • ultracienkie panele dachowe zasilają system akumulatorów, zapewniając do 25 km dodatkowego zasięgu,
  • intuicyjny i inteligentny interfejs użytkownika.

 

 

Vision EQXX

 

„Mercedes-Benz VISION EQXX to sposób, w jaki wyobrażamy sobie przyszłość samochodów elektrycznych. Zaledwie półtora roku temu rozpoczęliśmy ten projekt prowadzący do stworzenia najwydajniejszego Mercedesa, jaki kiedykolwiek zbudowano – o wyjątkowym zużyciu energii poniżej 10 kWh na 100 kilometrów. Ma zasięg ponad 1000 kilometrów na jednym ładowaniu przy użyciu akumulatora, który zmieściłby się nawet w kompaktowym pojeździe. VISION EQXX to zaawansowany samochód w wielu wymiarach. Jest definicją kierunku, dokąd zmierza cała nasza firma: będziemy budować najbardziej pożądane samochody elektryczne na świecie” - Ola Kallensius, Prezes Zarządu Daimler AG i Mercedes-Benz AG.

Przekaz Mercedes-Benz jest jasny. A Vision EQXX jest jego namacalnym potwierdzeniem.

Powrót do listy artykułów
nowy CLA dla branży IT

2023-10-30

Kategoria: Mercedes-Benz Twój kod: CLA 200 FL za 1 440 zł netto miesięcznie.

Oferta zaprogramowana do Twoich potrzeb. Mercedes-Benz CLA 200 FL za 1 440 zł miesięcznie. Sprawdź kod tej propozycji – przekonaj się, że ten model będzie Twoim IDE.

Przeczytaj artykuł
Klasa C Duda Cars Wrocław

2023-10-05

Kategoria: Mercedes-Benz Design i motoryzacja – dwie pasje, jedna idea.

Ekonomia, która buduje przyszłość. W dobie zrównoważonego rozwoju i dbałości o środowisko, Mercedes-Benz Klasa C łączy w sobie luksus z odpowiedzialnością. A dzięki naszej specjalnej ofercie leasingowej, stanie się on dostępny dla każdego ambitnego architekta.

Przeczytaj artykuł
autopilot w Mercedes-EQ

2023-10-04

Kategoria: Mercedes-Benz Mercedes-Benz uruchamia system AUTOPILOTA

Kolejny raz Mercedes-Benz przekracza granice - tym razem technologiczne. Koncern uruchomił systemem autonomicznego AUTOPILOTA na rynku amerykańskim. Gotowa do produkcji wersja DRIVE PILOT zadebiutuje na drogach w Kalifornii i Nevadzie pod koniec bieżącego roku. Dostępny będzie w ograniczonej flocie sedanów EQS. Koncern planuje dalsze dostawy dla klientów w 2024 roku: DRIVE PILOT będzie oferowany w ramach subskrypcji w amerykańskim sklepie Mercedes me connect dla modeli Klasy S i EQS.

Przeczytaj artykuł
×