Mercedes-Benz Sosnowiec dołącza do Duda-Cars.

W połowie czerwca 2024 roku, Maria i Marcin Duda, stali się właścicielami Mercedes-Benz Sosnowiec – jednego z fabrycznych salonów i serwisów koncernu Mercedes-Benz w Polsce. To kolejny krok w rozwoju silnej marki o rodzinnej genezie i dowód na zauważalny rozwój organizacji na przestrzeni dwóch dekad. Dzisiaj dywersyfikujemy działalność poza zachodnią Polskę; Mercedes-Benz w Sosnowcu to szósta, obok dwóch poznańskich, Wrocławia, Leszna i Golęczewa, lokalizacja w naszym portfolio. Zapraszamy do oddziału w Sosnowcu, przy ulicy Gottlieba Daimlera 1.

Duda-Cars w obliczu historycznej szansy.

Mercedes-Benz Group, w oparciu o nową strategię biznesową w skali światowej, podjął decyzję o reorganizacji struktury sieci sprzedaży. W państwach europejskich, od kilku lat oferowane do sprzedaży dla prywatnych inwestorów są oddziały, należące do centrali Mercedes-Benz w danym państwie. Dotychczas transakcje kupna-sprzedaży odbyły się z sukcesami m.in. w Niemczech, Belgii i Hiszpanii. Szansę wynikającą z dopuszczenia do sprzedaży obiektów w Polsce wykorzystali Maria i Marcin Duda, którzy w oparciu o system wartości i w poszanowaniu dla klientów i pracowników rozwijają Duda-Cars, której są właścicielami.

Zaufanie, którym obdarzyły nas władze koncernu jest pochodną wypracowanej przez cały zespół Duda-Cars pozycji na rynku polskim. Traktujemy to jako duże wyróżnienie, jak również wyzwanie, którego się z otwartością podejmujemy. Naszym celem jest budowanie zespołów, zapewniających klientom marki poczucie bezpieczeństwa i zaopiekowania. Wiemy, że odwaga i otwartość na nowe doświadczenia są naszymi mocnymi stronami, przy czym wierzymy, że atmosferę w salonach Duda-Cars tworzą ludzie. Klienci w Sosnowcu nadal będą obsługiwani przez zespół, który znają od lat, ludzi, którym ufają. W naszej organizacji kładziemy nacisk na wymianę wiedzy pomiędzy oddziałami, współpraca między lokalizacjami jest bardzo intensywna, ponieważ wiemy, że zatrudniamy specjalistów o dużej wiedzy i doświadczeniu, a wymiana know-how pozwala nam jeszcze lepiej zrozumieć potrzeby klientów i realizować wspólne cele. Z zaangażowaniem otwieramy się na nową społeczność lokalną i nowy  rynek – mówi Marcin Duda, Prezes Zarządu Duda-Cars.

Rozwój Duda-Cars: najważniejszy jest człowiek.

Dbamy o rozwój Duda-Cars, ponieważ budujemy rodzinną firmę na pokolenia. Naszym celem jest postęp, ale uwzględniający potrzeby otaczających nas ludzi, w tym zapewniający bezpieczeństwo i stabilność zatrudnienia – dodaje Maria Duda, Wiceprezes Zarządu Duda-Cars. Podkreśla tym samym, że tak znaczny postęp nie byłby możliwy bez zaangażowania i otwartości pracowników. Marcin Duda dodaje: Wiemy, że mądry rozwój uwzględnia wiele perspektyw. Nasze struktury, w wyniku połączenia, zyskują pracowników, którzy spod skrzydeł międzynarodowej korporacji przechodzą do pracy w firmie rodzinnej. Pragniemy zapewnić im poczucie bezpieczeństwa na etapie połączenia tak, żeby szybko poczuli się częścią zespołu. Duda-Cars jest firmą zarządzaną przez system wartości. Od początków naszej działalności kierujemy się szacunkiem i wiarygodnością wobec ludzi. Do naszych struktur dołączają nie tylko pracownicy, ale lojalni klienci, którzy są związani z Mercedes-Benz Sosnowiec, partnerzy biznesowi, którzy od lat współpracowali z salonem i serwisem. Otwieramy się na nową społeczność lokalną. Zaopiekujemy potrzeby każdej z tych grup – tak, jak robimy to we wszystkich lokalizacjach.

Duda-Cars. #KochamyMercedesy

W Duda-Cars pragniemy być całym motoryzacyjnym światem dla naszych klientów. Dlatego nieustannie podnosimy swoje kompetencje i rozszerzamy portfolio usług. Tak, by były komplementarne i odpowiadały na wszystkie potrzeby. – Realizując nasze biznesowe cele kierujemy się poszanowaniem dla dziedzictwa marki Mercedes-Benz, która inspiruje nas swoją siłą, a także historią Duda-Cars i ludzi, z którymi ją stworzyliśmy. Jednocześnie odważnie i z szacunkiem spoglądamy w przyszłość, otwierając się na nowe pokolenia i zmiany, które nieustannie towarzyszą nam w dzisiejszym świecie. – mówi Maria Duda. Właściciele podkreślają znaczenie nabywania i rozwijania kompetencji swoich pracowników, gdyż myślą przyszłościowo.

Naszym celem jest budowanie nowoczesnej, profesjonalnej i mądrze zarządzanej firmy rodzinnej, dlatego tworzymy organizację, której cele i kierunki działania wyznaczają wartości i opracowana strategia – dodaje Marcin Duda. #ŁączymySię, z myślą o ludziach!

Mercedes-Benz Duda-Cars w Sosnowcu.

Zapraszamy do salonu i serwisu Mercedes-Benz w Sosnowcu przy ulicy Gottlieba Daimlera 1. To miejsce z wieloletnią historią i doświadczonym zespołem, który, pomimo zmiany logo pozostanie ten sam, realizując usługi na najwyższym poziomie. Mercedes-Benz Sosnowiec rozpoczął działalność w 2002 roku, jako nowoczesny park handlowo-serwisowy, fabryczny salon i serwis koncernu Mercedes-Benz Polska. Na przestrzeni lat zaznaczył swoją mocną pozycję w regionie zyskując grono lojalnych klientów, z którymi łączą pracowników trwałe, wypracowane latami i we wzajemnym zaufaniu, relacje.

Dzięki połączeniu z Duda-Cars, klienci Mercedes-Benz Sosnowiec, uzyskali dostęp do szerokiej oferty, w tym Legends Duda-Cars, Rent.me i Drive.me, które stanowią nasze wyróżniki w skali kraju. O Sosnowcu, jak każdej naszej lokalizacji, myślimy przyszłościowo – planujemy otwarcie punktu sprzedaży Mercedes-Maybach. Otwieramy perspektywy rozwoju przez pracownikami, dzięki włączeniu kadr do autorskiego programu szkoleń #OneTeam Academy, który od 2023 roku z sukcesem implementujemy w Duda-Cars i Voyager. Jesteśmy gotowi na współpracę z nowym otoczeniem biznesowym, angażowanie się w życie lokalnej społeczności, współpracę z uczelniami wyższymi, podejmowanie akcji CSR i aktywności zgodnych z ideą zrównoważonego rozwoju. Z szacunkiem dla dziedzictwa Mercedes-Benz Sosnowiec i odwagą do podjęcia kolejnych wyzwań wkraczamy na drogę budowania przyszłości z klientami, pracownikami, partnerami biznesowymi i nowymi sąsiadami.

Do zobaczenia w miejscu, w którym #KochamyMercedesy.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
OK

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.