Premiera VISION EQXX

Jest piękny - design łączy pierwiastek nowoczesności z klasycznymi liniami sprzed 60 lat. Jest futurystyczny, ekologiczny, naszpikowany technologiami. Jest definicją pożądania.

Najbardziej wydajny Mercedes

Marka Mercedes-Benz nie przestaje zaskakiwać. Kiedy myśleliśmy, że EQS otwiera bramy do przyszłości motoryzacji - pojawił się on. Vision EQXX, czyli najbardziej wydajny Mercedes, który został kiedykolwiek zaprojektowany. Zachwycający projekt jest nie tylko niebywale estetyczny. Zajrzyjmy do środka, jakie kryje w sobie innowacje.

 

 

Technologiczny krok w przyszłość

 

  • Akumulator w VISION EQXX mieści prawie 100 kWh energii, ale ma o 50% mniejszą objętość i jest o 30% lżejszy niż pakiet wzorcowy w EQS,
  • współczynnik oporu powietrza - 0,17,
  • w konstrukcji wykorzystano materiały pochodzące z recyklingu,
  • inżynierowie wykorzystali zaawansowane narzędzia cyfrowe, aby obniżyć wagę i zmniejszyć ilość odpadów poprzez usunięcie nadmiaru materiału przy pomocy druku 3D,
  • opony o bardzo niskich oporach toczenia, o zoptymalizowanej aerodynamicznej geometrii, w połączeniu z lekkimi kołami z magnezu dla większego zasięgu,
  • lekkie tarcze hamulcowe wykonane ze stopu aluminium,
  • podwozie z lekką ramą pomocniczą F1 zapewnia wyścigową wydajność na drodze,
  • ultracienkie panele dachowe zasilają system akumulatorów, zapewniając do 25 km dodatkowego zasięgu,
  • intuicyjny i inteligentny interfejs użytkownika.

 

 

Vision EQXX

 

„Mercedes-Benz VISION EQXX to sposób, w jaki wyobrażamy sobie przyszłość samochodów elektrycznych. Zaledwie półtora roku temu rozpoczęliśmy ten projekt prowadzący do stworzenia najwydajniejszego Mercedesa, jaki kiedykolwiek zbudowano – o wyjątkowym zużyciu energii poniżej 10 kWh na 100 kilometrów. Ma zasięg ponad 1000 kilometrów na jednym ładowaniu przy użyciu akumulatora, który zmieściłby się nawet w kompaktowym pojeździe. VISION EQXX to zaawansowany samochód w wielu wymiarach. Jest definicją kierunku, dokąd zmierza cała nasza firma: będziemy budować najbardziej pożądane samochody elektryczne na świecie” - Ola Kallensius, Prezes Zarządu Daimler AG i Mercedes-Benz AG.

Przekaz Mercedes-Benz jest jasny. A Vision EQXX jest jego namacalnym potwierdzeniem.

Powrót do listy artykułów

2022-01-18

Kategoria: Mercedes-Benz 2021 BRABUS GLS 800

Czy model Mercedes-Benz GLS można udoskonalić? Największy spośród suvów z oferty marki łączy w sobie wiele pierwiastków. Na szczęście, dzięki gabarytom, mieszczą się wszystkie!

Przeczytaj artykuł

2022-01-03

Kategoria: Mercedes-Benz SHOWREEL 2021 | Najlepsze podsumowanie roku

Ostatnich 12 miesięcy, jak zawsze zresztą, było dla nas bardzo pracowitych. Obejrzyj podsumowanie 2021 roku - przeżyj to z nami jeszcze raz.

Przeczytaj artykuł
×