Samochód marki Mercedes-Benz model GLE Coupe

Nowy Mercedes-Benz GLE Coupé

Mercedes to marka, której nie trzeba przedstawiać nikomu. Wszyscy wiedzą, że klasa i solidność to cechy, które charakteryzują każdy samochód wyjeżdżający z fabryk tej marki. Mercedes-Benz GLE Coupe to kolejna piękność spod znaku trzyramiennej gwiazdy i jeden z najnowszych wypustów niemieckiego producenta. Nie tylko ma piękną linię nadwozia, ale również jego osiągi robią wrażenie. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat nowego Mercedesa GLE Coupe 2021, czytaj dalej.

Mercedes-Benz GLE Coupe. Co to za samochód?

Mercedes-Benz GLE Coupe po raz pierwszy został zaprezentowany szerszej publiczności w 2019 roku, bowiem to właśnie wtedy z taśm produkcyjnych oficjalnie zeszły pierwsze egzemplarze tego modelu. I choć to samochód o naprawdę wysokiej cenie, zyskał ogromną popularność od czasu oficjalnego zaprezentowania.

Jednak GLE Mercedes Coupe nie jest pierwszym wypustem tego modelu. Jego poprzednik, czyli „podstawowa” wersja GLE, pojawił się w 2018 roku. Był to typowy SUV. Natomiast w przypadku nowego Mercedesa GLE Coupe mamy do czynienia ze zdecydowanie bardziej sportowym, smukłym designem nadwozia, a jego osiągi są znacznie lepsze z uwagi na zastosowane w pojeździe nowoczesne rozwiązania technologiczne, typowe dla właśnie takich modeli. Mimo unowocześnień pojazd nie stracił swojego charakteru, bowiem wciąż ma spore gabaryty, a dzięki temu, że został wyposażony w sportową osłonę chłodnicy, reflektory Multibeam LED i obręcze kół o dużych średnicach, stanowi bardzo ekskluzywną propozycję.

 

Mercedes GLE Coupe – wymiary i dane techniczne

Parametry nowego Mercedesa GLE Coupe naprawdę robią wrażenie! Samochód mierzy blisko 5 metrów długości i ponad 2 metry szerokości – łącznie niemal 2,2 m ze składanymi elektrycznie lusterkami bocznymi. 173 centymetry wysokości sprawiają, że samochód jest naprawdę potężny. Warto zwrócić uwagę również na bagażnik, którego pojemność bazowa 655 litrów może zawstydzić niejednego typowego SUV-a. Jednak projektanci Mercedesa nie poprzestali na tym i wyposażyli Mercedesa GLE Coupe z 2021 i 2022 roku w możliwość powiększenia pojemności bagażnika do blisko 1800 litrów.

Kolejnym istotnym aspektem samochodu są oferowane wersje silników. Dostępnych jest bowiem łącznie sześć opcji. Potencjalni nabywcy mają do wyboru dwie jednostki benzynowe, które dają do dyspozycji 9-biegową przekładnię automatyczną i – w zależności od mocy silnika – możliwość rozpędzenia się do 100 km/h w ciągu zaledwie 3,8 sekundy. Warto zaznaczyć ponadto, że Mercedes GLE Coupe AMG to już nie tylko SUV, ale wręcz sportowy samochód terenowy. Zastosowany w nim silnik pozwala na prawdziwie wyczynową jazdę nawet na trudnej nawierzchni. Kolejne możliwości to dwie jednostki wysokoprężne z 9-biegową przekładnią automatyczną 9G-Tronic. Mercedes GLE Coupe 400d to wersja ciesząca się szczególnym zainteresowaniem.

Nowy Mercedes GLE Coupe. Co czyni go prawdziwie wyjątkowym samochodem?

Jeżeli przyjrzysz się bliżej Mercedesowi GLE Coupe, będziesz w stanie dostrzec ogrom możliwości, jakie stwarza ten samochód dzięki swojej funkcjonalności, niebanalnemu wyglądowi i bogatemu wyposażeniu. Jednym z ważniejszych udogodnień, jakie zapewnia GLE Mercedes Coupe, jest klimatyzacja automatyczna Thermatic. To rozwiązanie umożliwia dostosowywanie temperatury powietrza osobno w przedniej i tylnej części wnętrza samochodu. Jednak nie jest to jedyna korzyść, bowiem możliwe jest ustawienie stref temperaturowych również między kierowcą i pasażerem podróżującym na przednim siedzeniu. Oboje mogą zapisać najbardziej dogodną dla siebie temperaturę w osobnych profilach użytkownika w systemie operacyjnym komputera pokładowego pojazdu. Istotną cechą tej funkcji jest to, że nawet w przypadku wahań temperatury oraz zmiennej ilości promieni słonecznych na zewnątrz czujniki zlokalizowane w samochodzie pozwalają utrzymać optymalną temperaturę – po to, by podróż mogła odbywać się w możliwie najbardziej komfortowych warunkach.

Samochód gwarantuje również duże poczucie bezpieczeństwa. Mercedes-Benz GLE Coupe wyposażony został nie tylko w wysokiej jakości poduszki powietrzne kierowcy i pasażera, w tym również boczne z funkcją automatycznej dezaktywacji, ale także poduszkę kolanową. Mieści się ona na dole tablicy rozdzielczej, pod kierownicą. Dzięki temu stanowi lepsze zabezpieczenie dla prowadzącego pojazd.

Wersje silnikowe

Diesel

  • GLE 350 d 4 MATIC Coupe
  • GLE 400 d 4 MATIC Coupe

 

Benzyna:

  • Mercedes-AMG GLE 53 4MATIC+ Coupe
  • Mercedes-AMG GLE 63 4MATIC+ Coupe

 

Hybryda

  • GLE 350 e 4MATIC Coupe
  • GLE 350 de 4MATIC Coupe

 

Mercedes-AMG

AMG

Mercedes -AMG GLC Coupé to samochód, który łączy w sobie znakomite właściwości terenowe z dynamiką jazdy typową dla AMG. To właśnie sportowy i elegancki profil Coupe połączony z elementami typowymi dla AMG sprawa, że ten model jest naprawdę wyjątkowy.

 

Moment obrotowy: 520 Nm do 850 Nm

 

Przyspieszenie: 5,3s od 3,8 od 0 do 100km/h

 

Moc: 435 KM do 612 KM

Wypełnij formularz i uzyskaj dedykowaną ofertę na Nowego GLE Coupé

Zostaw nam swoje dane, a nasz Doradca skontaktuje się z Tobą i przygotuje ofertę specjalnie dla Ciebie!
+ 48

Zgodnie z treścią OneDoc lub poprzednią z DMS.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowej i materiałów promocyjnych środkami komunikacji elektronicznej (e-mail), w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Duda-Cars S.A. z siedzibą w Poznaniu (60-319), ul. Ptasia 4 oraz od podmiotów współpracujących z Duda-Cars S.A. w ramach grupy spółek zarządzanych przez Duda Holding z siedzibą w Warszawie przy ul. Królewskiej 16.
Wyrażam zgodę na używanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu, zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. prawo telekomunikacyjne, na udostępniony numer telefonu przez Duda-Cars S.A. z siedzibą w Poznaniu (60-319), ul. Ptasia 4 oraz przez podmioty współpracujące Duda-Cars S.A. w ramach grupy spółek zarządzanych przez Duda Holding z siedzibą w Warszawie przy ul. Królewskiej 16.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych w formie SMS na udostępniony przeze mnie numer telefonu od Duda-Cars SA z siedzibą w Poznaniu (60-319), ul. Ptasia 4, jak również od podmiotów współpracujących z Duda-Cars SA w ramach grupy spółek zarządzanych przez Duda Holding z siedzibą w Warszawie przy ul. Królewskiej 16.
Administratorem Danych Osobowych jest Duda-Cars SA z siedzibą w Poznaniu (60-319) przy ul. Ptasiej 4. Zapoznaj się z Polityką Przetwarzania Danych