• Jazda elektrycznymi SUV Mercedes-Benz. Nasze doświadczenia

    Kacper Belka, Koordynator ds. Sprzedaży i Opieki Posprzedażnej Mercedes-EQ w Duda-Cars, podzielił się swoimi doświadczeniami z jazdy. Sprawdź, czy Ty będziesz mieć takie same. Umów jazdę testową w wybranym salonie Duda-Cars.

    Czarny EQS SUV na moście ustawiony bokiem

Teoria a praktyka. Mercedes-EQ

W poprzednim wpisie zestawiliśmy ze sobą różne warianty EQE SUV – najnowszego elektryka w gamie modelowej. Czas na porównanie ich podczas jazdy. Możesz zrobić to sam podczas jazd testowych w Duda-Cars. Lub poczytać, jakie odczucia ma Kacper Belka, który w CV ma doświadczenie za kierownicą SUV i limuzyn:

– EQE SUV 350+,

– EQE SUV 350 4Matic,

– EQE SUV 43 AMG 4Matic,

– EQS SUV 450 4M,

– EQS SUV 580 4M,

– EQE 53 AMG 4Matic,

– EQS 53 4Matic+,

– EQE350+,

– EQE 500 4M,

– EQS 450+.

Zawieszenie. Elektryczne SUV Mercedes-Benz

EQE 350 4Matic i EQE 500 4Matic, zarówno w wersjach SUV i limuzyna, będą miały zdecydowanie miększe zawieszenia. Zwłaszcza, jeśli w wyposażeniu dobrane jest zawieszenie AIRMATIC. Zawieszenie wielowahaczowe, przy tak dużej masie pojazdu, jest mniej komfortowe. EQE 43 4Matic i EQE 53 4Matic (SUV i limuzyna) mają tę samą technologie zawieszenia, a mimo to wersja 53 AMG jest wyraźnie sztywniejsza i twardsza. „Zrobiłem kilka kilometrów EQE 43 AMG SUV i jestem pod wrażeniem, jak łączy się świetne tłumienie drgań i wybieranie nierówności z bardzo precyzyjnym prowadzeniem” – mówi Belka.

Elementem, który skrajnie wpływa na zasięg i w pewnym stopniu na tłumienie drgań jest rozmiar kół. Dla przykładu EQS 450+ z 19” felgą ma zasięg 784, a z 22” 683 jednostek WLTP. Rekomendacją Koordynatora jest wybór mniejszych felg.

EQE SUV 43 AMG: test zużycia prądu

Czas na test zużycia prądu w trasie. Do przykładowego testu Kacper użył modelu EQE SUV 43 AMG.

Trasa: Wrocław-Zielona Góra-Wrocław

Realne zużycie EQE43 SUV na odcinku 343km (55% drogi szybkiego ruchu, 35% drogi krajowe, 10% miasto).

Średnie zużycie 20,3kWh/100km 

Składowe zużycia: mocna eksploatacja systemu inforozrywki (audio/wentylacja etc.), działająca klimatyzacja, jazda zgodnie z przepisami ruchu drogowego, temperatura zewnętrzna: ~20 C +.

Jaki zasięg zrobilibyśmy z takim zużyciem? 447km. Czy elektryczne AMG muszą zużywać więcej prądu? Nie. Kuszą tym, lecz wszystko zależy od stylu jazdy, warunków atmosferycznych i rozmiaru felg.

  • zdjęcie przodu białego mercedesa eqe suv
  • zbliżenie na emblemat nazwy EQS na samochodzie mercedes
  • zbliżenie na emblemat nazwy EQE z tyłu białego mercedesa eqe suv
  • wnętrze elektrycznego mercedesa eqs suv

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.