Premiera VISION EQXX

Jest piękny - design łączy pierwiastek nowoczesności z klasycznymi liniami sprzed 60 lat. Jest futurystyczny, ekologiczny, naszpikowany technologiami. Jest definicją pożądania.

Najbardziej wydajny Mercedes

Marka Mercedes-Benz nie przestaje zaskakiwać. Kiedy myśleliśmy, że EQS otwiera bramy do przyszłości motoryzacji - pojawił się on. Vision EQXX, czyli najbardziej wydajny Mercedes, który został kiedykolwiek zaprojektowany. Zachwycający projekt jest nie tylko niebywale estetyczny. Zajrzyjmy do środka, jakie kryje w sobie innowacje.

 

 

Technologiczny krok w przyszłość

 

  • Akumulator w VISION EQXX mieści prawie 100 kWh energii, ale ma o 50% mniejszą objętość i jest o 30% lżejszy niż pakiet wzorcowy w EQS,
  • współczynnik oporu powietrza - 0,17,
  • w konstrukcji wykorzystano materiały pochodzące z recyklingu,
  • inżynierowie wykorzystali zaawansowane narzędzia cyfrowe, aby obniżyć wagę i zmniejszyć ilość odpadów poprzez usunięcie nadmiaru materiału przy pomocy druku 3D,
  • opony o bardzo niskich oporach toczenia, o zoptymalizowanej aerodynamicznej geometrii, w połączeniu z lekkimi kołami z magnezu dla większego zasięgu,
  • lekkie tarcze hamulcowe wykonane ze stopu aluminium,
  • podwozie z lekką ramą pomocniczą F1 zapewnia wyścigową wydajność na drodze,
  • ultracienkie panele dachowe zasilają system akumulatorów, zapewniając do 25 km dodatkowego zasięgu,
  • intuicyjny i inteligentny interfejs użytkownika.

 

 

Vision EQXX

 

„Mercedes-Benz VISION EQXX to sposób, w jaki wyobrażamy sobie przyszłość samochodów elektrycznych. Zaledwie półtora roku temu rozpoczęliśmy ten projekt prowadzący do stworzenia najwydajniejszego Mercedesa, jaki kiedykolwiek zbudowano – o wyjątkowym zużyciu energii poniżej 10 kWh na 100 kilometrów. Ma zasięg ponad 1000 kilometrów na jednym ładowaniu przy użyciu akumulatora, który zmieściłby się nawet w kompaktowym pojeździe. VISION EQXX to zaawansowany samochód w wielu wymiarach. Jest definicją kierunku, dokąd zmierza cała nasza firma: będziemy budować najbardziej pożądane samochody elektryczne na świecie” - Ola Kallensius, Prezes Zarządu Daimler AG i Mercedes-Benz AG.

Przekaz Mercedes-Benz jest jasny. A Vision EQXX jest jego namacalnym potwierdzeniem.

Powrót do listy artykułów
Kubek #KochamyMercedesy i karty Legends

2022-11-07

Kategoria: Mercedes-Benz Świąteczne prezenty: poradnik

Kiedy temperatura na dworze spada, w naszych domach robi się ciepło i przytulnie. Rodzinne spotkania w okresie świątecznym to wyjątkowe momenty. Pełne miłości i bliskości… Kiedy z ukochanymi zasiadamy przy stole zastawionym ulubionymi przysmakami mamy wrażenie, że czas się na chwilę zatrzymał. Czy można zatrzymać go na dłużej? Nie, ale trafiony prezent może stać się symbolem takich momentów.

Przeczytaj artykuł
Mandaty 2022 recydywa

2022-10-13

Kategoria: Mercedes-Benz Zmiany w taryfikatorze mandatów

Od 17 września br. za naruszenie przepisów ruchu drogowego kierowca będzie mógł dostać nawet 15 punktów karnych, dotychczas maksymalna liczba punktów za niektóre wykroczenia wynosiła 10. W nowym taryfikatorze punktów karnych wyszczególniono wykroczenia, za które kierowca będzie mógł otrzymać jednorazowo 15 punktów karnych.

Przeczytaj artykuł
X Aukcja Numizmatyczna we Wrocławiu

2022-10-04

Kategoria: Mercedes-Benz Inwestowanie w klasyczne Mercedes-Benz

Klasyczne Mercedes-Benz to nie tylko historia technologii. To nie tylko piękne projekty i design. To nawet nie tylko sztuka użytkowa. Dzisiaj to także rosnąca wartość i doskonały sposób na niekonwencjonalną lokatę kapitału!

Przeczytaj artykuł
×