Samochód marki Mercedes-Benz model Klasa G

Nowy Mercedes-Benz Klasa G

Kwintesencja tradycji, zamknięta we współczesnym anturażu. Nowy Mercedes Klasy G to zdecydowany krok w stronę przystępności oraz niezwykłego komfortu użytkowania. Nie oznacza to jednak, że za cenę większej wygody zrezygnowano z pierwotnego charakteru auta — to wciąż ten sam drapieżny i niezniszczalny model, który pokochaliśmy przeszło 40 lat temu, który jednak w udany sposób zaadaptował się do współczesnych warunków, co znajduje odzwierciedlenie w danych technicznych. Dzięki temu ma on duże szanse przekonać do siebie zupełnie nowych odbiorców. Starych zwolenników nie trzeba zachęcać.

Nowy Mercedes G Klasa — również w wersji AMG

Już na pierwszy rzut oka widać, że nie ma tutaj mowy o rewolucji i drastycznych zmianach w kwestii designu oraz ogólnego charakteru pojazdu. Nowy Mercedes Klasa G — także w wersji AMG — to raczej naturalna ewolucja rozwiązań z poprzednich modeli, która sprawia jednak, że auta z tej linii stały się jednymi z flagowych modeli niemieckiego producenta, nawet w tym segmencie cenowym. Ma to szczególne znaczenie w przypadku osób, skłaniających się w stronę jazdy drogowej i codziennego użytku — bogate wyposażenie, wysoka jakość wykonania oraz korzystne dane techniczne to przecież jedna z wizytówek marki.

W tym momencie warto odejść na chwilę od kwestii danych technicznych, ceny, designu czy też zupełnie nowej wersji AMG, aby pochylić się nad przeszłością Mercedesa G Klasy. Historia tego modelu sięga samego końca lat siedemdziesiątych, kiedy to pierwsza wersja została oficjalnie zaprezentowana. Początkowo samochód w dużej mierze pełnił funkcje służbowe oraz militarne, stanowiąc wyposażenie nie tylko niemieckich celników i policjantów, ale także armii szwajcarskiej, norweskiej oraz irańskiej. Obecna generacja jest trzecią z kolei — jej wygląd oraz dane techniczne zostały zaprezentowane światu na targach w Detroit w 2018 roku.

Mercedes Klasa G — cena, dane techniczne, wyposażenie, AMG

Cena nowego Mercedesa Klasy G — w zależności od wersji oraz danych technicznych — waha się w okolicach 500 000 złotych, natomiast w przypadku wariantu AMG mowa o cenie rzędu 700 000. W ramach oferty Duda-Cars możesz jednak skorzystać z jednego z kilku atrakcyjnych planów abonamentowych, aby cieszyć się nowym autem w modelu opłat miesięcznych. Więcej na temat naszej oferty aut znajdziesz w sekcji Samochody na naszej strony internetowej.

Jeśli chodzi o kwestię prowadzenia i danych technicznych, mamy tutaj do czynienia z wyraźną poprawą charakterystyki drogowej auta. Nowy Mercedes G klasa to dużo lepszy układ kierowniczy, co przekłada się na radość z jazdy także na co dzień. Warto tutaj zaznaczyć, że po raz pierwszy od 1979 roku mamy tutaj do czynienia z zupełnym przeprojektowaniem pewnych partii auta. Całkowicie odświeżone zawieszenie, większy prześwit oraz szersze osie to tylko niektóre ze zmian. Oświetlenie wykonano natomiast w technologii LED. Nowością jest również wersja AMG, warta każdej ceny.

Wygląd nadwozia nie uległ natomiast znacznym modyfikacjom. Nie licząc większych wymiarów oraz lekko zaokrąglonych elementów przy zderzakach, jest to praktycznie identyczna konstrukcja, którą możemy obserwować od ponad 40 lat. Nie jest jednak wada — tak kultowe nadwozie z powodzeniem zniosło próbę czasu. Mercedes Klasy G — również AMG — obecnej generacji to jednak zupełnie nowe wnętrze, które niczym nie odstaje od najwyższych standardów współczesnego rynku. Designem przypomina ona raczej luksusowego miejskiego SUV-a, choć nie zabrakło również wizualnych odniesień do przeszłości. Nie można spodziewać się niczego innego w tym segmencie cenowym.

Mercedes G Klasa — dane techniczne, wersje i warianty cenowe, AMG

Na rynku dostępne jest kilka wersji Mercedesa Klasy G, które różnią się typem i pojemnością silnika, co naturalnie wpływa na osiągi i dane techniczne, jak również ceną. Do wyboru między innymi wariant benzynowy 500 oraz te z silnikiem Diesla — 350 i 400. Osobną kategorię stanowi wersja AMG, zaprojektowana z myślą o klientach, którzy nie akceptują żadnych kompromisów w kwestii osiągów. Mercedes G Klasa AMG to niezrównana w tej klasie dynamika jazdy, 585 koni mechanicznych oraz zawrotne 4,5 sekundy od 0 do 100 km/h, co robi tym większe wrażenie, jeśli wziąć pod uwagę gabaryty samochodu.

Dodatkowe wyposażenie Mercedesów Klasy G — w zależności od ceny oraz danych technicznych, także w wersji AMG — nie odbiega od standardu, do którego przywykliśmy przy pozostałych seriach niemieckiego producenta. Asystent parkowania, czujniki martwego pola, podgrzewane fotele, system START-STOP, a także rozbudowany komputer pokładowy z masą dodatkowych funkcji — kwintesencja nowej ery motoryzacji.

Wersje silnikowe

Diesel

  • G 350 d
  • G 400 d

 

Benzyna

  • G 500
  • Mercedes-AMG G 63

 

Mercedes G Klasa AMG— nowa odsłona kultowej serii

AMG

Doskonała opcja dla osób ceniących sobie połączenie niezwykłej wygody z terenowym zacięciem. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji na temat ceny poszczególnych wersji Mercedesa Klasy G —również AMG. Przygotujemy dla Ciebie specjalną ofertę wynajmu, dostosowaną do Twoich indywidualnych potrzeb i preferencji.

 

Moment obrotowy:  850 Nm

 

Przyspieszenie:  4,5 od 0 do 100km/h

 

Moc:  585 KM

Wypełnij formularz i uzyskaj dedykowaną ofertę na Nową Klasę G

Zostaw nam swoje dane, a nasz Doradca skontaktuje się z Tobą i przygotuje ofertę specjalnie dla Ciebie!
+ 48

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w przedmiotowym formularzu oraz kontakt w celach sprzedaży i marketingu przez Duda-Cars S.A. z siedzibą w Poznaniu przy ul. Ptasiej 4 oraz przez podmioty współpracujące z Duda-Cars S.A. w ramach grupy spółek zarządzanych przez Duda Holding z siedzibą w Warszawie przy ul. Królewskiej 16 oraz spółkom z grupy Daimler w tym Mercedes-Benz Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Gottlieba Daimlera 1 za pośrednictwem wskazanych poniżej kanałów komunikacji:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowej i materiałów promocyjnych środkami komunikacji elektronicznej (e-mail), w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Duda-Cars S.A. z siedzibą w Poznaniu (60-319), ul. Ptasia 4 oraz od podmiotów współpracujących z Duda-Cars S.A. w ramach grupy spółek zarządzanych przez Duda Holding z siedzibą w Warszawie przy ul. Królewskiej 16.
Wyrażam zgodę na używanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu, zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. prawo telekomunikacyjne, na udostępniony numer telefonu przez Duda-Cars S.A. z siedzibą w Poznaniu (60-319), ul. Ptasia 4 oraz przez podmioty współpracujące Duda-Cars S.A. w ramach grupy spółek zarządzanych przez Duda Holding z siedzibą w Warszawie przy ul. Królewskiej 16.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych w formie SMS na udostępniony przeze mnie numer telefonu od Duda-Cars SA z siedzibą w Poznaniu (60-319), ul. Ptasia 4, jak również od podmiotów współpracujących z Duda-Cars SA w ramach grupy spółek zarządzanych przez Duda Holding z siedzibą w Warszawie przy ul. Królewskiej 16.
Administratorem Danych Osobowych jest Duda-Cars SA z siedzibą w Poznaniu (60-319) przy ul. Ptasiej 4. Zapoznaj się z Polityką Przetwarzania Danych