Klasa A 45 S

Mercedes-Benz Klasa A i B - kultowe modele po lifcie

Mercedes-Benz odświeżył dwa ikoniczne kompaktowe modele - Klasę A oraz Klasę B. Zmiany dotyczą między innymi wyglądu zewnętrznego i przestrzeni wewnątrz, jednak największy lifting nastąpił w sercu każdego auta – pod maską.

Mercedes-Benz W117 i W247

Aktualne generacje Klasy A i B na rynku królują już 4 lata – pierwsza w odmianie hatchback i sedan, druga jako minivan. Przyszedł zatem czas, aby je upgradować i dodać nowego wiatru w skrzy… kołach. 

 

Klasa A - IV generacja. Design 

 

Zacznijmy od Klasy A, mającej niezmiennie stałe grono miłośników. Jej wygląd i wyposażenie na pierwszy rzut oka dużo się nie zmieniły, jednak wszyscy sympatycy tego modelu z pewnością od razu je wychwycą. Wymieniając, warto zwrócić uwagę na wygląd przedniego zderzaka czy nowy kształt wlotów powietrza. Zmodyfikowano wzór przednich i tylnych świateł oraz osłonę chłodnicy. Dodano spory dyfuzor, na masce pojawiły się nowe przetłoczenia, a pakiet AMG został wzbogacony o 4 nowe wzory felg. W wyposażeniu możemy zauważyć spłaszczoną u dołu kierownicę, dwa wyświetlacze połączone w jeden i zaktualizowany system MBUX. Poprawiono również działanie asystenta głosowego i dodano dodatkowy port USB-C oraz czytnik linii papilarnych.

 

Wnętrze Klasy A

 

Klasa A - napęd i cena

 

Pojawiły się nowe silniki, a całe auto zostało zelektryfikowane przez układ MHEV z 48-woltową instalacją elektryczną i rozruszniko-alternatorem. Silniki 4-cylindrowe, współpracujące z 7- lub 8-biegową automatyczną przekładnią to tzw. Mild Hybrid czyli „miękkie hybrydy”. Przechodząc do oferty: wśród silników benzynowych o pojemność 1.3 możemy wymienić A180 (136 KM) i A200 (163 KM), natomiast pośród 2-litrowych: A220 (190 KM) i A250 4MATIC (224 KM).

 

W117 i V117

 

W ofercie diesla o pojemności 2.0 mamy: A180 d (116 KM), A200 d (150 KM) i A220 d (190 KM). Elektryczny A250e z napędem hybrydowym plug-in to połączenie silnika benzynowego 1.3 (163 KM) i mocy 109 KM generowanych przez silnik elektryczny.

 

Mercedes-AMG A 45 S

 

W tym wyliczeniu nie możemy zapomnieć o rodzinie AMG – AMG A35 4MATIC (306 KM) i A45 S 4MATIC+ (421 KM), oba z silnikiem 2-litrowym, bez instalacji elektrycznej MHEV. Co staje się standardem w samochodach Mercedes-Benz - auto nie ma już możliwości wyboru skrzyni manualnejj.

 

Ceny modelu w wersji A180 zaczynają się od 157 332 zł.

 

Klasa B - III generacja. Design

 

Idąc za ciosem – Klasa B, czyli większy brat Klasy A, również przeszedł facelifting. Odświeżono nadwozie, przeprojektowano reflektory LED i zmieniono zderzaki. W ofercie możemy znaleźć nową gamę lakierów nadwozia i wzorów felg (maksymalnie 19-calowych). Wchodząc do środka auta – nowością jest tam kierownica wykończona skórą Nappa, zmieniony wygląd foteli, zwiększona liczba portów USB czy kamera cofania. W Klasie B dodano także nowe opcje wykończenia – w ramach programu indywidualizacji „Manufaktur”.

 

Wnętrze Klasy B

 

Klasa B - napęd i cena

 

Klasa B

 

Wejdźmy jednak do serca tego minivana. Tutaj podobnie, jak w Klasie A – mamy klasyczny silnik spalinowy wspomagany instalacją elektryczną. Hybryda plug-in B250e to 109 KM, a jednostka benzynowa oferuje 163 KM. Akumulator (o pojemności 15,6 KWh) można naładować teraz mocą 22 kW. W ofercie wariantów benzynowych mamy: B180, B200, B220 4MATIC oraz B250 4MATIC, natomiast w przypadku diesla: B180 d, B200 d i B220 d.

Ceny modelu w wersji B200 zaczynają się od 171 400 zł.

 

Nowa Klasa A. Nowa Klasa B.

 

Odświeżone wersje obu modeli od Mercedes-Benz z pewnością znajdą rzeszę odbiorców i zagoszczą w ich sercach i garażach. Zarówno na samochody z Klasy A, jak i Klasy B będziemy musieli jeszcze chwilę poczekać. Będą dostępne od przyszłego roku.

 

 

Powrót do listy artykułów
Julia Liczner, Duda-Cars Leszno

2023-05-24

Kategoria: Mercedes-Benz Poznaj wartości Duda-Cars!

Duda-Cars daje zatrudnienie niemal 500 pracownikom, a nadal pozostaje firmą o rodzinnej genezie. Pomimo rozwoju i rozrostu pracownicy są sobie bliscy i identyfikują z pracodawcą. Jest to możliwe dzięki wspólnemu wyznawaniu tych samych wartości: troski, odwagi, szacunku i wiarygodności. Stosujemy je w życiu prywatnym i zawodowo.

Przeczytaj artykuł
Nowa Klasa E

2023-04-28

Kategoria: Mercedes-Benz Nowa Klasa E

Dostęp do TikToka, odbieranie muzyki kilkoma zmysłami, kompatybilność z aplikacjami, a do tego odświeżony design. Mercedes-Benz Klasy E młodnieje - paradoksalnie z biegiem lat. Zobacz, co oferuje najnowsza wersja kultowej limuzyny. Warto poznać nowy model Mercedes-Benz Klasy E, który właśnie miał swoją światową premierę. Premiera jest kolejnym dowodem na zmianę strategii marki – forma przekazu wskazuje na duży nacisk na zachęcenie młodego pokolenia, by dążyło do dołączenia do grona właścicieli Gwiazd.

Przeczytaj artykuł

2023-04-14

Kategoria: Mercedes-Benz Konkurs Duda-Cars Challange 2023

O Duda-Cars myślimy perspektywicznie. Dlatego wsłuchujemy się w głos młodego pokolenia, które niebawem dołączy do grupy naszych klientów i pracowników. Z Gen Z współpracujemy na różnych poziomach - w ramach stażów, ankiet i badań. Zaspokojenie potrzeb młodego pokolenia to jeden z naszych celów na nadchodzące lata.

Przeczytaj artykuł
×