Premiera VISION EQXX

Jest piękny - design łączy pierwiastek nowoczesności z klasycznymi liniami sprzed 60 lat. Jest futurystyczny, ekologiczny, naszpikowany technologiami. Jest definicją pożądania.

Najbardziej wydajny Mercedes

Marka Mercedes-Benz nie przestaje zaskakiwać. Kiedy myśleliśmy, że EQS otwiera bramy do przyszłości motoryzacji - pojawił się on. Vision EQXX, czyli najbardziej wydajny Mercedes, który został kiedykolwiek zaprojektowany. Zachwycający projekt jest nie tylko niebywale estetyczny. Zajrzyjmy do środka, jakie kryje w sobie innowacje.

 

 

Technologiczny krok w przyszłość

 

  • Akumulator w VISION EQXX mieści prawie 100 kWh energii, ale ma o 50% mniejszą objętość i jest o 30% lżejszy niż pakiet wzorcowy w EQS,
  • współczynnik oporu powietrza - 0,17,
  • w konstrukcji wykorzystano materiały pochodzące z recyklingu,
  • inżynierowie wykorzystali zaawansowane narzędzia cyfrowe, aby obniżyć wagę i zmniejszyć ilość odpadów poprzez usunięcie nadmiaru materiału przy pomocy druku 3D,
  • opony o bardzo niskich oporach toczenia, o zoptymalizowanej aerodynamicznej geometrii, w połączeniu z lekkimi kołami z magnezu dla większego zasięgu,
  • lekkie tarcze hamulcowe wykonane ze stopu aluminium,
  • podwozie z lekką ramą pomocniczą F1 zapewnia wyścigową wydajność na drodze,
  • ultracienkie panele dachowe zasilają system akumulatorów, zapewniając do 25 km dodatkowego zasięgu,
  • intuicyjny i inteligentny interfejs użytkownika.

 

 

Vision EQXX

 

„Mercedes-Benz VISION EQXX to sposób, w jaki wyobrażamy sobie przyszłość samochodów elektrycznych. Zaledwie półtora roku temu rozpoczęliśmy ten projekt prowadzący do stworzenia najwydajniejszego Mercedesa, jaki kiedykolwiek zbudowano – o wyjątkowym zużyciu energii poniżej 10 kWh na 100 kilometrów. Ma zasięg ponad 1000 kilometrów na jednym ładowaniu przy użyciu akumulatora, który zmieściłby się nawet w kompaktowym pojeździe. VISION EQXX to zaawansowany samochód w wielu wymiarach. Jest definicją kierunku, dokąd zmierza cała nasza firma: będziemy budować najbardziej pożądane samochody elektryczne na świecie” - Ola Kallensius, Prezes Zarządu Daimler AG i Mercedes-Benz AG.

Przekaz Mercedes-Benz jest jasny. A Vision EQXX jest jego namacalnym potwierdzeniem.

Powrót do listy artykułów
wiosenna promocja w Duda-Cars

2023-03-15

Kategoria: Mercedes-Benz Wiosna w Duda-Cars!

Wiosna to nie tylko czas kompletowania garderoby....To także rewelacyjny czas na odświeżenie swojego samochodu! W Duda-Cars zaopatrzysz się w niezbędne gadżety i przeprowadzisz serwis przed sezonem.

Przeczytaj artykuł
portret Berthy Benz

2023-03-06

Kategoria: Mercedes-Benz It's (not) a man's world

Dzień Kobiet w Polsce stereotypowo jest łączony z okresem PRL. Znakiem rozpoznawczym święta - bukiet czerwonych goździków. Geneza Dnia Kobiet jest związana z trudem walki o emancypację... i zupełnie nieusłana kwiatami czy słodkimi pralinami.

Przeczytaj artykuł

2023-02-01

Kategoria: Mercedes-Benz EQS SUV. Stworzony z myślą o kobietach

Gdy Mercedes-Benz ogłaszał wprowadzenie na rynek swojego najnowszego modelu, EQS SUV, my nie mogliśmy się doczekać, gdy trafi do naszych salonów i oferty sprzedażowej. Zorganizowaliśmy sesję zdjęciową ukazując kobiecą, eteryczną odsłonę samochodu, konfrontując ją z jego siłą i postawną sylwetką. Zobacz efekty!

Przeczytaj artykuł
×